Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Maj 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Leśne Centrum Ekologiczne

SzkołaDnia 29 września 2009r. dzieci i młodzież z Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych wzięły udział w wycieczce do Leśnego Centrum Ekologicznego w Dankowie. Po przyjeździe na wyznaczone miejsce powitał nas pan leśniczy, który zaprosił wszystkich do drewnianej wiaty wyposażonej w piękne ławy i stoły, z dużym miejscem na ognisko.
Pan leśniczy ciekawie opowiadał o budowie lasu, który składa się z poszczególnych pięter. Najwyższe piętro to korony drzew. Tworzą je wysokie drzewa, które mają najlepszy dostęp do promieni słonecznych. Środkowe piętro, to podszyt, który składa się z krzewów i młodych drzew. Najniższe piętro to runo leśne. W tym piętrze spotykamy mchy, paprocie, grzyby, jagody oraz żaby, zaskrońce, sarny, jelenie, dziki, lisy i zające. Podłoga domu leśnego zbudowana jest ze ściółki - liści, igieł , gałązek, w której żyją np. mówki, ślimaki, owady. Potem pan leśniczy opowiadał nam o swojej pracy, odpowiadał na pytania i przygotował dla nas także kilka pytań. Po naszych wypowiedziach stwierdził, że jest mile zaskoczony naszą wiedzą o lesie.
Następnym punktem naszego spotkania był spacer wzdłuż ścieżki dydaktycznej i kondycyjnej wyposażonej w urządzenia sprawnościowe (np. płotki, drabinki, kładki). Zapoznaliśmy się także z treścią i ilustracjami sześciu tablic dydaktycznych o temacie leśnej m.in. rPtasi budzikr1;, rMrowiskor1;, rCztery pory roku w lesier1;, rHydrofityr1;. Trasa biegnie wokół naturalnie uformowanego przez lodowce pagórka, w otoczeniu 170-letniego drzewostanu.
Po zajęciach wszyscy uczestniczyliśmy we wspaniałym ognisku, przy którym piekliśmy kiełbaski i świetnie się bawiliśmy.
Po powrocie do naszej szkoły podzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki i wykonaliśmy prace plastyczne z materiałów , które przywieźliśmy z lasu.

Święto pieczonego ziemniaka

SzkołaW piękny, październikowy dzień, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole r Święto pieczonego ziemniakar1;. Na początku przywitała nas pani dyrektor Zofia Dajczak. Wkrótce rozpoczęły się konkurencje sportowe, w których braliśmy udział chętnie i z zaangażowaniem. Pomagali nam nasi wspaniali nauczyciele i rodzice. Każdy zespół walczył z całego serca i ze wszystkich sił. Po sportowej rozgrywce poszliśmy coś zjeść. Na dworze czekały na nas smaczne kiełbaski i bułeczki, które piekliśmy na ognisku lub grillowaliśmy, mniamr30;.
Po sytym posiłku wzięliśmy udział w konkursie na najciekawszego r Ziemniaka- Cudakar1;. Polegał on na tym, że z ziemniaków i różnych materiałów plastycznych robiliśmy ziemniaczane ludki. Były one śmieszne i pomysłowe. Za nasze ciekawe prace otrzymaliśmy słodycze.
Na zakończenie tego wspaniałego dnia zaśpiewaliśmy wspólnie przy ognisku. Ale było wesoło!

--
E.Johansen

Otrzęsiny

SzkołaDnia 7 października 2009 odbyło się przyjęcie pierwszoklasistów w poczet braci uczniowskiej czyli tzw. rchrzcinyr1;, rotrzęsinyr1; lub inaczej rkotyr1;. Zabawę przygotowali przyjętym już zwyczajem - uczniowie klasy drugiej wraz z paniami S. Sychowską, G. Demczur oraz M. Zielińską. Celem imprezy była integracja uczniów klas pierwszych z młodzieżą z klas starszych. Obecnością swą zaszczyciły klasy Ia, Ib oraz I ZSZ.
Nie zabrakło turnieju, w którym nie rywalizowały ze sobą przedstawicielstwa poszczególnych klas pierwszych. Konkurencje polegały m.in. na przejściu na bosaka po najeżonych szyszkami torze przeszkód, wypiciu mleka na czas, zjedzeniu jabłka bez użycia rąk oraz przejściu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie. Następnie sprawdzono poczucie humoru i kondycję wychowawców rkociakówr1;. Nauczycieli musieli w płetwach przejść tor przeszkód oraz skakać przez skakankę przez minutę.
Wszystkie zabawy dostarczyły masy śmiechu i dobrej zabawy zarówno uczestnikom, jak i widowni. Nad całością pilnie czuwali nauczyciele.
Zabawę wygrała klasa I a gimnazjum (wych. M. Sopielewska)
Od dziś pierwszoklasiści stali się rpełnoprawnymir1; członkami uczniowskiej braci!

--
M.Balcerzak

Koniec lieniuchowania

SzkołaDnia 1 września 2009 r. o godzinie 9.00 usłyszeliśmy pierwszy dzwonek! Pani Dyrektor Ośrodka serdecznie przywitała zgromadzonych uczniów i ich Rodziców oraz grono nauczycielskie.
Następnie minutą ciszy uczciliśmy 70. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej.
Po czym, Samorząd Uczniowski przygotował uroczyste ślubowanie, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych.
Na koniec, po informacjach dotyczących przydziału klas, życzeniach owocnego, nowego roku szkolnego rozeszliśmy się wraz z wychowawcami do swoich gabinetów.
Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski i jego opiekunowie.

--
Redakcja

Przegląd Zespołów Tanecznych

Szkoła19 marca w naszym Ośrodku odbył się Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych Dzieci Specjalnej Troski "Strzelce Kraj. 2009".
Organizatorka Przeglądu, Małgorzata Sopielewska, ma nadzieję, że był to początek imprezy, która z czasem wpisze się nie tylko w karty Ośrodka, ale również naszego miasta, oraz będzie doskonałą formą promocji SOSW.
W WPZT brały udział trzy zespoły:
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Świebodzina,
- reprezentanci Gorzowa Wlkp.,
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Strzelec Kraj.
Wszystkie zespoły zaprezentowały po dwa układy taneczne. Widzami, którzy szczodrze obdarowywali występy brawami byli uczniowie i nauczyciele SOSW w Strzelcach Kraj.
Trzy układy taneczne przedstawiły dziewczynki z zespoły "Gwiazdeczki" działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Kraj. Zespół "Gwiazdeczki" wystąpił gościnnie.
Po występach dzieci wraz z opiekunami wspólnie spożyły przygotowany posiłek i słodycze.
Impreza trwała ponad trzy godziny, a rozmowy z uczestnikami i ich opiekunami mogą świadczyć o tym, że była udana.
Na pożegnanie wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, nagrody oraz słodycze.
W sumie w Przeglądzie uczestniczyły 63 osoby.
Celem imprezy nie była rywalizacja, ale możliwość pokazania swoich umiejętności, przełamanie strachu i nieśmiałości, zdobywanie nowych doświadczeń, integracja międzyszkolna i przede wszystkim dobra zabawa.
Organizatorka Przeglądu bardzo dziękuje Staroście Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, panu Edwardowi Tyranowiczowi, Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy SOSW w Strzelcach Kraj., Radzie Rodziców przy SOSW w Strzelcach Kraj. za pomoc finansową oraz prowadzącej zespół "Gwiazdeczki" pani I. Wojtas.

--
M. Sopielewska

Konkurs kulinarny zakończony

SzkołaDnia 20 stycznia b.r. w naszym Ośrodku odbył się konkurs kulinarny dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. W konkursie wzięło udział 7 uczniów - trzy uczennice z SPdP w Świebodzinie i czworo uczniów naszego Ośrodka.
Konkurs podzielony był na dwie części. W pierwszej uczniowie musieli wykazać się wiadomościami teoretycznymi, w drugiej natomiast umiejętnościami praktycznymi.
Po zakończeniu zmagań, czyli po ponad 3 godzinach, wspólnie zjedzono przygotowany wcześniej posiłek.
Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze, a najlepsi - nagrody książkowe o tematyce kulinarnej i długopisy.
Największymi wiadomościami i umiejętnościami wykazał się Grzegorz Krakowiak z klasy I (Strzelce Kraj.). Drugie miejsce zajęła uczennica klasy I ze Świebodzina, a trzecie - Aneta Wypuszcz z klasy I (Strzelce Krajeńskie).
Celem konkursu była przede wszystkim dobra zabawa, ale także integracja międzyszkolna, umiejętność zawierania nowych znajomości, tak zwana "zdrowa" rywalizacja, sprawdzenie przez uczestników swoich umiejętności.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła mgr Małgorzata Sopielewska (SOSW Strzelce Kraj.)

Ja też mogę pływać

Szkoła"Ja też mogę pływać" - to nazwa programu realizowanego przez nasz Ośrodek w ramach rządkowego programu "Aktywizacji jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych".
Głównym celem programu jest rozwijanie aktywności ruchowej i społecznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych.
W dniach od 12 listopada do 19 grudnia 2008, 30 uczniów naszej szkoły uczestniczy w cotygodniowych zajęciach z pływania na basenie "Słowianka" w Gorzowie Wlkp. Podczas zajęć zapoznają się z podstawowymi stylami pływackimi. Kurs podstawowej nauki pływania prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę zakończy się możliwością zdobycia karty pływackiej. W trakcie zajęć uczniowie wezmą udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas realizacji programu odbędzie się konkurs plastyczny "Bezpieczne zabawy na basenie", zakończony wystawą prac. Uczestnicy w trakcie realizacji całego programu zdobędą umiejętności pozwalające na bezpieczne korzystanie z akwenów wodnych i udzielanie pierwszej pomocy tonącym.

--
(K.K.D.)

Seelow

We wrześniu piątka naszych uczniów wzięła udział w Polsko-Niemieckim Rynku Kultury w Seelow w Niemczech. Po kierunkiem pań: Magdaleny Serafin oraz Agnieszki Chaberko przygotowali i zaprezentowali występ pt. "Kochajmy ptaki". Nasi uczniowie podczas tego dnia mogli obejrzeć ekscytujące występy innych szkół polskich i niemieckich. Szczególnie zapadły im w pamięć taniec irlandzki zaprezentowany przez dziewczyny z Rzepina i pokaz akrobatyki sportowej wykonany przez chłopców ze Skwierzyny. Oprócz karkołomnych występów uczniowie korzystali z warsztatów plastycznych, wykonując własnoręcznie piękne ozdoby. Wyjazd był bardzo udany. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.
--
M. Serafin
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,810,584 Unikalnych wizyt