Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Styczeń 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ - PRELEKCJA

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej Niesamowity świat higieny jamy ustnej przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. W związku z tym, dziś w świetlicy Naszego Ośrodka odbyła się prelekcja dotycząca higieny jamy ustnej. Uczniowie aktywnie w niej uczestniczyli. Dowiedzieli się, dlaczego zęby i dziąsła są takie ważne, jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom oraz co robić aby były zdrowe. W ramach programu obejrzeli także film przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Ponadto w kolejnych dniach chcemy zaangażować dzieci w zajęcia (prowadzone przez wychowawców w klasach), podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Prelekcję przygotowała i poprowadziła nauczycielka Pani Agnieszka Gierłowska, która została szkolnym koordynatorem ww. programu.Walentynki 2019

Z okazji Walentynek w naszej szkole odbyła się super impreza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski kierowany przez panią Agnieszkę Chaberko i Magdę Adamczak. Wszyscy uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawej prezentacji na temat historii tego święta (autorstwa pani Agnieszki Gierłowskiej), którą poprowadziła pani Ilona Rytlewska wraz z uczennicą swojej klasy- Alicją. Później przyszła kolej na występy artystyczne. Pod okiem pani Agnieszki Chaberko, Alicji Wałdoch i Gabrieli Demczur uczniowie po mistrzowsku zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Dużo śmiechu było przy okazji konkurencji dmuchania baloników. rWisienką na torcier1; okazała się degustacja pysznych ciastek przygotowanych przez uczniów klas Szkoły Branżowej i ZSZ pod kierunkiem pań: Marii Łabudy, Ewy Szczepaniak i Agnieszki Sprawki. Na koniec szkolne amorki rozdały wszystkim zakochanym własnoręcznie przygotowane kartki walentynkowe. Zapraszamy na obszerną fotorelację na nasz profil na FB :)
APEL - PODSUMOWANIE 1 SEMESTRU 2018/2019

Pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019 to już historia, dlatego spotkaliśmy się, by podsumować efekty wytężonej pracy uczniów Naszego Ośrodka. Mimo, że koniec roku wydaje się być odległy, to niektórzy uczniowie od września z wielkim zapałem pracują na swój czerwcowy sukces. Na wyróżnienie zasłużyło wielu uczniów, z różnych dziedzin życia szkolnego. Uczniom, którzy zdobyli tytuł "Mistrza frekwencji" wręczono pamiątkowe dyplomy. Przypomniane zostały także sukcesy w nauce, w konkursach wewnątrzszkolnych, pozaszkolnych, występach teatralnych oraz zawodach sportowych. Z wielką uwagą uczniowie słuchali wyników oraz osiągnięć, by gromkimi brawami nagrodzić najlepszych. Na koniec Pani Dyrektor Zofia Dajczak oraz Pani Wicedyrektor Dorota Maciaszek złożyły gratulacje uczniom, życząc sukcesów w II semestrze.II KONKRES SAMRZĄDÓW UCZNIOWSKICH I RAD RODZICÓW

W piątek (01.02.2019) w siedzibie Starostwa Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego odbył się już II Kongres Samorządów Uczniowskich i Rad Rodziców. Tym razem to my byliśmy głównymi prelegentami. Konferencja rozpoczęła się krótkim wystąpieniem Pana Starosty Bogusława Kierusa i Wicestarosty Pawła Antczaka oraz prezentacją Dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Romana Cisowskiego. Następnie Rada naszego Samorządu Uczniowskiego bardzo profesjonalnie w oparciu o prezentację multimedialną przedstawiła działalność samorządu w szkole. Później głos zabrała Pani Magdalena Adamczak- opiekun naszego SU, która opowiadała o swojej pracy w ramach sprawowania opieki nad SU. Po Pani Magdzie została wyświetlona wypowiedź przewodniczącej Rady Rodziców Pani Iwony Drozdowskiej, która wzruszyła wielu do łez. Na zakończenie głos zabrali jeszcze przedstawiciele Koła Caritas z Drezdenka. Cała Konferencja upłynęła w bardzo przyjemnej atmosferze. Gratulacjom naszego wystąpienia nie było końca. Nawet Pani Janina Grzecznowska - Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego z gorzowskiego Kuratorium Oświaty była pod ogromnym wrażeniem naszej pracy.

 

Tutaj możecie zobaczyć prezentację poświęconą pracy naszego Samorządu

Konkurs czystości pokoi

10 stycznia 2019 roku w grupach wychowawczych został podsumowany I semestr oraz ogłoszono wyniki konkursu na najczystszy pokój. W każdej grupie zostały wytypowane pokoje z największą i najmniejszą liczbą zebranych punktów. Najbardziej wytrwali, systematyczni, konsekwentni w utrzymaniu czystości i porządku w pokojach wychowankowie zostali docenieni. Mieszkańcy pokoi, którzy zajęli I, II i III miejsce (p. 9, 15, 22) otrzymali drobny upominek, pochwałę wychowawcy oraz brawa od pozostałych wychowanków. Gratulujemy im serdecznie!!! Następna edycja konkursu już w przyszłym roku szkolnym. Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Kołowrocka.Bal karnawałowy dla najmłodszych 2019

W karnawale same bale!!! 30 stycznia 2019 roku odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów Naszego Ośrodka. Starannie przygotowane przez rodziców, fantazyjne stroje ubarwiły hol tzw. "małej szkoły". Dzieci z grupy przedszkolnej (wych. M. Balcerzak) oraz uczniowie z klas I-III (wych. M. Kowal, A. Gierłowska, B. Bojba) chętnie bawili się na udekorowanym kolorowymi balonami i serpentynami parkiecie. Głównym celem balu było stworzenie radosnej atmosfery, uspołecznianie i integracja dzieci z różnych grup. Imprezę zorganizowały i poprowadziły nauczycielki: Małgorzata Balcerzak i Agnieszka Gierłowska. Fotorelacja na Naszym profilu na FB. Zapraszamy!!!
Jasełka na Bis!

Dzisiaj Nasz Ośrodek odwiedzili wyjątkowi goście - dzieci z paniami opiekunkami ze Żłobka Samorządowego w Strzelcach Krajeńskich. Spotkanie rozpoczęliśmy układem tanecznym do piosenki "Jingle beels", a następnie grupa teatralna prowadzona przez panią Alicję Wałdoch, wystąpiła w przedstawieniu jasełkowym. Dzieci zachwycone prawdziwym żłóbkiem, z pachnącym siankiem, obejrzały cud narodzin Dzieciątka Bożego ,a następnie cierpliwie wysłuchały kilku kolęd i pastorałek przygotowanych przez Panią Agnieszkę Chaberko z pomocą Pani Ilony Rytlewskiej i Pani Beaty Kasowskiej, Trzymamy kciuki za grupę teatralną z Naszego Ośrodka ,która jutro skoro świt wyjeżdża do Międzyrzecza na X Przegląd Twórczości Kolędniczej i Jasełkowej a naszym miłym gościom dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy częściej do Naszej szkoły . Zdjęcia oraz filmik z występu na Naszym profilu na FB.
Lubuskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy Klubu OLIMP, pod czujnym okiem trenera - Pana Dariusza Kamzelskiego, kolejny raz pokazali swoje umiejętności narciarskie. Podczas Lubuskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbywały się w Szklarskiej Porębie od 13 do 16 grudnia 2018 rywalizowało ponad 40 zawodników z 7 klubów reprezentujących swoje szkoły. W pięknej, zimowej scenerii przeprowadzono zawody w narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym oraz w biegu w rakietach śnieżnych. SOSW Strzelce Kraj. reprezentowali w narciarstwie alpejskim niezawodni: Nikola Wyrembek, Grzegorz Sęk oraz Michał Fronczyk, zaś w biegu w rakietach śnieżnych Łukasz Drozdowski, Sebastian Kurysz i Piotr Gronowicz. Nasi narciarze po preeliminacjach zakwalifikowali się do najsilniejszej grupy zaawansowanej, w której to podczas zjazdów finałowych potwierdzili swoją klasę wygrywając złote medale Nikola wśród dziewcząt, a Grzegorz wśród chłopców rywalizując między innymi z Michałem, który wywalczył brąz. Cieszące wyniki uzyskali także "rakieciarze" zdobywając w swoich grupach: Łukasz-srebro, Piotr-srebro i Sebastian-brąz podczas biegu na 100 metrów. Osiągnięcia naszych sportowców dają duże nadzieje na Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w 2020r. Fotorelacja oraz filmik z treningu na Naszym profilu na FB.
WESOŁYCH ŚWIĄT

Wygenerowano w sekund: 0.09
3,503,584 Unikalnych wizyt