Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Październik 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Powitanie

Witamy w serwisie internetowym
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka
w Strzelcach Krajeńskich

Dzień Edukacji Narodowej

Dziś w Naszym Ośrodku odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Celem uroczystości było ukazanie roli i znaczenia pracy nauczyciela, budzenie szacunku i wdzięczności oraz rozwijanie umiejętności artystycznych uczniów w zakresie przekazywania treści poetyckich, aktorskich, tanecznych i muzycznych. Zachwycająca aranżacja, przemyślana gra aktorska, występy wokalne, taneczne i kulinarne (pyszne babeczki) Naszych uczniów zrobiły na wszystkich niesamowite wrażenie! Oklasków nie było końca! Po części artystycznej Samorząd Uczniowski i Samorząd Grup Wychowawczych złożył Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom SOSW najserdeczniejsze życzenia z okazji dzisiejszego święta. Na koniec zabrała głos także Pani wicedyrektor Dorota Maciaszek, która podziękowała uczniom za wszystkie występy. Organizatorzy uroczystości: A. Chaberko, A. Wałdoch, A. Gierłowska, A.Drozdowska, M. Kowal, A. Pawlikowska, B. Gławdel, W. Kram, J. Kielar, M. Ryś. Fotorelacja: A. Gierłowska

 

 

 


Akcja - Segregacja!!!

Coroczne Sprzątanie Świata w tym roku odbywało się pod hasłem „Akcja - segregacja - 2x więcej, 2x czyściej”. Ponieważ ta wspaniała idea w Polsce w 2018r. obchodziła swoje 25-lecie , my również musieliśmy się do niej przyłączyć. 21 września Samorząd Uczniowski (pod kierunkiem Pani Magdaleny Adamczak) poprzez prezentację multimedialną edukował wszystkich uczniów w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, po to, by przez cały następny tydzień wszystkie klasy pod opieką swoich wychowawców wprowadziły teorię w czyn. I tak, cała społeczność uczniowska, wyposażona w rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci, ruszyła w nasze miasto, by oczyścić je z zalegających na ulicach i skwerach- śmieci. Cieszy fakt, iż worki nie pękały w szwach, co świadczy o dużej świadomości naszych mieszkańców :) Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia, która dostępna będzie również w holu naszej szkoły.
Dzień pieczonego Ziemniaka

Dnia 2 października, po raz kolejny, zorganizowany został w naszej szkole „Dzień Pieczonego Ziemniaka” – impreza integracyjna dla naszych przedszkolaków, Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych, Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego oraz klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Po raz szósty odbył się konkurs kulinarny, w którym uczniowie pod opieką rodziców i nauczycieli, przygotowywali dania z ziemniaków. Nagrodę główną, w postaci drukarki, ufundował Pan Marek Halasz – Przewodniczący Rady Powiatu. Niestety nie mógł, tym razem, uczestniczyć w spotkaniu. Mieliśmy jednak przyjemność gościć Pana Starostę Bogusława Kierusa, który ufundował kolejną nagrodę i był aktywnym członkiem jury. Pozostałe nagrody i poczęstunek w postaci kiełbasek z rusztu ufundowało nasze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, które wspiera finansowo najważniejsze imprezy i uroczystości w Ośrodku. Jak zawsze, było mnóstwo emocji, radości i „zdrowej rywalizacji”, a zdjęcia w pełni potwierdzają nasze słowa :-)
Obóz w Bydgoszczy

Z ogromną przyjemnością i DUMĄ pragniemy poinformować, że nasz uczeń Sebastian Kurysz przebywa aktualnie w Bydgoszczy i bierze udział w obozie przygotowawczym do Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych - Abu Dhabi 2019!


Projekt "Poznajemy ciekawe zawody" - listonosz

Dziś, Nasz Ośrodek odwiedził Pan Marek Marciniak - listonosz z ponad 40 letnim stażem pracy w tym zawodzie. W przystępny sposób opowiedział uczniom o swojej trudnej, aczkolwiek ciekawej pracy. Dyrekcja, rodzice, nauczyciele i uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Strzelcach Kraj. serdecznie dziękują Panu Markowi za aktywny udział w spotkaniu "Poznajemy ciekawe zawody - listonosz" w ramach wewnątrzszkolnego projektu "Ciekawi Ludzie". Spotkanie to dostarczyło Naszym podopiecznym wielu wspaniałych wrażeń. Było ogromnym źródłem wiedzy o trudnej pracy listonosza. Jesteśmy wdzięczni za wspieranie szkoły w realizacji procesu dydaktycznego i wychowawczego. Spotkanie było zorganizowane przez nauczycielkę, Panią Agnieszkę Gierłowską.Radosne wizyty

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odwiedzili nas wicestarosta pan Bogdan Kierus, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego pan Roman Cisowski, a także burmistrz pan Mateusz Feder. Z okazji ich święta, przedszkolakom zostały złożone życzenia oraz podarowane słodkości oraz inne prezenty. Natomiast nasza pani dyrektor Zofia Dajczak podarowała przesympatyczne maskotki :-) Serdecznie dziękujemy!
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Po raz piąty, 20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to ma podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne.
Naszym kochanym maluchom i starszakom życzymy, aby pobyt w przedszkolu był dla Was czasem zabawy i przyjaźni, a każdy dzień wypełniony uśmiechem i radością :-)

Rozpoczęcie

Rozpoczynamy nowy rok szkolny, życząc wszystkim samych sukcesów i powodów do radości! :-)Rozpoczęcie roku 2018/2019

Wygenerowano w sekund: 0.84
3,274,406 Unikalnych wizyt