Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Październik 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Leśne Centrum Ekologiczne

SzkołaDnia 29 września 2009r. dzieci i młodzież z Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych wzięły udział w wycieczce do Leśnego Centrum Ekologicznego w Dankowie. Po przyjeździe na wyznaczone miejsce powitał nas pan leśniczy, który zaprosił wszystkich do drewnianej wiaty wyposażonej w piękne ławy i stoły, z dużym miejscem na ognisko.
Pan leśniczy ciekawie opowiadał o budowie lasu, który składa się z poszczególnych pięter. Najwyższe piętro to korony drzew. Tworzą je wysokie drzewa, które mają najlepszy dostęp do promieni słonecznych. Środkowe piętro, to podszyt, który składa się z krzewów i młodych drzew. Najniższe piętro to runo leśne. W tym piętrze spotykamy mchy, paprocie, grzyby, jagody oraz żaby, zaskrońce, sarny, jelenie, dziki, lisy i zające. Podłoga domu leśnego zbudowana jest ze ściółki - liści, igieł , gałązek, w której żyją np. mówki, ślimaki, owady. Potem pan leśniczy opowiadał nam o swojej pracy, odpowiadał na pytania i przygotował dla nas także kilka pytań. Po naszych wypowiedziach stwierdził, że jest mile zaskoczony naszą wiedzą o lesie.
Następnym punktem naszego spotkania był spacer wzdłuż ścieżki dydaktycznej i kondycyjnej wyposażonej w urządzenia sprawnościowe (np. płotki, drabinki, kładki). Zapoznaliśmy się także z treścią i ilustracjami sześciu tablic dydaktycznych o temacie leśnej m.in. rPtasi budzikr1;, rMrowiskor1;, rCztery pory roku w lesier1;, rHydrofityr1;. Trasa biegnie wokół naturalnie uformowanego przez lodowce pagórka, w otoczeniu 170-letniego drzewostanu.
Po zajęciach wszyscy uczestniczyliśmy we wspaniałym ognisku, przy którym piekliśmy kiełbaski i świetnie się bawiliśmy.
Po powrocie do naszej szkoły podzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki i wykonaliśmy prace plastyczne z materiałów , które przywieźliśmy z lasu.

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.07
5,314,348 Unikalnych wizyt