Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Październik 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dzień Ziemi

W czwartek 22 kwietnia odbyła się w naszym Ośrodku impreza z okazji Dnia Ziemi. Podczas spotkania zarówno dzieci jak i młodzież zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne przedstawiając scenkę proekologiczna.
Kolejną atrakcją był konkurs o tematyce ekologicznej, w którym brały udział zgłoszone wcześniej drużyny. Pierwsze miejsce zajęły dwa zespoły, reprezentanci klasy III gimnazjum ZET oraz klasy II ZSZ, na kolejnych miejscach znaleźli się reprezentanci klasy I gimnazjum, klasy VI szkoły podstawowej i klasy I SPdP.
Podczas imprezy ogłoszone zostały również wyniki konkursu plastycznego pt. "Woda w naszym życiu". Tematyka prac oczywiście musiała być związana z wodą i dotyczyć zanieczyszczania wody, przeciwdziałania zanieczyszczeniom, wypoczynku nad wodą, wykorzystania wody w życiu codziennym oraz oszczędzania wody.
Wyróżnienia indywidualne otrzymali:
- Angelika - klasa VI szkoły podstawowej
- Roksana - klasa VI szkoły podstawowej
- Magdalena - klasa II a gimnazjum ZET
- Malwina - klasa II a gimnazjum ZET
- Anna - klasa I gimnazjum ZET
- Łukasz - klasa I gimnazjum ZET
- Krzysztof - klasa II gimnazjum
- Klaudia - klasa II szkoły podstawowej
- Izabela - klasa III szkoły podstawowej
- Robert - klasa II szkoły podstawowej

Wyróżnienia grupowe otrzymały klasy:
- V-VI ZET Biedronki
- III SPdP
- III gimnazjum ZET
- I SPdP

Po rozdaniu dyplomów oraz słodkich upominków udaliśmy się przed budynek szkoły, gdzie uczniowie kończący szkołę posadzili drzewka, uczniowie najmłodszych klas posadzili kwiatki w donicach, natomiast uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy udali się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków.

WARSZTATY TEATRALNE

Warsztaty prowadzone przez parę aktorów z teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp., Beatę Chorążykiewicz i Cezarego Żołyńskiego odbyły się w środę 17 marca. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie ZET i SPdP wraz z wychowawcami i opiekunami. Zabawa w teatr była wspaniała. Najpierw aktorzy, przebierający się za różne zwierzęta recytowali wiersze z bajek Jana Brzechwy. Dzieci miały za zadanie rozpoznanie przedstawianych postaci oraz naśladowanie ich głosów. Następnie aktorzy zaprosili do zabawy w teatr chcących uczestniczyć w zabawie uczniów i poprzez nakładanie na ich głowy różnych masek, przeistaczali ich w aktorów trwającego cały czas przedstawienia. To było niezwykłe przeżycie dla wielu uczniów. Gorzowscy aktorzy i nasi podopieczni spisali się na medal. Nikogo nie trzeba było namawiać, sami zgłaszali się na ochotnika i to przy pełnej widowni. Wszyscy mieli okazję uczestniczyć w czymś niezwykłym i jedynym w swoim rodzaju.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

W lutym 2010 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych.
A oto jak przedstawiała się klasyfikacja końcowa zawodów:
1. Kategoria chłopców: I m. Mateusz- uczeń kl.VI SPdP,II m.Grzegorz- uczeń kl.II SPdP, III m. Mateusz- uczeń kl.II ZSZ, IV m. Igor- uczeń kl. I B Gimnazjum, V m. Lukasz- uczeń kl.II SPdP, VI m. Mateusz- uczeń kl. II SPdP, VII m Lukasz- uczeń kl.II ZSZ, VIII m. Zbigniew- uczeń kl. II ZET, IX m. Martin- uczeń kl.II ZET, X m. Damian- uczeń kl. VI PSP.
2. Kategoria dziewcząt: I m. Katarzyna- uczennica kl. III Gimnazjum, II m. uczennica kl.I ZSZ, III m. Paulina- uczennica kl. III Gimnazjum, IV m. Magdalena- uczennica kl.III PSP, V m. Marzena- uczennica kl.I A Gimnazjum, VI m. Monika-uczennica kl. I ZSZ, VII m. Katarzyna- uczennica kl. I B Gimnazjum, VIII m. Klaudia- uczennica kl. II Gimnazjum, IX m. Karolina- uczennica kl. I B Gimnazjum, X m. Sylwia- uczennica kl. I A Gimnazjum.
Najlepsi uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnych sportowych zmaganiach.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście wiosny. W radosnych nastrojach uczniowie bawili się wspólnie z nauczycielami. W tym roku gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniów Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Strzelcach Kraj.
Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski oraz współpracujących z nim nauczycieli.
Na początku nauczyciele powitali wszystkich zebranych inscenizacją pt. " Obrzędy wiosenno- ludowe", a zespól taneczny " Tańczące nutki" zaprezentował samodzielnie opracowany dyskotekowy układ taneczny. W centrum królowała Marzanna wykonana z ekologicznych materiałów.
Następnie odbyło się kilka ciekawych konkursów. Uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w konkursie plastycznym o wiośnie, który polegał na wykonaniu wspólnej pracy wybraną techniką plastyczną. W kolejnej konkurencji przedstawiciele klas popisali się umiejętnościami wokalnymi w wybranych przez siebie utworach muzycznych.Wytworzyła się szczególnie festiwalowa atmosfera. Uczniowie chętnie włączali się do wspólnego śpiewania znanych przebojów. W dalszej części imprezy sami nauczyciele wystąpili w roli solistów. Dowcipne teksty i wspaniała gra na scenie wywołała uśmiech na niejednej twarzy.
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego z właściwym humorem i zaangażowaniem przeprowadził wywiad z Panią Wiosną.
Podczas uroczystości wybieraliśmy Miss Wiosny. Pięknie i pomysłowo przebrane uczennice paradowały w swoich strojach jak na prawdziwym pokazie mody. Przedstawiciele wszystkich klas zebrali gromkie brawa.
Nadszedł czas na sprawdzenie wiedzy szkolnej . Wychowankowie młodszych klas bawili się i rywalizowali podczas konkursów przygotowanych specjalnie dla nich. Natomiast zgromadzeni na sali uczniowie starszych klas i nauczyciele z zapartym tchem czekali na rozwój rozgrywek, gorącymi okrzykami dopingowali swoich kolegów i radośnie wyrażali swój entuzjazm, gdy drużyny zdobywały kolejne punkty.
Jury, w skład którego weszli nauczyciele naszego Ośrodka i zaprzyjaźnionych placówek sprawiedliwie nagrodziło zespoły zasłużonymi punktami. Wszyscy uczestnicy imprezy chętnie brali udział w konkurencjach i świetnie się przy tym bawili. Po ogłoszeniu wyników konkurencji i rywalizacji sportowych wyróżnionym uczestnikom wręczono dyplomy oraz nagrody.

Wierność Chrystusa, wierność Kapłana

24 marca odbył się szkolny konkurs, który zrodził się z inspiracji uczczenia Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki oraz roku kapłańskiego w Kościele. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży naszego Ośrodka wiedzy na temat życia, postawy moralnej i działalności księdza Jerzego, a także upowszechnienie prawdy historycznej o systemie totalitarnym, który niszczył Człowieka zniewalając Jego wnętrze, sumienie i umysł. W ten sposób przybliżono także postać ks. Popiełuszki przed Jego beatyfikacją, która odbędzie się w czerwcu 2010 w Warszawie.
W konkursie wzięło udział kilkanaście osób z różnych etapów edukacyjnych . Zwycięzcami zostali:
1. Bartek - kl. III ZSZ
2. Tomek - kl. I ZSZ
3. Aneta - kl. II Gim.
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze.

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 16. 02. 2010 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w ramach "Licealiady" rozegrano turniej tenisa stołowego. W zawodach wzięły udział drużyny Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich, Zespołu Szkół w Dobiegniewie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Drezdenku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Strzelcach Krajeńskich. Po zaciętych rozgrywkach nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 1. Kategorie indywidualne dziewcząt: - III miejsce- uczennica klasy III Gimnazjum. 2. Kategorie indywidualne chłopców: - V miejsce uczeń klasy II S.P.d.P, - IX miejsce uczeń klasy VI S.P. 3. Kategorie mikst: - III miejsce S.O.S.W. 4. Klasyfikacje drużynowe: - III miejsce S.O.S.W. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które wręczyli Wicestarosta Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego, wraz z Dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.

Konkurs wiedzy o Strzelcach i okolicy

Znajomość naszego miasta i okolic była tematyką szkolnego konkursu wiedzy. Głównym celem zorganizowanego konkursu było poszerzenie wiedzy na temat miasta, doskonalenie umiejętności poszukiwania i korzystania z informacji w różnych źródłach. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na kilka losowo wybranych pytań z wiedzy o Strzelcach, rozpoznać na ilustracjach prezentowane obiekty, znane postaci oraz poprawnie odczytać mapę. W konkursie wzięło udział 15 osób z siedmiu klas. Po zawziętej rywalizacji, najlepszymi okazali się najmłodsi - uczniowie z klasy IV-V. Drugie miejsce zajęła klasa VI a kolejne II gimnazjum. Wszystkie klasy wykazały się wspaniałą wiedzą. Uczniowie zostali nagrodzeni ogromnymi maskotkami, dyplomami i słodyczami. Organizatorami konkursu były: M. Rogulska i M. Balcerzak.

Lubuska Szkoła Równych Szans

news: logo2.jpg

W dziale "Informacje" pojawiła się nowe sekcja "Realizowane projekty". Będzie to miejsce, w którym publikować będziemy wszelkie informacje, dotyczące różnorodnych projektów realizowanych w naszym Ośrodku. Dzisiaj można zapoznać się z tym, co dzieje się w szkole w ramach projektu "Człowiek - najlepsza inwestycja".

UWAGA KONKURS!!!

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie
organizowanym przez
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
im. Janusza Korczaka
w Strzelcach Krajeńskich

Świat baśni i bajek

więcej informacji tutaj
Wygenerowano w sekund: 0.07
5,314,431 Unikalnych wizyt