"Kolęduje Tobie serce moje"
Dodane przez admin dnia Luty 08 2010 09:05:48
15 grudnia w sali Strzeleckiego Ośrodka Kultury pod hasłem rKolęduje Tobie serce mojer1; odbył się Koncert Świąteczny, który swoim patronatem objął Burmistrz Strzelec Krajeńskich. Koncerty był wydarzeniem wyjątkowym. Po raz pierwszy świąteczne spotkanie zorganizowały wspólnie trzy placówki: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP oraz Warsztat Terapii Zajęciowej r8 krokówr1;.
Wszyscy przybyli na koncert goście mogli zapoznać się z krótką charakterystyką placówek oraz obejrzeć wspaniale przygotowane przez organizatorów i fantastycznie zaprezentowane przez wychowanków Jasełka. Oczywiście świąteczny koncert nie mógł odbyć się bez wspólnego śpiewania kolęd.
Koncert dostarczył wszystkim wielu wzruszeń w okresie przygotowywania się do Świąt. Na podkreślenie zasługuje również to, że młodzi aktorzy otrzymali owację na stojąco.
Po wspaniałej uczcie duchowej odbył się kiermasz świątecznych ozdób. Każdy mógł tutaj nie tylko obejrzeć, ale również zaopatrzyć się we wspaniałe, ręcznie wykonane dzieła, przygotowane przez wychowanków wszystkich trzech placówek. Dużym powodzeniem cieszyły się także przepyszne pierniczki.
Mamy nadzieję, że świąteczny koncert był pierwszym, ale nie ostatnim wspólnie organizowanym projektem i że wkrótce będziemy mogli zaprosić mieszkańców Strzelec na kolejne, wspaniałe imprezy.

--
M. Balcerzak