Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Wrzesień 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Spotkanie z Policją

Dzisiaj odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji asp. szt. Stefania Kuszwara i st. sierż. Bartosz Klimczuk. Opowiedzieli nam o bezpieczeństwie w domu, szkole i na drodze. Poznaliśmy również Spongeboba i wspólnie z nim mogliśmy rozwiązać quiz dotyczący rad dla rowerzystów, pasażerów i pieszych. Dowiedzieliśmy się jak należy postępować, żeby nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych. Jesteśmy pewni, że takie rady przydadzą nam się nie tylko w domu i na podwórku, ale także w szkole. W nagrodę za dobre odpowiedzi otrzymaliśmy maskotki i żółwiki - pancerniki, które będą nam zawsze przypominały o zapinaniu pasów.

Szkolny Konkurs Biologiczny

25 marca pani Magdalena Serafin zorganizowała dla nas konkurs biologiczny. W konkursie tym mogli brać udział zarówno uczniowie gimnazjum jak i szkoły zawodowej. Odbył się on w formie pisemnego testu, który składał się z 18 pytań. Na odpowiedź mieliśmy 45 minut, wszystkie pytania dotyczyły oczywiście biologii. Następnego dnia, po sprawdzeniu testów, przez komisję w składzie: pani Magda, pani Małgosia i pani Jola ogłoszone zostały wyniki: - I miejsce: Łukasz z kl. I ZSZ - II miejsce: Piotr z kl. I gimnazjum Aneta z kl. III gimnazjum Wojciech z kl. I ZSZ - III miejsce: Adam z kl. III gimnazjum Zwycięzcą gratulujemy i przypominamy, że uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych odbędzie się na najbliższym apelu szkolnym.

Zawody pływackie

Działająca przy SOSW w Strzelcach Krajeńskich sekcja Olimpiad Specjalnych "Olimp" wzięła udział w zawodach pływackich na szczeblu wojewódzkim, które odbyły się dnia 23.03.2011 r. w Gubinie. Reprezentujący szkołę zawodnicy osiągnęli sukcesy zarówno indywidualne, jak i drużynowe. Łącznie zdobyli 12 medali, w tym 3 złote. Drużynę reprezentowali: Mateusz Klaś (aktualny v-ce mistrz Polski ZSS "Sprawni Razem", Martin Dylewski, Andrzej Simiński, Adam Przemycki, Aneta Wypuszcz oraz Angelika Kaźmierczak. M. Klaś, A. Simiński oraz M. Dylewski mają szansę na powołanie do kadry wojewódzkiej, gdzie będą reprezentować woj. lubuskie na tegorocznych Mistrzostwach Polski ZSS "Sprawni Razem" w Pływaniu. Trenerami zawodników są Katarzyna Halasz, Katarzyna Waliszewska oraz Dariusz Kamzelski - nauczyciele wychowania fizycznego w SOSW w Strzelcach Kraj. Warto podkreślić, że trenujący w sekcji ,,Olimp" uczniowie zdobywają również czołowe miejsca w innych dyscyplinach sportowych takich jak łyżwiarstwo, tenis stołowy, piłka nożna, badminton, koszykówka. Już w maju trenująca młodzież weźmie udział w Regionalnych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Sławie. Liczymy na kolejne sukcesy.

Prezes Sekcji "Olimp"
Katarzyna Halasz

Konkurs na najładnieszy zeszyt przedmiotowy.

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszy zeszyt przedmiotowy, który w całości zorganizowała i przeprowadziła pani Aleksandra D. - nauczycielka języka polskiego. Celem konkursu było zachęcenie wszystkich uczniów do starannego prowadzenia zeszytów, poprawa poziomu ortografii i interpunkcji oraz zmotywowanie do pracy uczniów mniej dbających o swoje zeszyty. Komisja wybierając najpiękniejsze zeszyty wzięła pod uwagę: ogólny wygląd zeszytu, podkreślone tematy, staranne pismo i systematyczność zapisów. Wyniki konkursu ogłoszono podczas apelu szkolnego w dniu 02. 03. 2011. Nagrodzeni uczniowie to: Patrycja K. - uczennica kl. II b. gimnazjum, Damian S. i Angelika Ł. - uczniowie kl. I gimnazjum. Wyróżnieni wychowankowie otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci przyborów szkolnych, słodyczy oraz dyplomy, które ufundowała pani Aleksandra D.

DNI STRZELEC W NASZEJ SZKOLE - CZ.1

W lutym realizowany był miniprojekt, mający na celu poznanie, poszerzenie i sprawdzenie wiadomości o naszym mieście. Składał się z dwóch części: 1) organizowana dla klas SPdP i ZSZ; 2) dla SP i Gimnazjum, w tym ZE-T. Dnia 17 lutego dla starszej grupy zorganizowano konkurs wiedzy w formie pisemnej i ustnej (m.in. wiadomości z historii miasta, rozpoznawanie herbów, flag, zabytków i osobistości na zdjęciach, czytanie mapy, układanie puzzli z obrazkami przedstawiającymi znany obiekt). Do konkursu przystąpiło 5 drużyn. Najlepiej przygotował się Jacek (z jednoosobowej drużyny, reprezentujący klasę III ZSZ). Drugie miejsce zajęli: Łukasz, Mateusz i Adam z klasy II SPdP a 3. miejsce drużyna w składzie: Angelika i Anetta z klasy ISPdP. Wszyscy uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą na temat naszego miasta i okolic, za co otrzymali dyplomy i słodkie nagrody a organizatorzy (M. Rogulska, M. Balcerzak, R. Cisowski) serdecznie gratulują i zapraszają znowu za rok!!!

KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ - ŚW. M.M. KOLBE

Dnia 17 lutego 2011 roku odbył się cykliczny konkurs wiedzy religijnej (zorganizowany przez M. Balcerzak i G. Wianecką). Tym razem , z racji przypadającego roku M.M. Kolbego, uczniowie zmagali się wiedzą na Jego temat. Cele jakie przyświecały, to: - znajomość życia i działalności św. M.M. Kolbego - "Męczennika Miłości"; - rozwijanie umiejętności przybliżenia działalności Rycerstwa Niepokalanej; - wykazanie postawy współdziałania. Na konkurs zgłosiło się 12 uczestników. Konkurs był podzielony na 2 częsci. W pierwszej - uczniowie odpowiadali na pytania w formie pisemnej, a w drugiej -ustnie. Drużynowo zwyciężyła klasa I gimnazjum, natomiast indywidualnie, laureatami zostali: Piotr z kl. I gim.; Damian z kl. I gim.; Aneta z kl. I ZSZ. Każdy uczestnik w nagrodę otrzymał słodycze (czekolady i batony). Gratulujemy i zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach!

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

Dnia 27.01.2011r. nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym. Po otwarciu zawodów prze Panią Dyrektor i Starostę strzelecko-drezdeneckiego do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze szkół w Strzelcach Krajeńskich i Drezdenka. Nasi uczniowie uplasowali się na następujących miejscach: - w kategorii dziewcząt: Paulina- II miejsce - w kategorii chłopców: Mateusz- III miejsce, Grzegorz- VI miejsce - w kategorii mikst: Paulina i Grzegorz- III miejsce

Walentynki

W środę zebraliśmy się w świetlicy szkolnej, ponieważ chcieliśmy wziąć udział w "Walentynkowym spotkaniu", podczas którego przewidziane były liczne konkursy i zabawy oraz słodkie nagrody. Jak wiemy, św. Walenty jest patronem zakochanych, były więc przewidziane konkursy dla par. Był to np. romantyczny taniec na papierowym serduszku oraz karmienie partnera piernikiem w kształcie serca. Poza tym osoby chętne mogły uczestniczyć w takich zabawach jak wydzieranie serca z papieru (oczywiście z zamkniętymi oczami), dmuchanie baloników w kształcie serduszek oraz rzut serduszkiem do celu. Można było również wywróżyć imię swojej walentynki. Dopiero za rok zobaczymy, czy wróżba się sprawdzi. Momentem, na który wszyscy czekaliśmy, było ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszą walentynkę i rozdanie walentynkowej poczty. Szkoda, że święto zakochanych jest obchodzone tylko raz do roku, bo każdy z nas na pewno bardzo lubi dostawać walentynki.

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej

Jak co roku w naszej szkole, odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Wystartowało w nich 8 zespołów męskich i 4 żeńskie. Uczniowie rywalizowali ze sobą systemem każdy z każdym. Zespoły składały się z trzech zawodników reprezentujących daną klasę. Zwycięzcami w kategorii dziewczyn została klasa: II a Gim., II miejsce-I Gim., III miejsce- III Gim. W kategorii chłopców: I miejsce- II ZSZ, II miejsce- III SPdP, III miejsce- II b Gim. Na koniec reprezentacja uczniów rozegrała mecz z reprezentacją nauczycieli. Było dużo emocji, ale ostatecznie zwyciężyli nauczyciele. Za rok czekamy na rewanż.
Wygenerowano w sekund: 0.07
4,917,583 Unikalnych wizyt