Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Maj 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy w sali gimnastycznej o godz. 9.00 wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie krótkie przemówienie usłyszeliśmy od zaproszonych gości oraz pani dyrektor Zofii Dajczak. Pierwsze klasy przystąpiły do ślubowania, po czym głos zabrała opiekunka Samorządu Uczniowskiego, Magdalena Adamczak. Na cały rok szkolny życzymy wielu sukcesów Uczniom oraz wytrwałości i cierpliwości wszystkim nauczycielom. Powodzenia!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w Naszym Ośrodku rozpoczęło się 
19 czerwca, tradycyjnie o godz. 09:00 w sali gimnastycznej. 
Pani Dyrektor Zofia Dajczak powitała serdecznie wszystkich zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Słowa uznania skierowała do odchodzącego na inną parafię ks. Ireneusza Bagińskiego, dziękując za pracę katechetyczną w Naszym Ośrodku. 
Później Nasz Ośrodek odwiedzili goście: Pan Bogusław Kierus - Starosta Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego oraz Pan Roman Cisowski - Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego w Strzelcach Kraj. Z rąk Pana Starosty, Nasz tegoroczny Absolwent - Robert Mariański (wychowawca: Maria Łabuda) otrzymał szczególne wyróżnienie - Nagrodę Starosty. Robercie jesteśmy z Ciebie bardzo dumni :)
Następnie Pani Dyrektor Zofia Dajczak oraz Pani Wicedyrektor Dorota Maciaszek wspólnie z wychowawcami klas wręczyły nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią, otrzymali świadectwo z paskiem lub wyróżnili się w szczególny sposób w mijającym roku szkolnym. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców w swoich klasach.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku :) Do zobaczenia we wrześniu :)

Zdjęcia: Pan Władysław Kram.
Dzień Dziecka 2019

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej w Naszym Ośrodku. 03.06.2019 członkowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, które działa przy SOSW, zorganizowali piknik dla Naszych podopiecznych, który obfitował w liczne i ciekawe atrakcje: - występ teatralny szkolnej grupy Ikar - Pani Alicja Wałdoch - zabawy, animacje, wata cukrowa, bańki mydlane, malowanie twarzy - Agencja Artystyczna "Dzieje się dzieje" z Gorzowa Wlkp. - Foto- budka - Pan Jacek Wawrowski - pokaz motorów z Motocyklowego Klubu Stróżów Prawa "Blue Knights Poland IX" - gokarty, radiowóz, symulacje - Komenda Powiatowa Policji Strzelce Kraj - malowanie kredą - Pani Agnieszka Chaberko - stanowisko przyrodnicze - Pani Magdalena Adamczak - gry i zabawy sportowe (hulajnogi, hula hop, skakanie przez linę itp.) - Pani Katarzyna Trubacz, Pani Katarzyna Waliszewska, Pan Dariusz Kamzelski, Pan Marcin Chwalencki - obsługa grilla - Pan Władysław Kram, Pan Marek Płachta, - słodki poczęstunek (pączki) - Pani Agnieszka Sprawka Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Bogusław Kierus - Starosta Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego, który przyszedł z życzeniami i słodkimi upominkami dla Naszych dzieci. Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu wielu osób. Część z nich już wymieniono wyżej. Pozostałe osoby, które zaangażowały się w organizację tego dnia: - zakupy - Pani Ewelina Roćko, Pani Małgorzata Sopielewska, Pani Bogusia Gławdel, Pani Gabriela Demczur - przygotowanie grilla - Pani Maria Łabuda, Pani Ewa Szczepaniak, Pani Agnieszka Sprawka - pokaz motorów - Pani Katarzyna Małyszczak - nagłośnienie i dyplomy - Pan Jacek Kielar - nadzór nad Foto budką - Pani Ewa Urbanowicz, Pan Maciej Mizera. - główny organizator - Agnieszka Gierłowska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, które wykonała tradycyjnie Pani Agnieszka Gierłowska.Spotkanie w Warsztacie Terapii Zajęciowej

24 maja 2019 klasa IIIc i IIId SPdP wraz z wychowawcami - panią Alicją Wałdoch i Magdaleną Adamczak, uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez panią pedagog Katarzynę Małyszczak w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Strzelcach Kraj. Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą Warsztatu, zwiedzili wszystkie pracownie, zdobyli wiedzę na temat formalności związanych z zakwalifikowaniem do uczestnictwa w Warsztacie oraz odwiedzili swoich starych kolegów- absolwentów naszego Ośrodka. Uczniowie byli usatysfakcjonowani wizytą a kilkoro z nich już dziś zapowiedziało swoją ogromną chęć uczestniczenia w zadaniach placówki po zakończeniu edukacji w naszej szkole.Młodzieżowa Rada Powiatu

W czwartek 23.05.2019 odbyło się spotkanie Młodzieżowej Rady Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego z mieszkańcami i personelem Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. Dwie uczennice : Aleksandra Miąsko i Nikola Wyrembek, które są przedstawicielkami naszego Ośrodka w Radzie- pod opieką Pani Magdaleny Adamczak - miały okazję przyjrzeć się z bliska jak funkcjonuje DPS, a także poznać w praktyce na czym polega wolontariat. Ola i Nikola niezwykle ambitnie podeszły do powierzonych im zadań i z całym zaangażowaniem starały się umilić czas mieszkańcom DPS rozmową i swoim towarzystwem. Serca dziewczyn szczególnie podbiła 99-letnia Pani Anastazja, przy łóżku której nasze uczennice spędziły sporo czasu , słuchając wzruszającej historii jej życia. Dzień był pełen emocji a Ola i Nikola znów udowodniły jak empatyczni potrafią być nasi uczniowie.


XXVI LUBSKI FESTIWAL ARTYSTYCZNY

W dniach 14-15-16 maja 2019 r. członkowie szkolnego koła teatralnego "Ikar" (opiekun koła: Alicja Wałdoch) po raz kolejny uczestniczyli w Lubskim Festiwalu Artystycznym. Na lubskiej scenie zaprezentowali program pt. "Chrońmy Naszą Ziemię". Oprawa muzyczna, barwna choreografia oraz dobra gra młodych aktorów sprawiły, że publiczność z uwagą i ciekawością oglądała przedstawienie. Uczniowie wystąpili w składzie: Damian Waszczuk, Natalia Klimek, Maciej Litwiniuk, Karolina Miszczak, Paulina Woźniak, Weronika Banaś, Julia Kosmala, Karolina Weremkowicz, Kasia Porucznik, Joanna Suchecka. Młodych artystów do występu przygotowała Pani Alicja Wałdoch. W wyjeździe uczestniczyła również Pani Katarzyna Małyszczak, która zadbała o udokumentowanie pobytu uczniów na festiwalu. Stroje przygotowała Pani Bogumiła Gławdel, elementy choreografii przygotowała Pani Danuta Wakulicz.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ 2019

Udane mistrzostwa dla UKS Sprawni- Razem i reprezentacji SOSW w Strzelcach Kraj. na siatkówce plażowej. Uczniowski Klub Sportowy Sprawni- Razem Strzelce Kraj. wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Kraj., w dniach 10-12.05.2019r. był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju w Piłce Siatkowej Plażowej ZSS Sprawni- Razem w miejscowości Długie. Rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy w kraju z województwa lubelskiego, lubuskiego, pomorskiego, warmińsko- mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Piękna pogoda tego dnia, wyrównany i wysoki poziom zawodów spowodował, że rywalizacja przyniosła uczestnikom najwyższy poziom emocji. Dziewczęta w składzie: * Malwina Gajda, * Nikola Wyrembek * Magdalena Kosmala podobnie jak w roku ubiegłym zajęły 3 miejsce, ustępując miejsca reprezentacji ze Świnoujścia, która zdobyła 1 miejsce i Lublina- 2 miejsce. Jeszcze lepiej spisali się chłopcy w składzie: *Filip Golec *Patryk Łabuńka * Robert Mariański zdobywając 2 miejsce. W meczu finałowym spotkali się z drużyną z Elbląga. W fazie grupowej udało się wprawdzie wygrać z tą drużyna, niestety w meczu finałowym, rywale zachowali więcej sił i okazali się lepsi, zdobywając zwycięstwo w całym turnieju. 3 miejsce zdobyła drużyna z Człuchowa (woj. Pomorskie). Katarzyna Waliszewska i Marcin Chwalencki wraz z dyrekcją SOSW w Strzelcach Kraj. dziękują wszystkim sponsorom, dzięki którym te zawody mogły mieć taką oprawę i przebiegły na wysokim poziomie organizacyjnym: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Kraj., Miasto i Gmina Strzelce Kraj., Nadleśnictwo Strzelce Kraj., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Strzelcach Kraj., Strzelecki Ośrodek Kultury, Gospodarstwo Ogrodnicze w Różankach, Izabela Szczepaniak- Herbet, InstalDom- Sebastian Pietrzykowski, Andrzej Kaczmarczyk, Małgorzata i Piotr Lech.
Prezentacja "Zapobieganie HIV/AIDS"

15.05.2019 uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w spotkaniu ze szkolnym koordynatorem programu profilaktycznego Zapobieganie HIV/AIDS oraz innym chorobom przenoszonym drogą płciową- panią Magdaleną Adamczak. Młodzież oglądała film edukacyjny pt. AIDS- epidemia wciąż niepokonana a później w oparciu o prezentację multimedialną uczniowie poszerzali i utrwalali zdobytą już wiedzę na temat wirusa HIV, AIDS, chorób wenerycznych- ich dróg zarażenia, objawów, leczenia i co najważniejsze- zapobiegania. Uczestnicy byli żywo zainteresowani przedstawianymi zagadnieniami co szczególnie cieszyło prowadzącą. Liczymy, iż działania realizowane na terenie naszej szkoły przez cały zespół nauczycieli i wychowawców w ramach w/w programu przyczynią się do wyeliminowania ryzyka zachorowania na AIDS i choroby weneryczne wśród naszych podopiecznych w przyszłości.


Wygenerowano w sekund: 0.05
4,978,350 Unikalnych wizyt