Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Wrzesień 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

DNI STRZELEC - CZ.2.

Kontunuacją mini-projektu wiedzy o naszym mieście i okolicy, w ZE-T, zajęły się panie Anna Pawlikowska i Gabriela Demczur. Głównym zadaniem prowadzonego spotkania było wprowadzenie uczniów w wielozmysłowe, wielopłaszczyznowe poznawanie otaczającej rzeczywistości społecznej i kulturowej. Uczniowie poznali historię Strzelec, herb i flagę miasta. Obejrzeli prezentację multimedialną, po czym wzięły udział w ciekawym quizie. Wszyscy przy okazji świetnie się bawili. Na zakończenie otrzymali dyplomy i nagrody.

Żegnamy Absolwentów

10 czerwca spotkaliśmy się, aby uroczyście pożegnać naszych Drogich Absolwentów. Pani Dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia szkoły, a wychowawcy i nauczyciele - dyplomy, wyróżnienia i nagrody. Oczywiście dla najlepszych, najaktywniejszych, dla najwytrwalszych uczniów naszego Ośrodka. Wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali: Tomasz, Jacek, Ewelina (kl.II-III) oraz Aneta, Mateusz, łukasz i Grzegorz (kl. III SPdP) za szczególne osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie Ośrodka. Wszystkich będziemy bardzo mile wspominać, a teraz życzymy im powodzenia na zbliżających się egzaminach zawodowych! Mamy nadzieję, że chętnie nas jeszcze odwiedzą.

MISTRZ ORTOGRAFII

Kolejny raz, panie A. Drozdowska, G. Demczur i A. Drewniak, zorganizowały dwuetapowy konkurs ortograficzny na szczeblu szkolnym. Celem konkursu było kształtowanie świadomości językowej i dbałość o kulturę języka, motywowanie uczniów do dbałości o poprawność ortograficzną we wszystkich pisanych przez uczniów tekstach. Konkurs cieszył się niesłychanym powodzeniem. Do pierwszego etapu zakwalifikowało się 13 uczniów, natomiast etap drugi, i tym samym Mistrzem Ortografii została Ilona z klasy II a gimnazjum. W czołówce znaleźli się różnież: Damian (kl.I gim.), Klaudia (kl.II gim.), Piotr (kl.I gim.), Weronika (kl.II b gim.). Zwycięzcy otrzymają na zakończenie roku szkolnego dyplomy i nagrody. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs o Unii Europejskiej

16 czerwca 2011 roku , o godz.8.50 w sali nr 31 pani Aleksandra Drozdowska zorganizowała i przeprowadziła konkurs, którego celem było promowanie wiedzy o Unii Europejskiej. Adresatami konkursu byli uczniowie klas gimnazjalnych. Wyniki: 1) Patrycja K. z klasy II b, 2) Damian S. z klasy I, 3) Weronika S. z klasy II b, 4) Klaudia G. z klasy III. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2010/2011.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - wyniki

Na początku marca tego roku, SOSW dla Dzieci Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej ogłosił Ogólnopolski Konkurs Plastyczny. Wsród kilku setek nadesłanych prac (550) z 67 szkół z całej Polski, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął nasz uczeń Adrian K. (klasa I SPdP). Pozostali uczestnicy: Anna K., Kasia M., Patrycja K.,Magda G. i Mateusz L. otrzymali dyplomy. Wszystkim dziękujemy i serdecznie gratulujemy! Opiekunami ww były M. Ryś i M. Balcerzak.

Szkolny konkurs z języka angielskigo.

W kwietniu 2011 r. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego dla uczniów klas gimnazjalnych i zawodowych. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i zdolności językowych, rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i podniesienie poziomu umiejętności językowych. Szkolnymi opiekunami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego, pani mgr Emilia Dzioch oraz pan mgr Piotr Tokarczyk. Uczniowie rozwiązywali pisemny test leksykalno-gramatyczno-komunikacyjny bazując na swojej dotychczasowej wiedzy. Pierwsze miejsce w konkursie zajął John A. - uczeń klasy I Z.S.Z, drugie Patrycja K. - uczennica klasy II. b gimnazjum, trzecie Hubert S. - uczeń klasy I Z.S.Z. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych dla zwycięzców I, II, III miejsca odbędzie się na apelu szkolnym.

Szkolny Turniej w Unihokeja

Jak co roku w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej w Unihokeja. Udział w zawodach wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej. Drużyna składała się z 4 zawodników. W przepisowym czasie gry (2x10min.) był remis 5:5, dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę, którym została klasa VI. Miejsce drugie przypadło klasie IV. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk z klasy IV. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Przegląd Teatrzyków Ekologicznych "Zielony Kapturek"

Dnia 01.04.2011 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w III Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych "Zielony Kapturek" w Gorzowie Wlkp.. Tego dnia rywalizowało ze sobą 10 drużyn z całego województwa. Nasza ekipa w składzie: Angelika, Anetta, Klaudia, Karolina, Ewa, Małgorzata, Dorota, Marcelina i Damian, została wyróżniona. Grupa przygotowywała się pod okiem pani Alicji Wałdoch.

I Dzień Wiosny

21 marca tradycyjnie zebraliśmy się w świetlicy szkolnej, żeby wspólnie świętować Dzień Wiosny. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji, poszczególne zespoły zaprezentowały nam między innymi: zwiastuny wiosny, wiosenne przysłowia, wiosenną piosenkę z żartem oraz wiosenny plakat. Dowiedzieliśmy się również jak możemy spędzać czas wolny wiosną, obejrzeliśmy wiosenny teatrzyk, pokaz mody, taniec i wiosenny program telewizyjny. Mogliśmy również wysłuchać prognozy pogody, a na koniec spróbować pysznej wiosennej sałatki. Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs w sześciu kategoriach na Uczniów Roku:
- w kategorii Dżentelmen Roku dla ucznia, który wie jak zachować się w każdej sytuacji zwyciężyli: Jacek z kl. III ZSZ oraz Piotr z kl. I Sz. Podst. ZET. W nagrodę dżentelmeni dostali krawat i muchę, które dodadzą im gracji i elegancji.
- tytuł Śpiocha Roku zawsze zdezorientowany, zaspany i spóźniony otrzymali: Aleksandra z kl. IV Sz. Podst. ZET oraz Dawid z kl. VI Sz. Podst. Śpiochy dostały oczywiście najlepszej jakości budziki.
- Oryginał Roku ma swój niepowtarzalny styl, szokuje i zachwyca. W tej kategorii zwyciężyły: Katarzyna z kl. I gimnazjum ZET oraz Magdalena z kl. II gimnazjum. Oczywiście oryginały dostały też oryginalne nagrody.
- tytuł Srebrne Usta dla największego gaduły otrzymali: Eryk z kl. I Sz. Podst. ZET oraz Piotr z kl. I gimnazjum Nagrodą w tej kategorii był magiczny kluczyk, który zamyka wszystkie rozgadane buzie.
- w kategorii Przystojniak Roku najwięcej głosów otrzymali: Eryk z kl. I Sz. Podst. ZET oraz Jacek z kl. III ZSZ. Przystojniacy otrzymali dezodorant, po użyciu którego na pewno ich fan klub dziewczyn wzrośnie.
- w ostatniej kategorii - Złote Lusterko dla najbardziej czarującej strojnisi nagrody odebrały: Nikola z kl. III Sz. Podst. ZET i Angelika z kl. I SPdP W nagrodę dziewczyny otrzymały perfumy i apaszkę.
Kolejną niespodzianką, którą przygotował dla nas Samorząd Uczniowski była Miotła antywagarowicza, która będzie wymiatała z naszej szkoły wagarowiczów. Miotłę otrzyma klasa z najwyższą frekwencją w dniu 21 marca. Przechodnia miotła będzie obroniona lub przekazywana w tym dniu. W tym roku zaszczyt przypadł klasie II SPdP. Po krótkiej przerwie podzieliliśmy się na dwie grupy, starsze klasy udały się na salę gimnastyczną, gdzie rozegrały mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie. Młodsze klasy zostały w świetlicy szkolnej, gdzie wzięły udział w quizie Kogel mogel na wesoło. Jedną z ostatnich atrakcji dzisiejszego dnia był III Konkurs piosenki. W tym roku odbył się pod hasłem "Piosenki, które śpiewali nasi rodzice i dziadkowie". Jury brało pod uwagę pomysłowość wykonawczą i humor oraz ruch sceniczny i przebranie. Momentem, na który chyba wszyscy czekali było ogłoszenie wyników. Jury sprawiedliwie nagrodziło zespoły zasłużonymi punktami. Wszyscy uczestnicy imprezy chętnie brali udział w konkurencjach i świetnie się przy tym bawili. Po ogłoszeniu wyników wyróżnionym uczestnikom wręczono dyplomy oraz nagrody.
Wygenerowano w sekund: 0.03
4,978,407 Unikalnych wizyt