Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Maj 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wierność Chrystusa, wierność Kapłana

24 marca odbył się szkolny konkurs, który zrodził się z inspiracji uczczenia Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki oraz roku kapłańskiego w Kościele. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży naszego Ośrodka wiedzy na temat życia, postawy moralnej i działalności księdza Jerzego, a także upowszechnienie prawdy historycznej o systemie totalitarnym, który niszczył Człowieka zniewalając Jego wnętrze, sumienie i umysł. W ten sposób przybliżono także postać ks. Popiełuszki przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w czerwcu 2010 w Warszawie.
W konkursie wzięło udział kilkanaście osób z różnych etapów edukacyjnych . Zwycięzcami zostali:
1. Bartek - kl. III ZSZ
2. Tomek - kl. I ZSZ
3. Aneta - kl. II Gim.
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze.

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 16. 02. 2010 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w ramach "Licealiady" rozegrano turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięły udział drużyny Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich, Zespołu Szkół w Dobiegniewie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Drezdenku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Strzelcach Krajeńskich. Po zaciętych rozgrywkach nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 1. Kategorie indywidualne dziewcząt: - III miejsce- uczennica klasy III Gimnazjum. 2. Kategorie indywidualne chłopców: - V miejsce uczeń klasy II S.P.d.P, - IX miejsce uczeń klasy VI S.P. 3. Kategorie mikst: - III miejsce S.O.S.W. 4. Klasyfikacje drużynowe: - III miejsce S.O.S.W. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które wręczyli Wicestarosta Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego, wraz z Dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.

Konkurs wiedzy o Strzelcach i okolicy

Znajomość naszego miasta i okolic była tematyką szkolnego konkursu wiedzy. Głównym celem zorganizowanego konkursu było poszerzenie wiedzy na temat miasta, doskonalenie umiejętności poszukiwania i korzystania z informacji w różnych źródłach. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na kilka losowo wybranych pytań z wiedzy o Strzelcach, rozpoznać na ilustracjach prezentowane obiekty, znane postaci oraz poprawnie odczytać mapę. W konkursie wzięło udział 15 osób z siedmiu klas. Po zawziętej rywalizacji, najlepszymi okazali się najmłodsi - uczniowie z klasy IV-V. Drugie miejsce zajęła klasa VI a kolejne II gimnazjum. Wszystkie klasy wykazały się wspaniałą wiedzą. Uczniowie zostali nagrodzeni ogromnymi maskotkami, dyplomami i słodyczami. Organizatorami konkursu były: M. Rogulska i M. Balcerzak.

Lubuska Szkoła Równych Szans

news: logo2.jpg

W dziale "Informacje" pojawiła się nowe sekcja "Realizowane projekty". Będzie to miejsce, w którym publikować będziemy wszelkie informacje, dotyczące różnorodnych projektów realizowanych w naszym Ośrodku. Dzisiaj można zapoznać się z tym, co dzieje się w szkole w ramach projektu "Człowiek - najlepsza inwestycja".

UWAGA KONKURS!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie
organizowanym przez
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
im. Janusza Korczaka
w Strzelcach Krajeńskich

Świat baśni i bajek

więcej informacji tutaj

Strzelce Krajeńskie - moje miasto.

SzkołaDnia 3 lutego br.w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich, w nawiązaniu do niedawno obchodzonej 65- rocznicy wyzwolenia miasta, odbyło się spotkane pod hasłem "Strzelce Krajeńskie - moje miasto". Głównym celem spotkania było wprowadzenie uczniów w wielozmysłowe i wielopłaszczyznowe poznanie otaczającej rzeczywistości społecznej i kulturowej oraz wzbogacenie i usystematyzowanie wiedzy o naszym mieście. Uczniowie mogli zapoznać się z historią i tradycjami miasta poprzez wysłuchanie prelekcji opracowanej przez zaproszonego gościa- przedstawiciela Centrum informacji Turystycznej. W trakcie prezentacji multimedialnej wychowankowie utrwalili wiedzę dotycząca charakterystycznych budynków i związanych z miastem symboli, takich jak flaga i herb. Organizatorzy zajęć zaprezentowali nasze miasto także w formie wystawy zdjęć, których użyczył Zakład Fotograficzny. W drugim etapie zajęć uczniowie wzięli udział w quizie mającym na celu utrwalenie zdobytej wiedzy o Strzelcach Kraj. Najmłodsza grupa dzieci wykonywała prace plastyczne w o parciu o kontury symboli miasta. Uczniowie podziękowali zaproszonym gościom, wręczając własnoręcznie wykonane upominki.

Uwaga - nowe!!!

Informujemy, że uruchomiliśmy dział "Ogłoszenia", gdzie umieszczane będą wszystkie ważne informacje dotyczące między innymi konkursów czy imprez organizowanych przez Ośrodek, o których powinniście wiedzieć lub się do nich przygotować. Od dzisiaj znajduje się tam również "rozkład jazdy" dla uczniów dowożonych do Ośrodka.

Koncert BigBandu

12 stycznia 2010 r. w świetlicy szkolnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbyło się spotkanie muzyczne z zespołem Jurek's Band pod dyrekcją Romana Stefaniaka pt. "Koncert kolęd i nie tylko" dla wszystkich pracowników oraz uczniów i wychowanków Ośrodka. Muzycy wraz z wokalistką Marta Popowczak wykonali kilka kolęd i utworów świątecznych m.in.: "Wśród nocnej ciszy", "Gdy śliczna Panna", "Dzisiaj w Betlejem", "Pada śnieg". Dyrygent Roman Stefaniak przybliżył wszystkim pochodzenie i historię kolęd, nawiązując przy tym wspaniały kontakt z młodą publicznością. Ponieważ karnawał w pełni, zespół zaprezentował tez kilka karnawałowych numerów muzycznych, przy których nogi same się rwały do tańca. Niecodzienna aranżacja i wspaniałe wykonanie utworów, wywołały duży aplauz i burzę oklasków. Ale na tym nie koniec. Młodzież Ośrodka mogła także popróbować swoich sił w grze na instrumentach muzycznych takich jak np. puzon, co okazało się wcale nie taka łatwą sprawą. Była to dla nas wszystkich niebywała okazja, by spotkać się z muzyką, instrumentami muzycznymi oraz ludźmi, dla których muzyka jest pasją. Bardzo dziękujemy i życzymy zespołowi Jurekr17;s Band pełnej satysfakcji z podejmowania wielu muzycznych przedsięwzięć, pomyślności i sukcesów na muzycznej scenie.

Katarzyna Małyszczak

P.S. Więcej zdjęć z koncertu znajdziecie w Galerii (album "BigBand")

Co nowego?

ModyfikacjePrace nad zapełnieniem serwisu ciekawą treścią trwają. Dzisiaj zapraszamy do Galerii, w której pojawił się pierwszy album zawierający zdjęcia wykorzystane w kalendarzu Ośrodka wydanym w roku 2009. Poza tym w miarę systematycznie staramy się uzupełniać wydarzenia w kalendarzu "serwisowym" (panel po prawej stronie). Będzie tam można znaleźć informacje na temat najważniejszych spotkań, uroczystości, imprez planowanych do realizacji w Ośrodku.
Wygenerowano w sekund: 0.08
3,823,237 Unikalnych wizyt