Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

DNI KORCZAKOWSKIE

W dniach od 16 do 19 listopada 2010 roku, odbywały się w naszym Ośrodku "Dni Korczakowskie". W tym czasie zorganizowano wiele konkursów, podczas których uczestnicy mogli wykazać się wiedzą o patronie szkoły, talentem plastycznym i umiejętnością pięknego czytania. Poziom wszystkich imprez był bardzo wysoki, dlatego jury miało wiele problemów z wyłonieniem laureatów. Ale udało się. Najlepsi z najlepszych w "Konkursie wiedzy o Januszu Korczaku", to: Roksana, Angelika i Damian z kl. I gim. W "Konkursie plastycznym": Angelika - I b SPdP, Malwina z kl. III ZET gim. i Aneta z Damianem z kl. I b SPdP. W "Konkursie pięknego czytania" najlepszymi okazali się: Damian, Angelika z kl. I gim., Angelika z kl. I SPdP, Piotr z kl. I gim. i Sylwia z II gim. Podsumowaniem całego tygodnia była prezentacja multimedialna, którą obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Organizatorami "Dni Korczakowskich" byli: G. Demczur, S. Sychowska. A. Drewniak, R. Cisowski. G. Demczur

Mistrzostwa Szkoły w Jesiennych Biegach Przełajowych

Dnia 20 października 2010 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Jesiennych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalnej. Ogółem wystartowało ponad 100 uczniów. Trasa zawodów była ciężka, a pogoda nie rozpieszczała zawodników, którzy nie poddali się i podczas biegu dali z siebie wszystko. Statystyki wyglądały następująco: w kategorii dziewcząt szkół podstawowych - I miejsce- Kasia - II miejsce- Marcelina - III miejsce- Dorota w kategorii chłopców szkół podstawowych - I miejsce- Daniel - II miejsce- Dawid - III miejsce- Damian w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych - I miejsce- Magdalena - II miejsce- Dorota - III miejsce- Magdalena w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych - I miejsce- Sławek - II miejsce- Martin - III miejsce- Piotr w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych - I miejsce- Marta - II miejsce- Ewelina - III miejsce- Aneta w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych - I miejsce- Jacek - II miejsce- Jan - III miejsce- Bartek w kategorii szkól przysposabiajacych do pracy - I miejsce- Łukasz - II miejsce- Krzysztof - III miejsce- Adam Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

Ddzień Edukacji Narodowej

Jak każdego roku w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość upamiętniająca Dzień Edukacji Narodowej. Głównymi adresatami uroczystości byli nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Słowo wstępne i krótką prezentację na temat święta Dnia Edukacji Narodowej wygłosił zastępca przewodniczącego Rady Samorządu Szkolnego. Akademia była świetną okazją do podsumowania roku szkolnego i wyróżnienie wybitnych pracowników szkoły, którzy otrzymali piękne statuetki - "Szlachetne Pióra". W tak wspaniale wytworzonej atmosferze uczniowie, pod opieką nauczycieli przygotowali i zaprezentowali bogatą część artystyczną. Kwiaty oraz kartę okolicznościową na ręce pani Dyrektor złożył Rzecznik Praw Ucznia Ośrodka. Na zakończenie uczniowie wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom i pracownikom obsługi składając wszystkim serdeczne życzenia.

Święto Pieczonego Ziemniaka 2010

Już po raz czwarty obchodziliśmy w naszym Ośrodku "Święto Pieczonego Ziemniaka", w tym roku pod hasłem "W krainie pieczonego ziemniaka".
Tradycyjnie spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie po przywitaniu i przedstawieniu grup, wzięliśmy udział w konkurencjach sportowych. Wspólnie z rodzicami zdobyliśmy aż 583 punkty. To podobno najwyższy wynik w historii szkoły!!!
Troszeczkę zmęczeni, ale szczęśliwi, udaliśmy się na plac przed "małą szkołą", gdzie czekały na nas pyszne kiełbaski i ziemniaki z ogniska.
Gdy nabraliśmy sił, zaczęły się spiewy przy ognisku, oczywiście przy akompaniamencie gitary. Nie zabrakło również kolejnych konkurencji, w których mogliśmy brać udział. Tym razem konkursy były plastyczne, związane oczywiście z ziemniakami, a nagrody bardzo słodkie.
W tym roku odwiedziły nas dwie koleżanki i kolega z sąsiedniego gimnazjum, którzy nauczyli nas nowych, ciekawych zabaw i pląsów. Dziękujemy!
Cieszymy się, że mogliśmy obchodzić to święto wspólnie z rodzicami.
Do zobaczenia za rok!

J. Cichocka-Konikowska

Dzień Papieski

W naszej szkole już po raz trzeci obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem "Odwaga świętości". Do obchodów zostały włączone zespoły Edukacyjno-Terapeutyczne i Szkoła Przysposabiająca do Pracy. W pierwszej części imprezy została przedstawiona prezentacja mulimedialna o Janie Pawle II, aby wspomnienie o Papieżu ożyło na nowo w naszych sercach i umysłach. Druga część obfitowała w konkursy i pokazała, że każdy kto ma chęć i odrobinę talentu, może go zaprezentować. Organizatorzy, tzn.: G. Demczur, G.Wianecka i M. Balcerzak obdarowywali wszystkich uczestników wspaniałymi nagrodami rzeczowymi oraz słodyczami. Wszystkie prace nagrodzone można było obejrzeć na wystawie w holu Ośrodka.

XXI ZLOT DUŻYN NIEPRZETARTEGO SZLAKU - ŚWIBNA 2010

Po raz kolejny spotkaliśmy się w Leśnym Dworze. My tzn. DH MRÓWY pwd M. Rogulskiej oraz kilka innych drużyn z naszego województwa. Pierwszego dnia wieczorem odbył się uroczysty apel z wciągnięciem flagi na maszt i odśpiewaniem Hymnu Związku Harcerstwa Polskiego. Później kolacja i tzw. świecznisko (padał deszcz, więc ognisko przeniesiono do świetlicy). Tam wzięliśmy udział w programie "Poznajmy się Przedstawmy się". Naszym drużynowym okrzykiem było hasło: ZASTĘP MRÓWY JEST CIEKAWY I NAUKI, I ZABAWY! Druhna Monika opowiedziała o drużynie, o udziale drużyny w międzynarodowym zlocie harcerskim w Krakowie. Atmosfera sprzyjała, więc wszyscy świetnie się bawili, śpiewali i pląsali. Pełen wrażeń i przygód okazał się drugi dzień zlotu. Wtedy odbyła się wycieczka do Parku Mużakowskiego, leżącego na granicy Polski i Niemiec (Łęknica/BadMuskau). Park Mużakowski leży na łuku Nysy Łużyckiej, powstał w XIX wieku, założony przez księcia Hermanna von Pükler-Muscau. Park imponuje mistrzowskim wykorzystaniem naturalnych walorów terenu. Obrazy utkane z elementów pejzażu długo pozostaną w naszej pamięci. Od 6 lat Park widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po powrocie z wycieczki zjedliśmy pyszny obiad. Następnie w świetlicy wszystkie drużyny miały przedstawić swoje działania na rzecz ekologii w swojej placówce i otoczeniu. Druhna Monika jak zwykle o niczym nie zapomniała. Przygotowała piękną prezentację i znowu otrzymaliśmy oklaski. Ponadto każdy z uczestników przywiózł jakiś drobiazg, aby w drodze losowania, nikt nie odjechał stąd bez pamiątki. Wreszcie kolacja, chwila czasu wolnego i dyskoteka! Po tak wypełnionym dniu, wszyscy zasnęliśmy jak aniołki ;-) Ostatni dzień był smutny i trzeba się było rozstać. Po Apelu Pożegnalnym i ściągnięciu flagi z masztu (nasza drużyna wystąpiła w poczcie flagowym i jak zwykle otrzymała pochwałę), Dh komendant wręczył nam pamiątkowe dyplomy. W południe rozjechaliśmy się do domów, z dużym bagażem doświadczeń i miłych wspomnień.
Czuwaj!

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego PTSS "SPRAWNI-RAZEM"

W dniu 23 września 2010r w Sulęcinie odbyły się XXI Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego PTSS "SPRAWNI- RAZEM" w Biegach Przełajowych. Nasz Ośrodek reprezentowało sześć osób. Dwoje z nich zakwalifikowało się na Mistrzostwa Polski. Ania zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt młodszych w biegu na 1200m, Piotrek natomiast zajął miejsce III w kategorii chłopców młodszych na 2000m. Pozostali reprezentanci naszej szkoły zajęli następujące miejsca: w kategorii dziewcząt młodszych- 1200m. Magda- 6 miejsce Dorota- 10 miejsce w kategorii chłopców młodszych- 2000m. Sławek- 11 miejsce w kategorii chłopców starszych- 3000m. Jacek- 6 miejsce W klasyfikacji drużynowej SOSW w Strzelcach Kraj. zajął IV miejsce. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

PLAN LEKCJI

Plan lekcji Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na rok szkolny 2010/2011 jest już dostępny. Po kliknięciu odnośnika "Plan lekcji" w panelu "Nawigacja" otworzy się nowe okno (lub nowa karta), gdzie należy wybrać właściwą klasę lub nazwisko nauczyciela. Plan można wydrukować klikając ikonę drukarki w lewej części okna.

Rok szkolny 2010/2011 rozpoczęty

1 września 2010 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Podobnie jak w roku ubiegłym, mamy nadzieję, że będziemy mogli w naszym internetowym serwisie zaoferować wszystkim wiele ciekawych materiałów. Ważna informacja!!! Aktualny plan lekcji zostanie opublikowany w najbliższych dniach. Zespół redakcyjny i administrator serwisu życzą uczniom, rodzicom i nauczycielom owocnej pracy w miłej atmosferze.
Wygenerowano w sekund: 0.09
5,314,359 Unikalnych wizyt