Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Grudzień 2020 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Artykuły: Publikacje

Wpływ postaw rodzicielskich na zachowania społeczne dzieci w grupie wychowawczej
Każda aktywność w życiu człowieka jest związana z odgrywaniem różnych ról społecznych. Nabywanie umiejętności ich pełnienia odbywa się w toku socjalizacji już od najmłodszych lat, czego rezultatem jest przystosowanie się danej jednostki do wymagań kulturowych.

Mając na uwadze dzieci nadpobudliwe psychoruchowo – proces ten jest w znacznym stopniu utrudniony. W zależności od nasilenia objawów nadpobudliwości oraz od procesu wychowawczego, może stać się ono wybitnie trudnym i kłopotliwym. Także dzieci swym zachowaniem stwarzają wiele problemów wychowawczych, wymagają większego skupienia uwagi i sił niż dzieci zrównoważone. Dodatkowy problem pojawia się kiedy dochodzą specyficzne trudności w uczeniu się tych dzieci. Objawy nadpobudliwości występujące we wczesnym dzieciństwie nie zauważone lub zbagatelizowane powodują utrwalenie się niewłaściwych form zachowania.

Powyższy fragment pochodzi ze wstępu do pracy dyplomowej Anny Pawlikowskiej. Praca powstała na PWSZ w Gorzowie Wlkp. jako podsumowanie studiów podyplomowych Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną.

Pełen tekst publikacji można znaleść w dziale "Pliki do pobrania" sekcja "Publikacje" (plik w formacie pdf).

Wygenerowano w sekund: 2.54
23,042,011 Unikalnych wizyt