Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ 2019

Udane mistrzostwa dla UKS Sprawni- Razem i reprezentacji SOSW w Strzelcach Kraj. na siatkówce plażowej. Uczniowski Klub Sportowy Sprawni- Razem Strzelce Kraj. wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Kraj., w dniach 10-12.05.2019r. był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju w Piłce Siatkowej Plażowej ZSS Sprawni- Razem w miejscowości Długie. Rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy w kraju z województwa lubelskiego, lubuskiego, pomorskiego, warmińsko- mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Piękna pogoda tego dnia, wyrównany i wysoki poziom zawodów spowodował, że rywalizacja przyniosła uczestnikom najwyższy poziom emocji. Dziewczęta w składzie: * Malwina Gajda, * Nikola Wyrembek * Magdalena Kosmala podobnie jak w roku ubiegłym zajęły 3 miejsce, ustępując miejsca reprezentacji ze Świnoujścia, która zdobyła 1 miejsce i Lublina- 2 miejsce. Jeszcze lepiej spisali się chłopcy w składzie: *Filip Golec *Patryk Łabuńka * Robert Mariański zdobywając 2 miejsce. W meczu finałowym spotkali się z drużyną z Elbląga. W fazie grupowej udało się wprawdzie wygrać z tą drużyna, niestety w meczu finałowym, rywale zachowali więcej sił i okazali się lepsi, zdobywając zwycięstwo w całym turnieju. 3 miejsce zdobyła drużyna z Człuchowa (woj. Pomorskie). Katarzyna Waliszewska i Marcin Chwalencki wraz z dyrekcją SOSW w Strzelcach Kraj. dziękują wszystkim sponsorom, dzięki którym te zawody mogły mieć taką oprawę i przebiegły na wysokim poziomie organizacyjnym: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Kraj., Miasto i Gmina Strzelce Kraj., Nadleśnictwo Strzelce Kraj., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Strzelcach Kraj., Strzelecki Ośrodek Kultury, Gospodarstwo Ogrodnicze w Różankach, Izabela Szczepaniak- Herbet, InstalDom- Sebastian Pietrzykowski, Andrzej Kaczmarczyk, Małgorzata i Piotr Lech.
Prezentacja "Zapobieganie HIV/AIDS"

15.05.2019 uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w spotkaniu ze szkolnym koordynatorem programu profilaktycznego Zapobieganie HIV/AIDS oraz innym chorobom przenoszonym drogą płciową- panią Magdaleną Adamczak. Młodzież oglądała film edukacyjny pt. AIDS- epidemia wciąż niepokonana a później w oparciu o prezentację multimedialną uczniowie poszerzali i utrwalali zdobytą już wiedzę na temat wirusa HIV, AIDS, chorób wenerycznych- ich dróg zarażenia, objawów, leczenia i co najważniejsze- zapobiegania. Uczestnicy byli żywo zainteresowani przedstawianymi zagadnieniami co szczególnie cieszyło prowadzącą. Liczymy, iż działania realizowane na terenie naszej szkoły przez cały zespół nauczycieli i wychowawców w ramach w/w programu przyczynią się do wyeliminowania ryzyka zachorowania na AIDS i choroby weneryczne wśród naszych podopiecznych w przyszłości.


KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ STAROSTY

17.04.2019 w Sali Konferencyjnej w budynku Starostwa Powiatowego w Strzelcach Kraj. odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu plastycznego na Kartkę Wielkanocną. Ze względu na odbywające się w Naszym Ośrodku egzaminy ósmoklasisty, nie mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kategorii "Dzieci i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami" nasi podopieczni zdobyli wiele nagród i wyróżnień: Kat. dzieci: II miejsce - Katarzyna Szutkowska (opiekun A. Gierłowska) III miejsce - Radosław Kwiatkowski (opiekun: B. Bojba) Wyróżnienia: Oskar Wiśniewski (opiekun B. Bojba) Wiktoria Zielińska (opiekun A. Gierłowska) Julia Kosmala (opiekun: A. Gierłowska) Dominika Łukomska (opiekun: M. Kowal) Kat. dorośli: III miejsce - Krystian Błaszczyk (opiekun M. Adamczak) Wyróżnienia: Grzegorz Sęk (opiekun D. Wakulicz) Adam Dziurdzia (opiekun A. Wałdoch) Na zdjęciu: część nagrodzonych osób, odbierających nagrody w imieniu swoich koleżanek i kolegów (fot. A. Gierłowska)


WYNIKI KONKURSU Moja ulubiona postać z bajek Disneya

Ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów ze Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych pt. "Moja ulubiona postać z bajek Disneya" rozstrzygnięty!!! Wyniki: Klasy I - III Szkoła Podstawowa: Miejsce I - Wiktoria Kubiak - Suliszewo Miejsce II - Paulina Świątczak - Suliszewo Miejsce III - Nikodem Pruszyński - Suliszewo Klasy IV - VIII Szkoła Podstawowa: Miejsce I - Amelia Janiec - Suliszewo Miejsce II - Michał Fronczyk - Strzelce Kraj. Miejsce III Mateusz Pasja - Międzyrzecz Wyróżnienia: Justyna Chęcińska - Żagań Maciej Zagozda - Strzelce Kraj. Paulina Tajchert - Międzyrzecz Amanda Chudzińska - Suliszewo Michał Młodziński - Strzelce Kraj. Alicja Polewska - Strzelce Kraj. W kategorii Przedszkole nie nadesłano prac. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Dyplomy i nagrody wkrótce prześlemy pocztą.


Laureat konkursu Mamy talent

Nasz uczeń laureatem konkursu " Mamy Talent" !!! W dniu 21.03.2019 w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu " Mamy Talent 2019" organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich. Po obejrzeniu wystąpień, jurorzy przyznali cztery wyróżnienia oraz trzy nagrody dla laureatów. W gronie laureatów znalazł się Nasz uczeń Damian Waszczuk. Damian wykonał utwór pod tytułem " Moja muzyka", którym zachwycił zgromadzoną na sali publiczność. Serdecznie gratulujemy Damianowi oraz życzymy podobnych sukcesów w przyszłości! Brawo! Szczególne podziękowania należą się Pani Alicji Wałdoch, która przygotowała ucznia do tak znakomitego występu. Zdjęcia: Strzelecki Ośrodek Kultury.Wycieczka do kina

21 marca uczniowie klasy I - III SP wybrali się do kina "Cinema 3D" w Gorzowie Wlkp na seans pt. Corgi- psiak królowej. Wyjazd ten był jednym z etapów projektu z języka angielskiego pt. "Brit up". Ponadto celem wycieczki była integracja uczniów oraz nauka kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały film. Dla wielu było to bardzo emocjonujące przeżycie, zwłaszcza dla tych, dla których było to pierwsze wspólne wyjście do kina. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki: Pani Joanna Zamłynna i Pani Agnieszka Gierłowska.OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Po raz kolejny Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy W Strzelcach Kraj. jest organizatorem OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO. Tym razem hasłem przewodnim jest : "Moja ulubiona postać z bajek Disneya". W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież uczące się w Specjalnych Ośrodkach Szkolno - Wychowawczych na terenie całej Polski. Prace konkursowe będą oceniane w następujących kategoriach: - przedszkole - klasy I - III ( Szkoła Podstawowa) - klasy IV - VIII (Szkoła Podstawowa) Konkurs trwa od 18.03.2019 do 05.04.2019 Pliki do pobrania (regulamin, karta zgłoszeniowa, oświadczenie) znajdą Państwo pod adresem: https://megawrzuta.pl/filesgroup/b81f31981277420cb5777cf966e2c8b4.html?fbclid=IwAR1DkOVa9iAgWKoVK0gm_0l_uCLezYZtKqXiKx0JpHPFywUp1rN_bY0Seb Powodzenia!


DZIEŃ KOBIET W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

7 marca 2019 roku w grupach wychowawczych obchodzono ŚWIĘTO KOBIET. Jak co roku, atrakcje dla Pań i Dziewczyn przygotowała męska część Samorządu Uczniowskiego. Były życzenia, słodkości i wiosenne kwiaty - tulipany, które ozdobiły nie tylko pokój wychowawców ale także sekretariat szkoły. Chłopcy bardzo starali się , aby ten dzień był szczególny - wesoły, kolorowy i miły. Żeńskiej części Naszej szkoły osobiście życzenia składali uczniowie: Krystian Drzymała, Igor Gałuszka, Kacper Kosiorek, Patryk Łabuńka oraz Łukasz Drozdowski. Imprezę wraz z uczniami zorganizowała Pani Katarzyna Kołowrocka.WALENTYNKI W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. W zimowe popołudnie 14 lutego grupa II (pod czujnym okiem wychowawcy Pani Małgorzaty Kimet) przygotowała zabawę karnawałową. Podczas niej starano się rozgrzać serca i wzmocnić przyjaźnie. Odbyły się wybory najsympatyczniejszej Walentynki i Walentego. Wybrani zostali Natalia Klimek gr. II i Krystian Drzymała gr. IV. Sympatyczne listonoszki wręczały własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe i słodkie serduszka. Walentynkowe popołudnie w internacie przebiegało w miłej atmosferze, którą dodatkowo wzmacniały piosenki o miłości śpiewane przez wychowanków. Między tańcami i pląsami był czas na słodki poczęstunek i walentynkową wróżbę. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę, a grupie II za zaangażowanie, odwagę i uśmiech.

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,810,499 Unikalnych wizyt