PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Dodane przez Pawlikowska dnia Kwiecień 07 2010 08:26:50
Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście wiosny. W radosnych nastrojach uczniowie bawili się wspólnie z nauczycielami. W tym roku gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniów Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Strzelcach Kraj.
Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski oraz współpracujących z nim nauczycieli.
Na początku nauczyciele powitali wszystkich zebranych inscenizacją pt. " Obrzędy wiosenno- ludowe", a zespól taneczny " Tańczące nutki" zaprezentował samodzielnie opracowany dyskotekowy układ taneczny. W centrum królowała Marzanna wykonana z ekologicznych materiałów.
Następnie odbyło się kilka ciekawych konkursów. Uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w konkursie plastycznym o wiośnie, który polegał na wykonaniu wspólnej pracy wybraną techniką plastyczną. W kolejnej konkurencji przedstawiciele klas popisali się umiejętnościami wokalnymi w wybranych przez siebie utworach muzycznych.Wytworzyła się szczególnie festiwalowa atmosfera. Uczniowie chętnie włączali się do wspólnego śpiewania znanych przebojów. W dalszej części imprezy sami nauczyciele wystąpili w roli solistów. Dowcipne teksty i wspaniała gra na scenie wywołała uśmiech na niejednej twarzy.
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego z właściwym humorem i zaangażowaniem przeprowadził wywiad z Panią Wiosną.
Podczas uroczystości wybieraliśmy Miss Wiosny. Pięknie i pomysłowo przebrane uczennice paradowały w swoich strojach jak na prawdziwym pokazie mody. Przedstawiciele wszystkich klas zebrali gromkie brawa.
Nadszedł czas na sprawdzenie wiedzy szkolnej . Wychowankowie młodszych klas bawili się i rywalizowali podczas konkursów przygotowanych specjalnie dla nich. Natomiast zgromadzeni na sali uczniowie starszych klas i nauczyciele z zapartym tchem czekali na rozwój rozgrywek, gorącymi okrzykami dopingowali swoich kolegów i radośnie wyrażali swój entuzjazm, gdy drużyny zdobywały kolejne punkty.
Jury, w skład którego weszli nauczyciele naszego Ośrodka i zaprzyjaźnionych placówek sprawiedliwie nagrodziło zespoły zasłużonymi punktami. Wszyscy uczestnicy imprezy chętnie brali udział w konkurencjach i świetnie się przy tym bawili. Po ogłoszeniu wyników konkurencji i rywalizacji sportowych wyróżnionym uczestnikom wręczono dyplomy oraz nagrody.