Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Styczeń 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

ROK SZKOLNY 2011/2012 ROZPOCZĘTY!

Po długich wakacjach, pełni nowych pomysłów, werwy i zapału, powróciliśmy do naszej szkoły. Tutaj, jak co roku czeka na nas ciekawa oferta zajęć dydaktycznych, nowe realizowane projekty oraz zajęcia pozalekcyjne. Zachęcamy więc do zapoznania się z harmonogramem zajęć popołudniowych. Zespól Serwisu Informatycznego (w składzie: Małgorzata Balcerzak - lider, Anna Pawlikowska, Jolanta Cichocka-Konikowska, Katarzyna Halasz, Agnieszka Suchto) dołoży wszelkich starań, aby wszystkie nasze wspólne działania zostały tutaj szczegółowo opisane. W tym roku nowością będą sprawozdania z działalności grup wychowawczych. Zatem zachęcamy uczniów do licznego zaangażowania w życie Ośrodka, brania udziału we wszystkich imprezach szkolnych, a z pewnością przed kolejnymi wakacjami będziemy mogli poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami. Powodzenia!

Bezpieczni na drodze - spotkanie integracyjne z policjantem.

Uczniowie z klas podstawowych i gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami policji. Miło ono na celu upowszechnienie edukacji na temat bezpieczeństwa, utrwalenie przepisów i znaków obowiązujących w ruchu drogowym oraz dostarczenie wiedzy na temat sytuacji będących źródłem bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Uczniowie, po rozmowie z przybyłym gościem, po obejrzeniu filmu edukacyjnego oraz zabawie Zgaduj-Zgadula, mogli wykorzystać zdobytą wiedzę podczas jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego. Organizatorem spotkania była pani Gabriela Demczur.

BLISKIE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ.

Pani Anita zaprosiła do naszego ośrodka nietuzinkowego gościa - rzeźbiarza, pana Edwarda Dąbrowskiego. Pan artysta pokazał nam swoje niektóre prace i zapoznał nas z technikami rzeźbienia. Najbardziej ciekawe było nasze uczestnictwo w próbach posługiwania się podstawowymi narzędziami do rzeźbienia w drewnie. Uczniowie na pewno wzbogacili swoje doświadczenie poprzez poznanie nowych technik artystycznych. Kto wie? Może w przyszłości któryś z uczniów zajmie się rzeźbiarstwem? Organizatorkami spotkania były panie: Anita Pytlewska-Filipov, Gabriela Demczur, Ewa Urbanowicz.

DNI STRZELEC - CZ.2.

Kontunuacją mini-projektu wiedzy o naszym mieście i okolicy, w ZE-T, zajęły się panie Anna Pawlikowska i Gabriela Demczur. Głównym zadaniem prowadzonego spotkania było wprowadzenie uczniów w wielozmysłowe, wielopłaszczyznowe poznawanie otaczającej rzeczywistości społecznej i kulturowej. Uczniowie poznali historię Strzelec, herb i flagę miasta. Obejrzeli prezentację multimedialną, po czym wzięły udział w ciekawym quizie. Wszyscy przy okazji świetnie się bawili. Na zakończenie otrzymali dyplomy i nagrody.

Żegnamy Absolwentów

10 czerwca spotkaliśmy się, aby uroczyście pożegnać naszych Drogich Absolwentów. Pani Dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia szkoły, a wychowawcy i nauczyciele - dyplomy, wyróżnienia i nagrody. Oczywiście dla najlepszych, najaktywniejszych, dla najwytrwalszych uczniów naszego Ośrodka. Wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali: Tomasz, Jacek, Ewelina (kl.II-III) oraz Aneta, Mateusz, łukasz i Grzegorz (kl. III SPdP) za szczególne osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie Ośrodka. Wszystkich będziemy bardzo mile wspominać, a teraz życzymy im powodzenia na zbliżających się egzaminach zawodowych! Mamy nadzieję, że chętnie nas jeszcze odwiedzą.

MISTRZ ORTOGRAFII

Kolejny raz, panie A. Drozdowska, G. Demczur i A. Drewniak, zorganizowały dwuetapowy konkurs ortograficzny na szczeblu szkolnym. Celem konkursu było kształtowanie świadomości językowej i dbałość o kulturę języka, motywowanie uczniów do dbałości o poprawność ortograficzną we wszystkich pisanych przez uczniów tekstach. Konkurs cieszył się niesłychanym powodzeniem. Do pierwszego etapu zakwalifikowało się 13 uczniów, natomiast etap drugi, i tym samym Mistrzem Ortografii została Ilona z klasy II a gimnazjum. W czołówce znaleźli się różnież: Damian (kl.I gim.), Klaudia (kl.II gim.), Piotr (kl.I gim.), Weronika (kl.II b gim.). Zwycięzcy otrzymają na zakończenie roku szkolnego dyplomy i nagrody. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs o Unii Europejskiej

16 czerwca 2011 roku , o godz.8.50 w sali nr 31 pani Aleksandra Drozdowska zorganizowała i przeprowadziła konkurs, którego celem było promowanie wiedzy o Unii Europejskiej. Adresatami konkursu byli uczniowie klas gimnazjalnych. Wyniki: 1) Patrycja K. z klasy II b, 2) Damian S. z klasy I, 3) Weronika S. z klasy II b, 4) Klaudia G. z klasy III. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2010/2011.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - wyniki

Na początku marca tego roku, SOSW dla Dzieci Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej ogłosił Ogólnopolski Konkurs Plastyczny. Wsród kilku setek nadesłanych prac (550) z 67 szkół z całej Polski, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął nasz uczeń Adrian K. (klasa I SPdP). Pozostali uczestnicy: Anna K., Kasia M., Patrycja K.,Magda G. i Mateusz L. otrzymali dyplomy. Wszystkim dziękujemy i serdecznie gratulujemy! Opiekunami ww były M. Ryś i M. Balcerzak.

Szkolny konkurs z języka angielskigo.

W kwietniu 2011 r. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego dla uczniów klas gimnazjalnych i zawodowych. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i zdolności językowych, rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i podniesienie poziomu umiejętności językowych. Szkolnymi opiekunami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego, pani mgr Emilia Dzioch oraz pan mgr Piotr Tokarczyk. Uczniowie rozwiązywali pisemny test leksykalno-gramatyczno-komunikacyjny bazując na swojej dotychczasowej wiedzy. Pierwsze miejsce w konkursie zajął John A. - uczeń klasy I Z.S.Z, drugie Patrycja K. - uczennica klasy II. b gimnazjum, trzecie Hubert S. - uczeń klasy I Z.S.Z. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych dla zwycięzców I, II, III miejsca odbędzie się na apelu szkolnym.
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,443,036 Unikalnych wizyt