Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Październik 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Konkurs na najładnieszy zeszyt przedmiotowy.

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszy zeszyt przedmiotowy, który w całości zorganizowała i przeprowadziła pani Aleksandra D. - nauczycielka języka polskiego. Celem konkursu było zachęcenie wszystkich uczniów do starannego prowadzenia zeszytów, poprawa poziomu ortografii i interpunkcji oraz zmotywowanie do pracy uczniów mniej dbających o swoje zeszyty. Komisja wybierając najpiękniejsze zeszyty wzięła pod uwagę: ogólny wygląd zeszytu, podkreślone tematy, staranne pismo i systematyczność zapisów. Wyniki konkursu ogłoszono podczas apelu szkolnego w dniu 02. 03. 2011. Nagrodzeni uczniowie to: Patrycja K. - uczennica kl. II b. gimnazjum, Damian S. i Angelika Ł. - uczniowie kl. I gimnazjum. Wyróżnieni wychowankowie otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci przyborów szkolnych, słodyczy oraz dyplomy, które ufundowała pani Aleksandra D.

DNI STRZELEC W NASZEJ SZKOLE - CZ.1

W lutym realizowany był miniprojekt, mający na celu poznanie, poszerzenie i sprawdzenie wiadomości o naszym mieście. Składał się z dwóch części: 1) organizowana dla klas SPdP i ZSZ; 2) dla SP i Gimnazjum, w tym ZE-T. Dnia 17 lutego dla starszej grupy zorganizowano konkurs wiedzy w formie pisemnej i ustnej (m.in. wiadomości z historii miasta, rozpoznawanie herbów, flag, zabytków i osobistości na zdjęciach, czytanie mapy, układanie puzzli z obrazkami przedstawiającymi znany obiekt). Do konkursu przystąpiło 5 drużyn. Najlepiej przygotował się Jacek (z jednoosobowej drużyny, reprezentujący klasę III ZSZ). Drugie miejsce zajęli: Łukasz, Mateusz i Adam z klasy II SPdP a 3. miejsce drużyna w składzie: Angelika i Anetta z klasy ISPdP. Wszyscy uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą na temat naszego miasta i okolic, za co otrzymali dyplomy i słodkie nagrody a organizatorzy (M. Rogulska, M. Balcerzak, R. Cisowski) serdecznie gratulują i zapraszają znowu za rok!!!

KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ - ŚW. M.M. KOLBE

Dnia 17 lutego 2011 roku odbył się cykliczny konkurs wiedzy religijnej (zorganizowany przez M. Balcerzak i G. Wianecką). Tym razem , z racji przypadającego roku M.M. Kolbego, uczniowie zmagali się wiedzą na Jego temat. Cele jakie przyświecały, to: - znajomość życia i działalności św. M.M. Kolbego - "Męczennika Miłości"; - rozwijanie umiejętności przybliżenia działalności Rycerstwa Niepokalanej; - wykazanie postawy współdziałania. Na konkurs zgłosiło się 12 uczestników. Konkurs był podzielony na 2 częsci. W pierwszej - uczniowie odpowiadali na pytania w formie pisemnej, a w drugiej -ustnie. Drużynowo zwyciężyła klasa I gimnazjum, natomiast indywidualnie, laureatami zostali: Piotr z kl. I gim.; Damian z kl. I gim.; Aneta z kl. I ZSZ. Każdy uczestnik w nagrodę otrzymał słodycze (czekolady i batony). Gratulujemy i zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach!

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

Dnia 27.01.2011r. nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym. Po otwarciu zawodów prze Panią Dyrektor i Starostę strzelecko-drezdeneckiego do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze szkół w Strzelcach Krajeńskich i Drezdenka. Nasi uczniowie uplasowali się na następujących miejscach: - w kategorii dziewcząt: Paulina- II miejsce - w kategorii chłopców: Mateusz- III miejsce, Grzegorz- VI miejsce - w kategorii mikst: Paulina i Grzegorz- III miejsce

Walentynki

W środę zebraliśmy się w świetlicy szkolnej, ponieważ chcieliśmy wziąć udział w "Walentynkowym spotkaniu", podczas którego przewidziane były liczne konkursy i zabawy oraz słodkie nagrody. Jak wiemy, św. Walenty jest patronem zakochanych, były więc przewidziane konkursy dla par. Był to np. romantyczny taniec na papierowym serduszku oraz karmienie partnera piernikiem w kształcie serca. Poza tym osoby chętne mogły uczestniczyć w takich zabawach jak wydzieranie serca z papieru (oczywiście z zamkniętymi oczami), dmuchanie baloników w kształcie serduszek oraz rzut serduszkiem do celu. Można było również wywróżyć imię swojej walentynki. Dopiero za rok zobaczymy, czy wróżba się sprawdzi. Momentem, na który wszyscy czekaliśmy, było ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszą walentynkę i rozdanie walentynkowej poczty. Szkoda, że święto zakochanych jest obchodzone tylko raz do roku, bo każdy z nas na pewno bardzo lubi dostawać walentynki.

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej

Jak co roku w naszej szkole, odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Wystartowało w nich 8 zespołów męskich i 4 żeńskie. Uczniowie rywalizowali ze sobą systemem każdy z każdym. Zespoły składały się z trzech zawodników reprezentujących daną klasę. Zwycięzcami w kategorii dziewczyn została klasa: II a Gim., II miejsce-I Gim., III miejsce- III Gim. W kategorii chłopców: I miejsce- II ZSZ, II miejsce- III SPdP, III miejsce- II b Gim. Na koniec reprezentacja uczniów rozegrała mecz z reprezentacją nauczycieli. Było dużo emocji, ale ostatecznie zwyciężyli nauczyciele. Za rok czekamy na rewanż.

KONCERT ŚWIĄTECZNY - KOLĘDUJE TOBIE SERCE MOJE

Tak jak obiecywaliśmy w ubiegłym roku, nasz Ośrodek, Warsztat Terapii Zajęciowej wraz z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP, zorganizowaliśmy po raz drugi Jasełka pt. "Betlejemska Dobranocka" w Strzeleckim Ośrodku Kultury dla mieszkańców miasta. W tym roku włączyła się również do projektu Państwowa Szkoła Muzyczna. Do niezwykłego koncertu, któremu towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych, przygotowywaliśmy się kilka tygodni. Dopracowaliśmy scenografię, stroje, piękną oprawę muzyczną. Tegoroczne Jasełka zaskoczyły przybyłych scenariuszem, gdyż na scenie pojawiły się znane postaci z bajek, m.in. Pinokio, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami i wiele innych, które przyniosły prezenty dla Dzieciątka Jezus. Występ młodych aktorów został przyjęty bardzo entuzjastycznie i nagrodzony oczywiście owacjami na stojąco.

SZKOLNY KONKURS O ZDROWIU

01 grudnia br. chętni uczniowie wzięli udział w konkursie, którego celem było wdrażanie do dbałości o zdrowie, kształtowanie nawyków higienicznych, utrwalanie zasad zdrowego stylu życia. Zebrani w świetlicy szkolnej, zapoznali się z tematyką i przebiegiem konkursu. Następnie przez godzinę zmagali się z trudnymi testami. Po sprawdzeniu i podliczeniu punktów, wyłoniono zwycięzców! Największą liczbę punktów otrzymali: Ewa z kl. II ZSZ, Paweł z kl. I ZSZ, Łukasz z kl. II SPdP, Marek III gimn i Sylwia II gimn. Organizatorzy konkursu (p. Magda i p. Ola) wszystkim bardzo gratulują i zapraszają do udziału w następnych konkursach!

Niezapomniany wieczór wróżb

W ostatni dzień listopada opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz Samorządu Grup Wychowawczych zorganizowali dla nas "Wieczór Andrzejkowy". Podczas imprezy mogliśmy poznać tradycje, zwyczaje i obrzędy związane z Andrzejkami. "Wieczór" zaczęliśmy od wysłuchania przepowiedni, po której zaczęły się wróżby. Były to między innymi: horoskop andrzejkowy, kram z marzeniami, wróżby z butami, butelką oraz datą urodzenia. Gdy już wiedzieliśmy, co nas czeka w najbliższej przyszłości, rozpoczęła się dyskoteka, podczas której wszyscy świetnie się bawiliśmy.
Wygenerowano w sekund: 0.08
5,314,336 Unikalnych wizyt