Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Maj 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Projekt "Poznajemy ciekawe zawody" - listonosz

Dziś, Nasz Ośrodek odwiedził Pan Marek Marciniak - listonosz z ponad 40 letnim stażem pracy w tym zawodzie. W przystępny sposób opowiedział uczniom o swojej trudnej, aczkolwiek ciekawej pracy. Dyrekcja, rodzice, nauczyciele i uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Strzelcach Kraj. serdecznie dziękują Panu Markowi za aktywny udział w spotkaniu "Poznajemy ciekawe zawody - listonosz" w ramach wewnątrzszkolnego projektu "Ciekawi Ludzie". Spotkanie to dostarczyło Naszym podopiecznym wielu wspaniałych wrażeń. Było ogromnym źródłem wiedzy o trudnej pracy listonosza. Jesteśmy wdzięczni za wspieranie szkoły w realizacji procesu dydaktycznego i wychowawczego. Spotkanie było zorganizowane przez nauczycielkę, Panią Agnieszkę Gierłowską.Radosne wizyty

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odwiedzili nas wicestarosta pan Bogdan Kierus, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego pan Roman Cisowski, a także burmistrz pan Mateusz Feder. Z okazji ich święta, przedszkolakom zostały złożone życzenia oraz podarowane słodkości oraz inne prezenty. Natomiast nasza pani dyrektor Zofia Dajczak podarowała przesympatyczne maskotki :-) Serdecznie dziękujemy!
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Po raz piąty, 20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to ma podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne.
Naszym kochanym maluchom i starszakom życzymy, aby pobyt w przedszkolu był dla Was czasem zabawy i przyjaźni, a każdy dzień wypełniony uśmiechem i radością :-)

Rozpoczęcie

Rozpoczynamy nowy rok szkolny, życząc wszystkim samych sukcesów i powodów do radości! :-)Rozpoczęcie roku 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Po wprowadzeniu Sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Państwowego Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom Ośrodka za cały rok ciężkiej pracy oraz rodzicom za wsparcie, a uczniom gratulowała sukcesów i życzyła udanych wakacji. Dzień ten uświetnili swoją wizytą wicestarosta Pan Bogdan Kierus oraz dyrektor PZEA Pan Roman Cisowski, którzy również gratulowali uczniom wspaniałych wyników. Następnie zostały wręczone nagrody Starosty za osiągnięcia edukacyjne i sportowe, a otrzymali je Patryk Łabuńka i Robert Mariański. Pożegnano i wręczono dyplomy oraz nagrody absolwentom przedszkola, gimnazjum, szkoły zawodowej i szkoły przysposabiającej do pracy. Zespół redakcyjny również życzy naszej szkolnej społeczności wspaniałych wakacji.
Do zobaczenia 3 września!


Poznajemy ciekawe zawody - kosmetyczka

Dyrekcja, rodzice, nauczyciele i uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Strzelcach Kraj. serdecznie dziękują Pani Ewelinie Teszbir za aktywny udział w spotkaniu "Poznajemy ciekawe zawody - kosmetyczka w ramach wewnątrzszkolnego projektu Ciekawi Ludzie. Spotkanie, które odbyło się już kolejny raz, dostarczyło Naszym podopiecznym wielu wspaniałych wrażeń. Było też ogromnym źródłem wiedzy o pracy kosmetyczki. Jesteśmy wdzięczni za wspieranie szkoły w realizacji procesu dydaktycznego i wychowawczego.


"Łamiemy języki poprzez wierszyki"

24 maja 2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie IV edycji konkursu ,,Łamiemy języki poprzez wierszyki” organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Strzelcach Krajeńskich. Uczniowie objęci zajęciami logopedycznymi wykonali prace plastyczne jako ilustracje do wierszy zawierających trudności artykulacyjne. Z naszego Ośrodka w konkursie brało udział 33 uczniów. Prace na konkurs przygotowali uczniowie szkoły podstawowej z klas II-III , IV-V oraz z zespołów edukacyjno-terapeutycznych [klasy II-III, IV-V, IV-VI, VIIa, VIIb szkoły podstawowej, klasy II i III gimnazjum]. I miejsce w swojej kategorii zajął Kacper Jeziorowski, II był -Mateusz Cierpiał, a na III miejscu uplasowali się: Wojciech Holland, Kaja Borensztein, Piotr Gronowicz, Klaudia Gryczka, Igor Gałuszka. Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Budziszewska, Tomasz Zagdański, Radosław Kwiatkowski, Patryk Strzelecki, Weronika Banaś, Kamil Pioch, Wiktor Szpak. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zostaną wręczone na koniec roku szkolnego. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych uczniów, którzy uczęszczają na zajęcia logopedyczne, zapraszamy do udziału na następny rok. Właściwym doborem wierszy, dostosowanych do możliwości uczniów, koordynacją konkursu, pomocą przy wykonaniu prac zajmowała się T. Kaczmarek. We współpracę zaangażowali się rodzice uczniów oraz nauczyciele; A. Gierłowska, D. Wakulicz, M. Rogulska, G. Demczur, E. Roćko.Konkurs plastyczny "Historia malowana"

Dotarła do nas miła wiadomość z Sulęcina. Weronika Banaś zdobyła II miejsce w konkursie historyczno – plastycznym „Historia malowana”. Pracę na konkurs wykonała pod opieką Moniki Kowal. Do Sulęcina nadesłano 429 prac więc nagroda Weroniki jest dla nas wielkim sukcesem.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,823,169 Unikalnych wizyt