Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Październik 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jasełka 2018

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Naszym Ośrodku. Dziś również mieliśmy przyjemność oglądać Jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. W pięknie udekorowanej świetlicy zebrali się: Pani Dyrektor Zofia Dajczak, Pani Wicedyrektor Dorota Maciaszek, nauczyciele, opiekunowie, uczniowie i rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O przyjemną atmosferę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Ogromne zaangażowanie młodych artystów , nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Nauczyciele zaangażowani w organizację Jasełek: A. Wałdoch, E. Szczepaniak, B. Gławdel, A. Chaberko, W. Kram, E. Johansen, D. Wakulicz, A. Pytlewska - Fillipov, D. Kamzelski. Fotorelacja: A. Gierłowska Więcej zdjęć na Naszym profilu na Facebooku.

 

Konkurs plastyczny - Moja choinka bożonarodzeniowa

Konkurs plastyczny Moja choinka bożonarodzeniowa dla uczniów zespołów edukacyjno - terapeutycznych, klas SPdP i przedszkolaków rozstrzygnięty ! Konkurs zorganizowała Pani Monika Kowal. Wzięło w nim udział 30 uczniów. W trzech kategoriach wiekowych zostało nagrodzonych 19 uczniów. Miejsca pierwsze zajęli: Mateusz Gapski, Radosław Kwiatkowski, Olgierd Czuja, Damian Matysiak, Nikola Wyrembek i Izabela Michalik. Miejsca drugie zajęli: Mateusz Honikman, Sebastian Korpowski, Bartosz Wodzisławski i Patrycja Marczak. Miejsca trzecie zajęli: Marta Mączka, Krystian Waraksa, Ernest Kowalczyk, Kamila Adamik i Jakub Sęk. Wyróżnienia otrzymali Paweł Dwornik, Michał Fronczyk, Natalia Klimek i Adam Dziurdzia. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Prace konkursowe można podziwiać w świetlicy szkolnej i przy wejściu do Naszego Ośrodka.

 

Koncert świąteczny

Wczoraj, w świetlicy SOSW odbył się niecodzienny koncert. Przed Dyrekcją, wychowawcami i wychowankami grup wychowawczych zaprezentowała się Strzelecka Orkiestra Dęta im. Jerzego Bywalca. Orkiestra zagrała znane kolędy i pastorałki oraz wprowadziła wszystkich zgromadzonych w atmosferę magicznych Świąt Bożego Narodzenia. Inicjatorem koncertu był nauczyciel Naszego Ośrodka, Pan Dariusz Kamzelski, który jednocześnie jest członkiem orkiestry. Wszystkim członkom orkiestry bardzo dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziecie gościć w Naszym Ośrodku.Konkurs plastyczny "Jesienny ludzik"

W grupach wychowawczych odbył się konkurs plastyczny "Jesienny ludzik", którego organizatorem była Pani Katarzyna Kołowrocka. Zadaniem osób biorących udział w konkursie było wykonanie pracy półprzestrzennej z leśnych znalezisk (liście, szyszki itp.). Wychowankowie, którzy wzięli udział w konkursie wykazali się wielką pomysłowością w tworzeniu swoich dzieł. Na konkurs wpłynęło 12 prac,z czego przyznano następujące miejsca: 1 miejsce - Wiktor Miszczak 2 miejsce - Marta Dziurdzia 3 miejsce - Damian Matysiak. Osoby te zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami. Pozostali otrzymali słodki upominek. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Prace można oglądać w holu grup wychowawczych.

Konkurs plastyczny - Co mi chodzi po głowie?

Konkurs plastyczny na temat wszawicy rozstrzygnięty!!! Nasi uczniowie doskonale wiedzą co to jest wszawica, jak można się nią zarazić i jak z nią walczyć. Szkolny koordynator profilaktyki wszawicy, Pani Agnieszka Gierłowska, miała nie lada problem przy ocenie prac. Ostatecznie przyznano wszystkim dyplomy oraz nagrody główne i wyróżnienia: Nagrody główne: Izabela Michalik, Magdalena Kosmala, Julia Kosmala, Krystian Błaszczyk, Krystian Waraksa, Dominika Łukomska, Alicja Polewska, Klaudia Budziszewska, Nikola Wyrembek. Wyróżnienia: Michał Młodziński, Ernest Kowalczyk, Łukasz Marciniak, Paulina Woźniak, Magdalena Mieczkowska, Marta Mączka, Rafał Dubiel, Kacper Kwiatek, Katarzyna Szutkowska, Wiktor Miszczak. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się wczoraj i dziś. Organizator konkursu dziękuje dzieciom oraz wszystkim nauczycielom i opiekunom za udział w konkursie. Wszystkie prace można podziwiać w holu na 1 piętrze.


IV EDYCJA KONKURSU NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ STAROSTY

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzelcach Kraj. odbyło się podsumowanie IV Edycji Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową Starosty Strzelecko - Drezdeneckiego. Liczna grupa Naszych uczniów miała zaszczyt odebrać nagrody z rąk Pana Starosty Bogusława Kierusa i Wicestarosty Pawła Antczaka. To był wyjątkowy dzień, gdyż po rozdaniu nagród Pan Starosta zaprosił wszystkich zebranych do odwiedzin w swoim gabinecie. Kilkoro Naszych uczniów skorzystało z chęcią z tej okazji :) Nagrody i wyróżnienia otrzymali: kat. dzieci 1 miejsce - Sz. Grygowski 2 miejsce - K. Kosiorek 3 miejsce - M. Gabski wyróżnienia: P. Strzelecki J. Bierka T. Zagdański R. Kwiatkowski O. Wiśniewski kat. osoby dorosłe 1 miejsce - K. Błaszczyk 2 miejsce- A. Dziurdzia wyróżnienia: M. Dziurdzia N. Klimek K. Waraksa Ł. Drozdowski M. Cierpiał K. Jeziorowski Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Jesteśmy z Was bardzo dumni :) Podziękowania należą się także Paniom nauczycielkom: M. Adamczak, A. Gierłowskiej, M. Kimet, D. Wakulicz, B. Bojbie, M. Balcerzak, E. Johansen oraz rodzicom uczniów zaangażowanych w konkurs.
Spotkanie wigilijne w grupach wychowawczych

Dziś, na stołówce szkolnej, odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne. Do wspólnej kolacji zasiedli nie tylko wychowankowie grup wychowawczych, ale również Dyrekcja SOSW, zaproszeni goście oraz wychowawcy. Wszystkich przybyłych na spotkanie przywitał Pan Zbigniew Wróbel, główny organizator uroczystości. Świętowanie rozpoczęło się od zaprezentowania programu słownego w wykonaniu wychowanków grupy III (wiersze: "Dlaczego", "W dzień Bożego Narodzenia" oraz zwyczaje świąteczne) oraz odczytaniu fragmentu Ewangelii wg Św. Łukasza. Po wysłuchaniu świątecznych życzeń Pana Zbigniewa Wróbla oraz Pani Dyrektor Zofii Dajczak odbył się tradycyjny i świąteczny moment. Na wigilijnym stole pojawiły się potrawy, których nie mogło zabraknąć tego wieczoru: pierogi, krokiety czy barszcz (specjalne podziękowania dla Pań kucharek z pobliskiego LO, które te dania przygotowały). Uroczystość odbyła się w bardzo miłej, ciepłej, rodzinnej atmosferze i wprowadziła młodzież w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


Mikołajki 2018

Tak jak wszędzie, tak i w Naszym Ośrodku, obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie Mikołajki. Najpierw Nasz Ośrodek odwiedził Starosta Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego Pan Bogusław Kierus oraz Wicestarosta Pan Paweł Antczak, którzy przynieśli słodkie upominki dla wszystkich uczniów. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę - to na cześć Świętego Mikołaja. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa.Nasz szanowny Święty Mikołaj dotarł do szkoły razem z pomocnikami, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki pełne słodkich niespodzianek, które ufundowało nasze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, dzięki funduszom otrzymanym od hojnych sponsorów :) Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Osoby odpowiedzialne za organizację Mikołajek: M. Sopielewska, A. Gierłowska, E. Urbanowicz, B. Bojba, J. Kielar, M. Łabuda, E.Szczepaniak, A. Sprawka, J. Zamłynna, E. Roćko, A. Pawlikowska, M. Ryś, Z. Podolańczuk. Na zdjęciu - uczniowie strzeleckiego LO w roli Mikołaja i pomocników - bardzo Wam dziękujemy za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie :) Obszerna fotorelacja z Mikołajek na Naszym profilu na fb pod adresem: https://www.facebook.com/sosw.strzelce.kraj/

Andrzejki w grupach wychowawczych

W Grupach Wychowawczych dn. 29.11.2018 r. odbyła się długo oczekiwana impreza andrzejkowa integrująca wszystkich wychowanków. Zabawę uświetniły znane przeboje muzyki rozrywkowej. Uczestnicy zabawy, kultywując tradycje związane z Wigilią Świętego Andrzeja, losowali wróżby. Wróżka Katarzyna oraz wróżbita Emil przepowiadali, co może się wydarzyć w najbliższej przyszłości. Czy wróżby się spełnią - pokaże przyszłość :) Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy magiczny wieczór. Organizatorem imprezy był Samorząd Grup Wychowawczych (opiekun: Pani Katarzyna Kołowrocka)Wygenerowano w sekund: 0.02
4,978,419 Unikalnych wizyt