Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Październik 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

"Kolęduje Tobie serce moje"

Szkoła15 grudnia w sali Strzeleckiego Ośrodka Kultury pod hasłem rKolęduje Tobie serce mojer1; odbył się Koncert Świąteczny, który swoim patronatem objął Burmistrz Strzelec Krajeńskich. Koncerty był wydarzeniem wyjątkowym. Po raz pierwszy świąteczne spotkanie zorganizowały wspólnie trzy placówki: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP oraz Warsztat Terapii Zajęciowej r8 krokówr1;.
Wszyscy przybyli na koncert goście mogli zapoznać się z krótką charakterystyką placówek oraz obejrzeć wspaniale przygotowane przez organizatorów i fantastycznie zaprezentowane przez wychowanków Jasełka. Oczywiście świąteczny koncert nie mógł odbyć się bez wspólnego śpiewania kolęd.
Koncert dostarczył wszystkim wielu wzruszeń w okresie przygotowywania się do Świąt. Na podkreślenie zasługuje również to, że młodzi aktorzy otrzymali owację na stojąco.
Po wspaniałej uczcie duchowej odbył się kiermasz świątecznych ozdób. Każdy mógł tutaj nie tylko obejrzeć, ale również zaopatrzyć się we wspaniałe, ręcznie wykonane dzieła, przygotowane przez wychowanków wszystkich trzech placówek. Dużym powodzeniem cieszyły się także przepyszne pierniczki.
Mamy nadzieję, że świąteczny koncert był pierwszym, ale nie ostatnim wspólnie organizowanym projektem i że wkrótce będziemy mogli zaprosić mieszkańców Strzelec na kolejne, wspaniałe imprezy.

--
M. Balcerzak

Mikołajki 2009

SzkołaPoczątek tygodnia, poniedziałek 7 grudnia. Na wszystkich, którzy rano zjawili się w szkole czekała miła niespodzianka. W szkolnej świetlicy pojawiła się piękna, wysoka i pachnąca lasem choinka. Na stołach leżały przygotowane materiały plastyczne, a z głośników rozbrzmiewała nastrojowa, świąteczna muzyka. Tak rozpoczęły się w naszym Ośrodku tegoroczne Mikołajki.
Organizatorzy przygotowali szereg konkursów i zabaw. Oczywiście z nagrodami! Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli i wychowawców wykonywali choinkowe ozdoby, kartki świąteczne. W trakcie imprezy powstały gigantyczne łańcuchy na choinkę - najdłuższy z nich miał ponad 30m.
W przerwach pomiędzy konkursami uczestnicy Mikołajek mogli podziwiać umiejętności zespołu "Tańczące nutki".
Około południa nastąpił oczekiwany przez wszystkich od samego rana moment. Do świetlicy wkroczył sam Święty Mikołaj! Radość wszystkich była ogromna, tym bardziej, że Mikołaj nie pojawił się z pustymi rękami.
Obdarowani prezentami uczniowie zasiedli do oglądania świątecznych filmów.
Mikołajki minęły w fantastycznej, wesołej atmosferze, a organizatorzy podkreślali, że radość dzieci jest dla nich najlepszym podziękowaniem za przygotowanie tej imprezy.

--
E. Johansen

Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

SzkołaDnia 26.11.2009 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o zdrowiu przygotowany przez nauczycielkę biologii r11; panią mgr Magdalenę Serafin. W zawodach mógł wziąć udział każdy kto chciał popisać się swoją wiedzą na temat człowieka r11; jego higieny i ochrony zdrowia. Uczniowie rywalizowali między sobą rozwiązując różnorodne zadania pisemne. W szranki stanęło ogółem 17 osób jednak bezkonkurencyjny okazał się uczeń z kl. II ZSZ zabierając ze sobą najwyższe trofeum. Tuż za nim ulokowały się koleżanki z klasy I a gimnazjum, pomiędzy którymi musiało dojść do dogrywki. W efekcie II miejsce na podium zajęła uczennica z klasy I a gimnazjum zwyciężając zaledwie jednym punktem z koleżanką z tej samej klasy ( III miejsce). Trójka zwycięzców została obdarzona nagrodami rzeczowymi i dyplomami, natomiast wszystkim pozostałym wręczono słodki poczęstunek. Cały konkurs przebiegł w miłej i wesołej atmosferze. Szkoda, że następny konkurs wiedzy o zdrowiu odbędzie się dopiero za rok.

--
A. Pawlikowska

"Moje wspomnienia z wakacji" -podsumowanie konkursu

SzkołaKonkurs "Moje wspomnienia z wakacji" zorganizowany w roku szkolnym 2009/2010 przez Bibliotekę Szkolną przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich cieszył się dużą popularnością.
Prace oceniane były w następujących kategoriach:
- w kategorii plastycznej (130 prac)
- w kategorii fotograficznej (1 praca)
- w kategorii literackiej (6 prac).
Prace napłynęły z 11 placówek oświatowych z terenu województwa lubuskiego i nie tylko.
Jury miało duży problem w ocenie, ponieważ poziom nadesłanych prac był wysoki. Komisja oceniając prace zwracała uwagę na staranność wykonania, wrażenie artystyczne i samodzielność. Przyznała nagrody i wyróżnienia.

Leśne Centrum Ekologiczne

SzkołaDnia 29 września 2009r. dzieci i młodzież z Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych wzięły udział w wycieczce do Leśnego Centrum Ekologicznego w Dankowie. Po przyjeździe na wyznaczone miejsce powitał nas pan leśniczy, który zaprosił wszystkich do drewnianej wiaty wyposażonej w piękne ławy i stoły, z dużym miejscem na ognisko.
Pan leśniczy ciekawie opowiadał o budowie lasu, który składa się z poszczególnych pięter. Najwyższe piętro to korony drzew. Tworzą je wysokie drzewa, które mają najlepszy dostęp do promieni słonecznych. Środkowe piętro, to podszyt, który składa się z krzewów i młodych drzew. Najniższe piętro to runo leśne. W tym piętrze spotykamy mchy, paprocie, grzyby, jagody oraz żaby, zaskrońce, sarny, jelenie, dziki, lisy i zające. Podłoga domu leśnego zbudowana jest ze ściółki - liści, igieł , gałązek, w której żyją np. mówki, ślimaki, owady. Potem pan leśniczy opowiadał nam o swojej pracy, odpowiadał na pytania i przygotował dla nas także kilka pytań. Po naszych wypowiedziach stwierdził, że jest mile zaskoczony naszą wiedzą o lesie.
Następnym punktem naszego spotkania był spacer wzdłuż ścieżki dydaktycznej i kondycyjnej wyposażonej w urządzenia sprawnościowe (np. płotki, drabinki, kładki). Zapoznaliśmy się także z treścią i ilustracjami sześciu tablic dydaktycznych o temacie leśnej m.in. rPtasi budzikr1;, rMrowiskor1;, rCztery pory roku w lesier1;, rHydrofityr1;. Trasa biegnie wokół naturalnie uformowanego przez lodowce pagórka, w otoczeniu 170-letniego drzewostanu.
Po zajęciach wszyscy uczestniczyliśmy we wspaniałym ognisku, przy którym piekliśmy kiełbaski i świetnie się bawiliśmy.
Po powrocie do naszej szkoły podzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki i wykonaliśmy prace plastyczne z materiałów , które przywieźliśmy z lasu.

Święto pieczonego ziemniaka

SzkołaW piękny, październikowy dzień, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole r Święto pieczonego ziemniakar1;. Na początku przywitała nas pani dyrektor Zofia Dajczak. Wkrótce rozpoczęły się konkurencje sportowe, w których braliśmy udział chętnie i z zaangażowaniem. Pomagali nam nasi wspaniali nauczyciele i rodzice. Każdy zespół walczył z całego serca i ze wszystkich sił. Po sportowej rozgrywce poszliśmy coś zjeść. Na dworze czekały na nas smaczne kiełbaski i bułeczki, które piekliśmy na ognisku lub grillowaliśmy, mniamr30;.
Po sytym posiłku wzięliśmy udział w konkursie na najciekawszego r Ziemniaka- Cudakar1;. Polegał on na tym, że z ziemniaków i różnych materiałów plastycznych robiliśmy ziemniaczane ludki. Były one śmieszne i pomysłowe. Za nasze ciekawe prace otrzymaliśmy słodycze.
Na zakończenie tego wspaniałego dnia zaśpiewaliśmy wspólnie przy ognisku. Ale było wesoło!

--
E.Johansen

Otrzęsiny

SzkołaDnia 7 października 2009 odbyło się przyjęcie pierwszoklasistów w poczet braci uczniowskiej czyli tzw. rchrzcinyr1;, rotrzęsinyr1; lub inaczej rkotyr1;. Zabawę przygotowali przyjętym już zwyczajem - uczniowie klasy drugiej wraz z paniami S. Sychowską, G. Demczur oraz M. Zielińską. Celem imprezy była integracja uczniów klas pierwszych z młodzieżą z klas starszych. Obecnością swą zaszczyciły klasy Ia, Ib oraz I ZSZ.
Nie zabrakło turnieju, w którym nie rywalizowały ze sobą przedstawicielstwa poszczególnych klas pierwszych. Konkurencje polegały m.in. na przejściu na bosaka po najeżonych szyszkami torze przeszkód, wypiciu mleka na czas, zjedzeniu jabłka bez użycia rąk oraz przejściu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie. Następnie sprawdzono poczucie humoru i kondycję wychowawców rkociakówr1;. Nauczycieli musieli w płetwach przejść tor przeszkód oraz skakać przez skakankę przez minutę.
Wszystkie zabawy dostarczyły masy śmiechu i dobrej zabawy zarówno uczestnikom, jak i widowni. Nad całością pilnie czuwali nauczyciele.
Zabawę wygrała klasa I a gimnazjum (wych. M. Sopielewska)
Od dziś pierwszoklasiści stali się rpełnoprawnymir1; członkami uczniowskiej braci!

--
M.Balcerzak

Koniec lieniuchowania

SzkołaDnia 1 września 2009 r. o godzinie 9.00 usłyszeliśmy pierwszy dzwonek! Pani Dyrektor Ośrodka serdecznie przywitała zgromadzonych uczniów i ich Rodziców oraz grono nauczycielskie.
Następnie minutą ciszy uczciliśmy 70. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej.
Po czym, Samorząd Uczniowski przygotował uroczyste ślubowanie, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych.
Na koniec, po informacjach dotyczących przydziału klas, życzeniach owocnego, nowego roku szkolnego rozeszliśmy się wraz z wychowawcami do swoich gabinetów.
Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski i jego opiekunowie.

--
Redakcja

Przegląd Zespołów Tanecznych

Szkoła19 marca w naszym Ośrodku odbył się Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych Dzieci Specjalnej Troski "Strzelce Kraj. 2009".
Organizatorka Przeglądu, Małgorzata Sopielewska, ma nadzieję, że był to początek imprezy, która z czasem wpisze się nie tylko w karty Ośrodka, ale również naszego miasta, oraz będzie doskonałą formą promocji SOSW.
W WPZT brały udział trzy zespoły:
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Świebodzina,
- reprezentanci Gorzowa Wlkp.,
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Strzelec Kraj.
Wszystkie zespoły zaprezentowały po dwa układy taneczne. Widzami, którzy szczodrze obdarowywali występy brawami byli uczniowie i nauczyciele SOSW w Strzelcach Kraj.
Trzy układy taneczne przedstawiły dziewczynki z zespoły "Gwiazdeczki" działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Kraj. Zespół "Gwiazdeczki" wystąpił gościnnie.
Po występach dzieci wraz z opiekunami wspólnie spożyły przygotowany posiłek i słodycze.
Impreza trwała ponad trzy godziny, a rozmowy z uczestnikami i ich opiekunami mogą świadczyć o tym, że była udana.
Na pożegnanie wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, nagrody oraz słodycze.
W sumie w Przeglądzie uczestniczyły 63 osoby.
Celem imprezy nie była rywalizacja, ale możliwość pokazania swoich umiejętności, przełamanie strachu i nieśmiałości, zdobywanie nowych doświadczeń, integracja międzyszkolna i przede wszystkim dobra zabawa.
Organizatorka Przeglądu bardzo dziękuje Staroście Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, panu Edwardowi Tyranowiczowi, Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy SOSW w Strzelcach Kraj., Radzie Rodziców przy SOSW w Strzelcach Kraj. za pomoc finansową oraz prowadzącej zespół "Gwiazdeczki" pani I. Wojtas.

--
M. Sopielewska
Wygenerowano w sekund: 0.07
5,323,511 Unikalnych wizyt