Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Luty 2018 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Mistrzostwa Polski w Kręglarstwie

W dniach 16-18 listopada nasza młodzież reprezentowała Ośrodek na Mistrzostwach Polski w Kręglarstwie w Lubinie, gdzie drużynowo zajęła I miejsce. Wyniki rozgrywek indywidualnych: Wioletta Kulisz-XVI miejsce , Natalia Królak- V miejsce, Michał Kołodziej -IV miejsce, Patryk Łabuńka - V miejsce.
Opiekunowie: p. Katarzyna Waliszewska, p. Marcin Chwalencki.

IV Bieg Niepodległości

IV Bieg Niepodległości im. Leona Mazura
15 listopada w Lipkach Wielkich odbył się IV Bieg Niepodległości im. Leona Mazura.Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: Adrian Wójcicki - I miejsce, Grzegorz Sęk -II miejsce, Michał Czajkowski - III miejsce, Wioletta Kulisz- I miejsce, Adam Gołębiewski -II miejsce, Patryk Łabuńka- VII miejsce. Trener p. Dariusz Kamzelski.Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

14.11.2017 w świetlicy SOSW odbyła się uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Głównym celem uroczystości było rozbudzenie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży oraz wzbogacanie wiedzy historycznej. Część artystyczną poprzedziło wprowadzenie Pocztu Sztandarowego oraz wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Grupa występujących uczniów przybliżyła wszystkim zebranym historię naszego kraju w inscenizacji pt. "Sen w muzeum". Ponadto uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki patriotyczne. Uroczystość wyreżyserował i poprowadził nauczyciel historii i języka angielskiego Pan Piotr Tokarczyk.

Kręci mnie bezpieczeństwo

We wtorek 7 listopada odwiedzili nas Panowie Strażacy z Komendy Powiatowej w Strzelcach Krajeńskich i w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy. Zaprezentowali też sprzęt, jakim dysponują. Spotkanie poprzedzone zostało alarmem próbnym, podczas którego wykazaliśmy się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami :-) Panom strażakom serdecznie dziękujemy! :-)

Lubuski Turniej Tenisa Stołowego

8 listopada zawodnicy Klubu ,,Olimp" rozegrali w Krośnie Odrzańskim pojedynki w tenisie stołowym i wywalczyli następujące miejsca: Nikola Wyrembek I miejsce, Grzegorz Sęk I miejsce, Łukasz Drozdowski III miejsce, Paweł Derewońko III miejsce. Trener p. Katarzyna Halasz.Projekt "Teatr" - wystawa fotograficzna

Zapraszamy wszystkich chętnych na wystawę fotograficzną,
realizowanego przez nasze Stowarzyszenie, projektu „Teatr”.

Wystawa została zorganizowana w holu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego
w Strzelcach Krajeńskich.

Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu przez "Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe
– Budżet Inicjatyw Obywatelskich.”


Projekt "Teatr"

Projekt „Teatr” realizowany był przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski​ w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. W całości finansowany ze środków Województwa Lubuskiego w ramach projektu „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe – Budżet Inicjatyw Obywatelskich”. Głównym celem projektu była działalność na rzecz dzieci i młodzieży. Promowanie kultury w środowisku lokalnym, doskonalenie umiejętności aktorskich oraz uzyskanie postawy twórczej aktywności. W ramach szeregu działań, w dniu 4 października 2017r. młodzież z grupy teatralnej wyjechała do Gorzowa Wielkopolskiego i w teatrze im. J. Osterwy obejrzała sztukę „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.
Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z aktorem Panem Janem Mierzyńskim, dzięki któremu młodzież mogła zobaczyć teatr i pracę aktorów.
W tym dniu udaliśmy się również do Miejskiego Ośrodka Sztuki i mieliśmy przyjemność oglądać aktualną wystawę w tamtejszej Galerii Sztuki.
11 października odbył się wyjazd do Poznania, do Teatru Animacji. Uczniowie, biorący udział w projekcie,
mogli obejrzeć piękną sztukę o przyjaźni, miłości i tolerancji pt. „Odloty”.Kolejnym działaniem w ramach naszego projektu było zorganizowanie warsztatów teatralnych w dniu 23 października 2017r. Warsztaty poprowadził aktor gorzowskiego teatru im. J. Osterwy – Pan Jan Mierzyński. Efektem tego spotkania było przygotowanie i zaprezentowanie społeczności szkolnej inscenizacji wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”. To było piękne doświadczenie, pełne radości i zabawy.
Projekt realizowany był przez Alicję Wałdoch, Bogumiłę Gławdel i Agnieszkę Suchto przy wsparciu innych członków Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w Strzelcach Krajeńskich.


Dzień Chłopaka

2 października Samorząd Grup Wychowawczych (opiekun Monika Kowal) wspólnie z dziewczętami mieszkającymi w grupach wychowawczych zorganizował imprezę „Dzień Chłopaka”. Dla swoich kolegów wychowanki przygotowały wesołe zabawy i oczywiście słodki poczęstunek – desery z bitą śmietaną.Chrzest "Kotów"

Samorząd Grup Wychowawczych (opiekun Monika Kowal) zorganizował dla nowych mieszkańców grup wychowawczych „Chrzest kotów”. Maciej Litwiniuk i Magdalena Kosmala poprowadzili całą imprezę. Zaczynając od zadań przygotowanych dla „kotków” chrzest tradycyjnie zakończył się symbolicznym obcinaniem ogonów. Po kolacji wszyscy wychowankowie bawili się przy ulubionych piosenkach na dyskotece.Wygenerowano w sekund: 0.02
3,070,206 Unikalnych wizyt