Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Maj 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Konkurs matematyczny

17 maja 2018 roku odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny  w Słubicach pt. "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Przedstawicielem naszego ośrodka był uczeń 3. klasy gimnazjum - Oskar Minge. Konkurs składał się z czterech  konkurencji: Sokole Oko, Szeryf, Prymus i Olimpijczyk. Zawodnicy musieli wykazać się pamięcią, spostrzegawczością, logicznym myśleniem, szybkością,znajomością tabliczki mnożenia i liczeniem w pamięci. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji uczeń naszego ośrodka zajął drugie miejsce.
Serdeczne gratulacje!Pierwsza pomoc

W poniedziałek 11 czerwca Samorząd Grup Wychowawczych (opiekun Monika Kowal) wspólnie z panem Zbigniewem Wróblem przeprowadził zajęcia z pierwszej pomocy dla wychowanków grup wychowawczych. Zbliżają się wakacje więc warto przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa i sposoby udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Wychowankowie ćwiczyli reanimację na fantomie i poprawne ułożenie człowieka w pozycji bocznej bezpiecznej.Lekka Atletyka - Kraków

WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW: Dawid Puczyłowski - złoty medal w biegu na 100 m i srebrny w skoku w dal; Wioleta Kulisz - srebrny medal w biegu na 100 m i srebrny w sztafecie 4x100 m; Malwina Gajda - dwa czwarte miejsca w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem; Patryk Łabuńka - czwarte miejsce w sztafecie męskiej 4x100 m. Serdecznie Gratulujemy!


XI Igrzyska Olimpiad Specjalnych

PODSUMOWANIE IGRZYSK: Nikola Wyrembek - badminton: indywidualnie III m, mikst II m. Grzegorz Sęk - LA: 100 m - IV m, 400 m - I m, sztafeta 4x100 m - I m. Klaudia Gryczka - kolarstwo: jazda indywidualna na czas - 500 m - V m, 1000 m - III m. Sebastian Kurysz - kolarstwo: jazda indywidualna na czas -500 m - IV m,
1000 m - I m.Wiosenne grillowanie w grupach wychowawczych

W czwartek 7 czerwca Samorząd Grup Wychowawczych wspólnie z wychowawcami zorganizował dla wychowanków grup wychowawczych wiosenne grillowanie. W aurze piękniej pogody wspaniale bawiliśmy się przy ulubionej muzyce, a zwieńczeniem dnia były oczywiście pyszne kiełbaski i tosty.

Zapraszamy do obejrzenia galerii na naszej "Facebookowej" stronie :-)


Dzień Dziecka

Dziś w Naszym Ośrodku odbyła się impreza sportowo - rekreacyjna z okazji Dnia Dziecka. Głównym celem imprezy była integracja społeczna, rozwijanie sprawności ruchowej dzieci i młodzieży oraz kształcenie umiejętności aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym szkoły. Swoją obecnością zaszczycił Nas Wicestarosta Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego Pan Bogusław Kierus, który przyniósł dla dzieci słodki upominek. Ponadto tradycyjnie SOSW odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Kraj., członkowie Motocyklowego Klubu Stróżów Prawa Blue Knights POLAND IX, Pan Edward Szczepaniak z Gospodarstwa Agroturystycznego oraz Pani Wioletta Roćko - Woźniak wraz z młodzieżą, która przyniosła Naszym uczniom słodkości z okazji Dnia Dziecka. Wszystkich gości oraz uczniów i nauczycieli serdecznie powitała Dyrektor SOSW Pani Zofia Dajczak oraz Prezes SPDST Pan Jacek Kielar. W programie imprezy znalazło się wiele atrakcji, m.in. konkurencje sportowe (prowadzone przez naszych nauczycieli), przejażdżka bryczką, pokaz motocykli oraz radiowozu policyjnego. Największą jednak popularnością cieszyła się wśród uczestników imprezy tzw Fotobudka, którą nieodpłatnie użyczył Pan Jacek Wawrowski. Była to główna atrakcja dnia. Ponadto każdy mógł spróbować pysznej kiełbaski z grilla. O wszystkie wydatki, związane z organizacją tego dnia, zadbało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. Moc atrakcji, znakomita atmosfera, piękna pogoda i uśmiechnięte twarze dzieci - to był niezapomniany dzień!
Dziękujemy wszystkim! Do zobaczenia za rok :)

Dzień Godności oraz Dzień Matki i Ojca

24 maja uroczyście obchodziliśmy tegoroczny Dzień Godności. Celem imprezy była współpraca ze środowiskiem lokalnym, uświadomienie społeczeństwu różnorodności osób z niepełnosprawnością intelektualną, zachęcanie do wspierania osób z niepełnosprawnościami oraz poznawanie ich możliwości i talentów. Dzień Godności połączyliśmy z obchodami Dnia Matki i Ojca, by wzmocnić więzy i okazać Rodzicom miłość i szacunek. Z tej okazji została przygotowana wystawa w Punkcie Informacji Turystycznej, gdzie zaprezentowane zostały prace naszych podopiecznych, a także przebogaty program artystyczny w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Pokaz swoich umiejętności w różnych dziedzinach zaprezentowali wszyscy uczniowie, począwszy od przedszkola do klas SPDP. Były emocje, wzruszenie, podziw i ogromne brawa dla naszej uzdolnionej młodzieży. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski. Było naprawdę pięknie! Serdeczne podziękowania dla wszystkich wychowawców, a szczególnie dla organizatorów (J. Kielar, A. Wałdoch, M. Łabuda, D. Wakulicz, E. Roćko. B. Gławdel, M. Adamczak, W. Kram, D. Kamzelski, M. Sopielewska).


XI Ogólnopolskie Regaty Kajakowe

Mamy pierwszy i jest szansa, że nie ostatni ZŁOTY MEDAL!!! Brawo Michał! Oprócz złota, nasz SUPER ZAWODNIK z kolegą ze Szprotawy zdobył też SREBRO! Gratulacje! Jutro rano relacja w programie "Pytanie na śniadanie" oraz losowanie zawodników, którzy pojadą do Abu Dabi. Trzymamy kciuki!!!XXV Festiwal w Lubsku

W dniach 15-17 maja 2018r. uczniowie z grupy teatralnej „Ikar” brali udział w 25 Jubileuszowym Festiwalu Artystycznym w Lubsku. W tym roku festiwal odbywał się pod hasłem: „Jestem Polką i Polakiem”. Nasi uczniowie zaprezentowali program pt. „Taki Kraj”, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Aktorzy otrzymali wiele indywidualnych nagród rzeczowych. Serdecznie GRATULUJEMY!
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,824,045 Unikalnych wizyt