Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Maj 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście wiosny. W radosnych nastrojach uczniowie bawili się wspólnie z nauczycielami. W tym roku gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniów Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Strzelcach Kraj.
Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski oraz współpracujących z nim nauczycieli.
Na początku nauczyciele powitali wszystkich zebranych inscenizacją pt. " Obrzędy wiosenno- ludowe", a zespól taneczny " Tańczące nutki" zaprezentował samodzielnie opracowany dyskotekowy układ taneczny. W centrum królowała Marzanna wykonana z ekologicznych materiałów.
Następnie odbyło się kilka ciekawych konkursów. Uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w konkursie plastycznym o wiośnie, który polegał na wykonaniu wspólnej pracy wybraną techniką plastyczną. W kolejnej konkurencji przedstawiciele klas popisali się umiejętnościami wokalnymi w wybranych przez siebie utworach muzycznych.Wytworzyła się szczególnie festiwalowa atmosfera. Uczniowie chętnie włączali się do wspólnego śpiewania znanych przebojów. W dalszej części imprezy sami nauczyciele wystąpili w roli solistów. Dowcipne teksty i wspaniała gra na scenie wywołała uśmiech na niejednej twarzy.
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego z właściwym humorem i zaangażowaniem przeprowadził wywiad z Panią Wiosną.
Podczas uroczystości wybieraliśmy Miss Wiosny. Pięknie i pomysłowo przebrane uczennice paradowały w swoich strojach jak na prawdziwym pokazie mody. Przedstawiciele wszystkich klas zebrali gromkie brawa.
Nadszedł czas na sprawdzenie wiedzy szkolnej . Wychowankowie młodszych klas bawili się i rywalizowali podczas konkursów przygotowanych specjalnie dla nich. Natomiast zgromadzeni na sali uczniowie starszych klas i nauczyciele z zapartym tchem czekali na rozwój rozgrywek, gorącymi okrzykami dopingowali swoich kolegów i radośnie wyrażali swój entuzjazm, gdy drużyny zdobywały kolejne punkty.
Jury, w skład którego weszli nauczyciele naszego Ośrodka i zaprzyjaźnionych placówek sprawiedliwie nagrodziło zespoły zasłużonymi punktami. Wszyscy uczestnicy imprezy chętnie brali udział w konkurencjach i świetnie się przy tym bawili. Po ogłoszeniu wyników konkurencji i rywalizacji sportowych wyróżnionym uczestnikom wręczono dyplomy oraz nagrody.

Wierność Chrystusa, wierność Kapłana

24 marca odbył się szkolny konkurs, który zrodził się z inspiracji uczczenia Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki oraz roku kapłańskiego w Kościele. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży naszego Ośrodka wiedzy na temat życia, postawy moralnej i działalności księdza Jerzego, a także upowszechnienie prawdy historycznej o systemie totalitarnym, który niszczył Człowieka zniewalając Jego wnętrze, sumienie i umysł. W ten sposób przybliżono także postać ks. Popiełuszki przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w czerwcu 2010 w Warszawie.
W konkursie wzięło udział kilkanaście osób z różnych etapów edukacyjnych . Zwycięzcami zostali:
1. Bartek - kl. III ZSZ
2. Tomek - kl. I ZSZ
3. Aneta - kl. II Gim.
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze.

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 16. 02. 2010 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w ramach "Licealiady" rozegrano turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięły udział drużyny Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich, Zespołu Szkół w Dobiegniewie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Drezdenku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Strzelcach Krajeńskich. Po zaciętych rozgrywkach nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 1. Kategorie indywidualne dziewcząt: - III miejsce- uczennica klasy III Gimnazjum. 2. Kategorie indywidualne chłopców: - V miejsce uczeń klasy II S.P.d.P, - IX miejsce uczeń klasy VI S.P. 3. Kategorie mikst: - III miejsce S.O.S.W. 4. Klasyfikacje drużynowe: - III miejsce S.O.S.W. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które wręczyli Wicestarosta Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego, wraz z Dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.

Konkurs wiedzy o Strzelcach i okolicy

Znajomość naszego miasta i okolic była tematyką szkolnego konkursu wiedzy. Głównym celem zorganizowanego konkursu było poszerzenie wiedzy na temat miasta, doskonalenie umiejętności poszukiwania i korzystania z informacji w różnych źródłach. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na kilka losowo wybranych pytań z wiedzy o Strzelcach, rozpoznać na ilustracjach prezentowane obiekty, znane postaci oraz poprawnie odczytać mapę. W konkursie wzięło udział 15 osób z siedmiu klas. Po zawziętej rywalizacji, najlepszymi okazali się najmłodsi - uczniowie z klasy IV-V. Drugie miejsce zajęła klasa VI a kolejne II gimnazjum. Wszystkie klasy wykazały się wspaniałą wiedzą. Uczniowie zostali nagrodzeni ogromnymi maskotkami, dyplomami i słodyczami. Organizatorami konkursu były: M. Rogulska i M. Balcerzak.

Lubuska Szkoła Równych Szans

news: logo2.jpg

W dziale "Informacje" pojawiła się nowe sekcja "Realizowane projekty". Będzie to miejsce, w którym publikować będziemy wszelkie informacje, dotyczące różnorodnych projektów realizowanych w naszym Ośrodku. Dzisiaj można zapoznać się z tym, co dzieje się w szkole w ramach projektu "Człowiek - najlepsza inwestycja".

UWAGA KONKURS!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie
organizowanym przez
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
im. Janusza Korczaka
w Strzelcach Krajeńskich

Świat baśni i bajek

więcej informacji tutaj

Strzelce Krajeńskie - moje miasto.

SzkołaDnia 3 lutego br.w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich, w nawiązaniu do niedawno obchodzonej 65- rocznicy wyzwolenia miasta, odbyło się spotkane pod hasłem "Strzelce Krajeńskie - moje miasto". Głównym celem spotkania było wprowadzenie uczniów w wielozmysłowe i wielopłaszczyznowe poznanie otaczającej rzeczywistości społecznej i kulturowej oraz wzbogacenie i usystematyzowanie wiedzy o naszym mieście. Uczniowie mogli zapoznać się z historią i tradycjami miasta poprzez wysłuchanie prelekcji opracowanej przez zaproszonego gościa- przedstawiciela Centrum informacji Turystycznej. W trakcie prezentacji multimedialnej wychowankowie utrwalili wiedzę dotycząca charakterystycznych budynków i związanych z miastem symboli, takich jak flaga i herb. Organizatorzy zajęć zaprezentowali nasze miasto także w formie wystawy zdjęć, których użyczył Zakład Fotograficzny. W drugim etapie zajęć uczniowie wzięli udział w quizie mającym na celu utrwalenie zdobytej wiedzy o Strzelcach Kraj. Najmłodsza grupa dzieci wykonywała prace plastyczne w o parciu o kontury symboli miasta. Uczniowie podziękowali zaproszonym gościom, wręczając własnoręcznie wykonane upominki.

Uwaga - nowe!!!

Informujemy, że uruchomiliśmy dział "Ogłoszenia", gdzie umieszczane będą wszystkie ważne informacje dotyczące między innymi konkursów czy imprez organizowanych przez Ośrodek, o których powinniście wiedzieć lub się do nich przygotować. Od dzisiaj znajduje się tam również "rozkład jazdy" dla uczniów dowożonych do Ośrodka.

Koncert BigBandu

12 stycznia 2010 r. w świetlicy szkolnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbyło się spotkanie muzyczne z zespołem Jurek's Band pod dyrekcją Romana Stefaniaka pt. "Koncert kolęd i nie tylko" dla wszystkich pracowników oraz uczniów i wychowanków Ośrodka. Muzycy wraz z wokalistką Marta Popowczak wykonali kilka kolęd i utworów świątecznych m.in.: "Wśród nocnej ciszy", "Gdy śliczna Panna", "Dzisiaj w Betlejem", "Pada śnieg". Dyrygent Roman Stefaniak przybliżył wszystkim pochodzenie i historię kolęd, nawiązując przy tym wspaniały kontakt z młodą publicznością. Ponieważ karnawał w pełni, zespół zaprezentował tez kilka karnawałowych numerów muzycznych, przy których nogi same się rwały do tańca. Niecodzienna aranżacja i wspaniałe wykonanie utworów, wywołały duży aplauz i burzę oklasków. Ale na tym nie koniec. Młodzież Ośrodka mogła także popróbować swoich sił w grze na instrumentach muzycznych takich jak np. puzon, co okazało się wcale nie taka łatwą sprawą. Była to dla nas wszystkich niebywała okazja, by spotkać się z muzyką, instrumentami muzycznymi oraz ludźmi, dla których muzyka jest pasją. Bardzo dziękujemy i życzymy zespołowi Jurekr17;s Band pełnej satysfakcji z podejmowania wielu muzycznych przedsięwzięć, pomyślności i sukcesów na muzycznej scenie.

Katarzyna Małyszczak

P.S. Więcej zdjęć z koncertu znajdziecie w Galerii (album "BigBand")
Wygenerowano w sekund: 0.05
3,101,730 Unikalnych wizyt