Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Luty 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Promesa na budowę boiska

Dzisiaj w Naszym Ośrodku odbyła się wyjątkowa uroczystość!
Po wielu latach starań otrzymaliśmy ponad trzysta tysięcy złotych na budowę boiska wielofunkcyjnego. Wniosek złożony przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich poparł Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymaliśmy środki w ramach projektu „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich” Zadanie dofinansowano z Programu pn. Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

Kolejnym, bardzo wzruszającym elementem spotkania było wręczenie, przez Pana Starostę Bogusława Kierusa, bonu podarunkowego w wysokości 1000 złotych pięciu wybitnym sportowcom naszej szkoły. Uzyskali oni bardzo wysokie wyniki w wielu zawodach i igrzyskach sportowych.
Naszych „Mistrzów sportu” wspierali rodzice, którzy zostali zaproszeni na uroczystość.
Darczyńcom i wszystkim aktywnym uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy!


Dzień Pieczonego Ziemniaka

W tym roku pogoda wymusiła na nas zorganizowanie Dnia Pieczonego Ziemniaka w PIEKARNIKU!!! :-) Tak naprawdę uczestnicy, czyli uczniowie Zespołów Edukacyjno -Terapeutycznych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy, czekali na pieczoną kiełbaskę, którą tradycyjnie ufundowało nasze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. Oczywiście, oprócz konsumpcji pieczonych (w piekarniku) kiełbasek i ziemniaków, były konkurencje plastyczne i sportowe, w których uczestniczyli również rodzice i opiekunowie naszych podopiecznych. Dzień wcześniej uczniowie przygotowali sałatkę jarzynową, której głównym składnikiem były oczywiście…. ziemniaki :-). Było tworzenie „Ziemniaków Cudaków” i występy wokalne. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych wszyscy bawili się tak, jak widać na załączonych zdjęciach :-)

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

25 września 2019r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie oddawali swoje głosy na przygotowanych wcześniej kartach do głosowania. W głosowaniu wzięło łącznie udział 97 osób, 95 oddanych głosów było ważnych a 2- nieważne. Radę Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym stanowić będą: Ola Miąsko- przewodnicząca, Patryk Łabuńka - zastępca przewodniczącej, Ania Wojciechowska- Rzecznik Praw Ucznia oraz Paulina Woźniak, Karolina Miszczak i Krystian Błaszczyk jako członkowie rady. Gratulujemy wyników i życzymy wytrwałej pracy w ciągu całego roku szkolnego.


Igrzyska w Sławie

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2019/2020 rozpoczęły się również zmagania sportowców. Jako pierwsi w swoich dyscyplinach wystartowali lekkoatleci, kajakarze i drużyny bocce podczas Lubuskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się 17-19 września w Sławie. Pomimo kiepskich warunków pogodowych panujących w czasie zawodów sportowcy klubu OLIMP Strzelce Krajeńskie spisali się bardzo dobrze zdobywając 13 medali.

Trzeba wspomnieć, że połowa składu naszej drużyny po raz pierwszy brało udział w takiej imprezie sportowej co uznajemy jako udany debiut.

Skład i wyniki strzeleckiej ekipy to:

Nikola Wyrembek – bieg na 100m – V miejsce, pchnięcie kulą – I miejsce, regaty kajakowe KT1 – I miejsce, KT2 wraz z Michałem Fronczykiem – I miejsce.

Michał Fronczyk – skok w dal – I miejsce, bieg na 800m – I miejsce, regaty kajakowe KT1 – I miejsce, KT2 wraz z Nikolą Wyrembek – I miejsce.

Łukasz Drozdowski – bieg na 100m – III miejsce, skok w dal – IV miejsce, bocce – V miejsce wraz z Piotrem Gronowiczem.

Piotr Gronowicz – bieg na 100m – IV miejsce, pchnięcie kulą – III miejsce, bocce – V miejsce wraz z Łukaszem Drozdowskim.

Bartosz Wodzisławski – bieg na 200m – I miejsce, rzut piłeczką palantową – III miejsce, bocce – IV miejsce wraz z Radosławem Kwiatkowskim.

Radosław Kwiatkowski – bieg na 100m – III miejsce, skok w dal – II miejsce, bocce – IV miejsce wraz z Bartoszem Wodzisławskim.

Dumnymi opiekunami drużyny byli Agnieszka Chaberko i Darek Kamzelski.

Wszystkim medalistom gratulujemy i czekamy na więcej w kolejnych zmaganiach sportowych, które już niebawem !!!

 

Próbny alarm pożarowy

W dniu 24 września 2019 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w Naszym Ośrodku przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku Ośrodka. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważna kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.Jesienna wycieczka do parku klasy 1-3SP

Wczoraj nadeszła kalendarzowa jesień. Aby to sprawdzić, dziś (24.09.) uczniowie klasy 1-3 SP wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Gierłowską wybrali się na wycieczkę do parku. Podczas wycieczki dzieci prowadziły obserwacje przyrodnicze, rozpoznawały drzewa liściaste i iglaste oraz z ogromnym zapałem zbierały naturalne okazy : żołędzie i kasztany, jak również kolorowe liście. W trakcie spaceru po parku uczniowie mogli podziwiać urokliwy krajobraz oraz wzbogacić wiedzę na temat otaczającej przyrody. Ponadto skorzystali z siłowni oraz placu zabaw, znajdujących się na terenie parku. Uczniowie z wyprawy wrócili bardzo zadowoleni i obdarowani jesiennymi skarbami oraz stwierdzili jednogłośnie, że jesień nadeszła :)Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy w sali gimnastycznej o godz. 9.00 wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie krótkie przemówienie usłyszeliśmy od zaproszonych gości oraz pani dyrektor Zofii Dajczak. Pierwsze klasy przystąpiły do ślubowania, po czym głos zabrała opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Magdalena Adamczak. Na cały rok szkolny życzymy wielu sukcesów Uczniom oraz wytrwałości i cierpliwości wszystkim nauczycielom. Powodzenia!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w Naszym Ośrodku rozpoczęło się 
19 czerwca, tradycyjnie o godz. 09:00 w sali gimnastycznej. 
Pani Dyrektor Zofia Dajczak powitała serdecznie wszystkich zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Słowa uznania skierowała do odchodzącego na inną parafię ks. Ireneusza Bagińskiego, dziękując za pracę katechetyczną w Naszym Ośrodku. 
Później Nasz Ośrodek odwiedzili goście: Pan Bogusław Kierus - Starosta Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego oraz Pan Roman Cisowski - Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego w Strzelcach Kraj. Z rąk Pana Starosty, Nasz tegoroczny Absolwent - Robert Mariański (wychowawca: Maria Łabuda) otrzymał szczególne wyróżnienie - Nagrodę Starosty. Robercie jesteśmy z Ciebie bardzo dumni :)
Następnie Pani Dyrektor Zofia Dajczak oraz Pani Wicedyrektor Dorota Maciaszek wspólnie z wychowawcami klas wręczyły nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią, otrzymali świadectwo z paskiem lub wyróżnili się w szczególny sposób w mijającym roku szkolnym. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców w swoich klasach.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku :) Do zobaczenia we wrześniu :)

Zdjęcia: Pan Władysław Kram.
Wygenerowano w sekund: 0.08
5,327,369 Unikalnych wizyt