Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Czerwiec 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego PTSS "SPRAWNI-RAZEM"

W dniu 23 września 2010r w Sulęcinie odbyły się XXI Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego PTSS "SPRAWNI- RAZEM" w Biegach Przełajowych. Nasz Ośrodek reprezentowało sześć osób. Dwoje z nich zakwalifikowało się na Mistrzostwa Polski. Ania zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt młodszych w biegu na 1200m, Piotrek natomiast zajął miejsce III w kategorii chłopców młodszych na 2000m. Pozostali reprezentanci naszej szkoły zajęli następujące miejsca: w kategorii dziewcząt młodszych- 1200m. Magda- 6 miejsce Dorota- 10 miejsce w kategorii chłopców młodszych- 2000m. Sławek- 11 miejsce w kategorii chłopców starszych- 3000m. Jacek- 6 miejsce W klasyfikacji drużynowej SOSW w Strzelcach Kraj. zajął IV miejsce. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

PLAN LEKCJI

Plan lekcji Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na rok szkolny 2010/2011 jest już dostępny. Po kliknięciu odnośnika "Plan lekcji" w panelu "Nawigacja" otworzy się nowe okno (lub nowa karta), gdzie należy wybrać właściwą klasę lub nazwisko nauczyciela. Plan można wydrukować klikając ikonę drukarki w lewej części okna.

Rok szkolny 2010/2011 rozpoczęty

1 września 2010 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Podobnie jak w roku ubiegłym, mamy nadzieję, że będziemy mogli w naszym internetowym serwisie zaoferować wszystkim wiele ciekawych materiałów. Ważna informacja!!! Aktualny plan lekcji zostanie opublikowany w najbliższych dniach. Zespół redakcyjny i administrator serwisu życzą uczniom, rodzicom i nauczycielom owocnej pracy w miłej atmosferze.

Nasi pływacy na podium!W dniach 09- 11 maja 2010 w Gdyni odbyły się XIV Mistrzostwa Polski ZSS "Sprawni Razem" w pływaniu. Podczas Mistrzostw Województwa Lubuskiego, które odbyły się 03 marca w gorzowskiej rSłowiancer1; i XV Mitingu Pływackiego (11 marca) w Gubinie wyłoniono najlepszych pływaków województwa. Po weryfikacji czasów do reprezentacji woj. lubuskiego wybrano sześciu najlepszych, którzy reprezentowali województwo podczas najważniejszych zawodów pływackich w kraju. Wśród nich znaleźli się również Mateusz Klaś i Dawid Fikus, uczniowie Ośrodka Szkolno r11; Wychowawczego w Strzelcach Krajeńskich. W Mistrzostwach Polski wzięło ponad 60 najlepszych zawodników z całego kraju. Każdy z nich miał prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Mateusz i Dawid startowali na 50 metrów stylem dowolnym. Była to najbardziej obstawiona konkurencja bo startowało w niej aż 24 zawodników . Podczas kwalifikacji Lubuszanie wygrywali wszystkie starty. W ostatnim starcie wśród sześciu finalistów aż czterech to pływacy lubuscy. Właśnie ta konkurencja przysporzyła nam najwięcej radości bo całe podium było nasze. Złoto zdobył Marcin Dobrowolski - Gubin ( złoty medalista Mistrzostw Europy, brązowy medalista Mistrzostw Świata i wielokrotny Mistrz Polski) srebro Mateusz Klaś i brąz Dawid Fikus - obaj Strzelce Kraj. Ta trójka plus Michał Wysocki z Gubina reprezentowali nasze województwo podczas wyścigów sztafet 4x50 metrów stylem dowolnym, w których zajęliśmy II miejsce przypływając tuż za ekipą woj. podlaskiego. W klasyfikacji medalowej zwyciężyli pływacy województwa podlaskiego 11 medali. Lubuszanie zajęli II miejsce zdobywając 9 medali, wyprzedzając województwa zachodniopomorskie, mazowieckie, wielkopolskie, podkarpackie i pomorskie. Opiekunami reprezentacji woj. lubuskiego byli: Ziemowit Patek - Gubin i Dariusz Kamzelski - Strzelce Kraj. W czerwcu na Mistrzostwa Europy, które odbędą się we Włoszech wylatują reprezentanci Polski a wśród nich Lubuszanin wcześniej wspominany M. Dobrowolski. TRZYMAJMY KCIUKI !!! D. Kamzelski

Rok pod hasłem ekologii

Uczniowie naszego Ośrodka, uczestnicy Koła Teatralnego, pracując ciężko przez cały rok pod okiem opiekuna sekcji Alicji Wałdoch, przygotowali inscenizację promującą zachowania proekologiczne. Grupa teatralna w składzie: Angelika, Aneta, Małgorzata (III gimnazjum ZET), Magdalena, Angelika (VI SP), Klaudia, Iwona (II gimnazjum), Paweł (III gimnazjum) i Bartłomiej (III ZSZ) zaprezentowała efekty swojej pracy nie tylko w naszej szkole, ale również poza jej murami. W marcu uczniowie wzięli udział w II Przeglądzie Teatrów Ekologicznych "Zielony Kapturek" w Gorzowie Wlkp. Ich praca została doceniona i wysoko oceniona - zajęli II miejsce. W miesiącu maju, grupa udała się do Biblioteki Miejskiej, aby podzielić się zdobytą wiedzą oraz promować zachowania proekologiczne u młodszych koleżanek i kolegów. Przybyłe na spotkanie przedszkolaki były bardzo zadowolone z takiej formy zdobywania wiedzy i nagrodziły naszych artystów wielkimi brawami. W czerwcu odbył się X Wojewódzki Przegląd Ekologiczny Szkół Specjalnych w Gubinie, w którym również wzięli udział nasi uczniowie, zdobywając wyróżnienie. Podczas udziału w przeglądach uczniowie zdobyli zarówno dla siebie jak i dla siebie bardzo atrakcyjne nagrody (odtwarzacz DVD, podświetlany globus, encyklopedię multimedialną, zestaw długopisów oraz maskotki). Artystom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym roku szkolnym.

DZIEŃ DZIECKA 2010

Celem zorganizowania imprezy w Dniu Dziecka była integracja podczas gier i zabaw sportowych; wpajanie zasad fair play i zdrowej rywalizacji sportowej a także zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zabawę rozpoczęło przywitanie przez Panią Dyrektor gości z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Kraj. oraz nauczycieli i naszych wychowanków. Następnie wszyscy udali się na boisko i świetlicę, oferujące konkurencje nie tylko sportowe (było ich aż 15 !). Po pierwszej części zabaw uczniowie udali się na śnadanie i pyszne pączki. W drugiej części organizatorzy zaproponowali konkurencję przeciągania liny, m.in. uczniowie kontra nauczyciele. Uczniowie, którzy uczestniczyli we wszystkich konkurencjach otrzymali słodkie nagrody a wszyscy zostali zaproszeni na kiełbaski z grilla. Niesamowitą niespodzianką dla naszych uczniów okazało się stanowisko w sali gimnastycznej, gdzie znajdowała się olbrzymia trampolina (batut), nadmuchiwana zjeżdżalnia i dmuchany zamek. Z tych atrakcji uczniowie mogli korzystać do woli! Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski wraz z nauczycielami obiecują, że za rok będziemy bawić się równie wspaniale!!!

Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Dnia 17 maja 2010 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, który przygotowała pani Stefania Sychowska i pani Monika Czaja. Cele konkursu to: - inspirowanie uczniów do zainteresowania się problematyką europejską, - przybliżenie wiedzy o Unii Europejskiej, - uświadomienie uczniom ich roli w zjednoczonej Europie, - szerzenie wśród uczniów wiedzy, o krajach różniących się kulturą, zwyczajami, językiem, ale prowadzących wspólną politykę gospodarczą i społeczną, - rozwijanie zainteresowania Unią Europejską jako organizacją, której członkiem jest Polska. Do konkursu przystąpili uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej. Przedstawiciele poszczególnych klas pracowali indywidualnie nad rozwiązaniem testu obejmującego zagadnienia z dziedziny Unii Europejskiej i znajomości krajów Unii. Wszyscy musieli wykazać się szczegółową znajomością tematyki unijnej, a najlepsi to: I miejsce - uczeń klasy III Gimnazjum, II miejsce- uczniowie klasy I gimnazjum, III miejsce - uczniowie klasy III Gimnazjum ZET. Pozostali uczniowie to reprezentanci klasy V i VI Szkoły Podstawowej, I i III Gimnazjum oraz III Gimnazjum ZET. Nagrody za poszczególne miejsca oraz dyplomy dla uczestników zostaną rozdane na uroczystości zakończenia roku szkolnego 25. 06. 2010 r.

Dzień Matki 2010

"Błogosławiony ten, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła" - ta sentencja stanowiła myśl wiodącą tegorocznej uroczystości z okazji Dnia Matki, która odbyła się 26 maja br. Przybyłych gości - rodziców, opiekunów i nauczycieli przywitała pani A. Pytlewska, po czym uczennice Magda i Malwina zaśpiewały piosenkę "Cudownych Rodziców mam". Pierwszym punktem programu artystycznego były układy choreograficzne szkolnego zespołu tanecznego, którego opiekunem jest pani M. Sopielewska. Spektakularnym sukcesem było przedstawienie teatralne "Kopciuszek", w wykonaniu dzieci i młodzieży, przygotowane przez A. Pawlikowską i A. Chaberko. Miłym zaskoczeniem dla zebranych okazał się występ wokalny ucznia z klasy II gimnazjum Z.E-T., Damiana, który zaśpiewał 2 utwory. Następnie uczniowie przygotowani przez panią A. Wałdoch zarecytowai kilka okolicznościowych wierszy. Całość zamknęło wręczenie wszystkim Mamom kwiatów (piękne róże z bibuły), które wykonali uczniowie wraz ze swoimi opiekunami.

WAŻNE!!! Wzory podań

Ważna informacja dla wszystkich, którzy chcieliby uczyć się w naszym Ośrodku. W dziale "Pliki do pobrania" pojawiła się kategoria "Wzory podań i pism", w której znajdziecie przygotowane do wypełnienia druki podań o przyjęcie do poszczególnych szkół funkcjonujących w Ośrodku. Odpowiednie podanie należy pobrać, wydrukować, a po wypełnieniu i podpisaniu dostarczyć wraz z załącznikami do Ośrodka (można to zrobić osobiście lub drogą pocztową).

UWAGA! Jeżeli pliki nie chcą się otworzyć, oznacza to, że należy zainstalować dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć "Download").
Wygenerowano w sekund: 0.04
4,978,301 Unikalnych wizyt