Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Maj 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Projekt - Przedszkole

Projekt pt. „Rozwój edukacji przedszkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich” znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej, zatwierdzonej przez Zarząd Województwa Lubuskiego. W ramach programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 przedszkole otrzyma dofinansowanie, a całkowity koszt zadania wynosi 200445,93 zł.
Projekt skierowany jest do 10 dzieci uczęszczających do Przedszkola Specjalnego nr 3, funkcjonującego w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich.
W ramach projektu przeprowadzone zostaną dodatkowe zajęcia z zakresu umiejętności polisensorycznych, rozwijające mowę i myślenie, z integracji sensorycznej, rehabilitacyjne i ruchowe, stymulujące rozwój poprzez sztukę (arteterapia), z elementami metody behawioralnej. Ponadto w ramach projektu zakupione zostaną pomoce dydaktyczne i specjalistyczne stanowiące wyposażenie przedszkola.Ratujemy klimat - prelekcja

Dziś w Naszym Ośrodku odbyło się spotkanie uczniów z koordynatorem konkursu plastycznego Ratujemy Klimat, Panią Agnieszką Gierłowską. Jest to konkurs ogólnopolski (Organizatorzy: Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczta Polska), w którym Nasz Ośrodek ma przyjemność brać udział. Chętni uczniowie muszą zaprojektować znaczek pocztowy, na którym należy przedstawić sposoby ochrony klimatu. Aby pomóc uczniom w zrozumieniu tematyki konkursu, Pani Agnieszka wyjaśniła jak zmienia się nasza planeta i klimat i co należy robić by ją chronić. Przypominamy, że gotowe prace należy dostarczyć do koordynatora do 11 maja (etap wewnętrzny). Wywieszone prace zostaną ocenione zarówno przez uczniów jak i nauczycieli (głosowanie), a 3 najlepsze zostaną przesłane do Organizatora w Warszawie.
Życzymy wszystkim powodzenia w konkursie.

Mityng pływacki

21 marca 2018r. w Gubinie na Lubuskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych zawodnicy Klubu ,,OLIMP" zdobyli następujące miejsca: Michał Fronczyk -IV miejsce (25m stylem dowolnym); Grzegorz Sęk- III miejsce (25m stylem dowolnym), I miejsce (25m stylem grzbietowym); Nikola Wyrembek - IV miejsce (25m stylem grzbietowym), V miejsce (25m stylem dowolnym); Piotr Chocianowski -I miejsce (25m stylem grzbietowym, IV miejsce- (25m stylem dowolnym) Sztafeta 4 x 25m stylem dowolnym -IV miejsce.
Opiekunowie: p. Katarzyna Waliszewska i p. Dariusz Kamzelski.

Ratujemy klimat - konkurs plastyczny

Uwaga!!! Konkurs plastyczny!!! Zachęcamy uczniów SOSW w Strzelcach Kraj. (uczestnikami Konkursu może być wyłącznie młodzież w wieku 10-19 lat, uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, na projekt znaczka pocztowego pod hasłem: Ratujemy klimat. Praca powinna przedstawiać konkretne sposoby ochrony klimatu do hasła Ratujemy Klimat;. Tematyka zgłaszanych prac powinna ściśle wiązać się z przesłaniem Ratujemy klimat;, czyli ukazywać konkretne sposoby ochrony klimatu prowadzone nie tylko na dużą skalę przez wyspecjalizowane instytucje, ale również przez każdego z nas. Termin dostarczania prac do koordynatora konkursu: 11 maj 2018 Więcej szczegółów u szkolnego koordynatora konkursu, którym jest Pani Agnieszka Gierłowska oraz na stronie http://oczamimlodych.pl/o-konkursie

Konkurs Wielkanocny

Dziś w grupach wychowawczych zostały rozdane nagrody za udział w konkursie pn. „SYMBOLE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH”. Konkurs zorganizował Samorząd Grup Wychowawczych (opiekun Monika Kowal). Miejsce I zdobyła Julia Kosmala i Katarzyna Szutkowska, miejsce II Paulina Woźniak i Karolina Miszczak, a miejsce III Marta Dziurdzia i Paweł Dwornik. A oto piękne wielkanocne prace wykonane przez naszych wychowanków.V Konkurs Starosty na Kartkę Wielkanocną

Dnia 19 marca w Starostwie Powiatowym w Strzelcach Krajeńskich odbyło się uroczyste podsumowanie V Edycji Konkursu na Kartkę Wielkanocną Starosty Strzelecko - Drezdeneckiego. Starosta Edward Tyranowicz wraz z wicestarostą Bogusławem Kierusem wręczyli laureatom konkursu ufundowane nagrody. Dzieci z naszego Ośrodka również wzięły udział. A nagrody i upominki otrzymali: Za zajęcie 1. miejsca Sebastian Gubała przedszkole grupa 2 (wych. Ewa Urbanowicz) Za zajęcie 2. miejsca Łukasz Marciniak przedszkole grupa 1 (wych. Małgorzata Balcerzak) oraz za wyróżnienia: Ernest Kowalczyk przedszkole grupa 1 (wych. Małgorzata Balcerzak) Oskar Wiśniewski i Wojciech Holland kl. I-III (wych. Bożena Bojba)
Serdeczne gratulujemy!Dzień Kobiet

8 marca w grupach wychowawczych obchodziliśmy Dzień Kobiet, który przygotował Samorząd Grup Wychowawczych z wszystkimi chłopcami. Oczywiście były pyszne słodkości, ale gwoździem imprezy był teleturniej „FAMILIADA”, w którym udział wzięły wszystkie dziewczęta.
W rolę Karola Strasburgera – prowadzącego „Familiady” -
wcielił się Pan Zbyszek Wróbel.Zbiórka makulatury

Pierwsza akcja wolontariacka za nami! Powołany w tym roku szkolnym - Szkolny Klub Wolontariusza, działający przy SU, sfinalizował właśnie swoją pierwszą akcję. Przez 2 miesiące wolontariusze zbierali makulaturę. Udało się zgromadzić 905 kg papieru, co przełożyło się na kwotę 153, 85 zł. Całość wolontariusze postanowili przekazać potrzebującym zwierzakom ze Strzeleckiej „Arki dla zwierząt”. 27 lutego 2018r. odbyło się uroczyste wręczenie symbolicznego czeku – przedstawicielce „Arki” - Pani Agnieszce Młynaryk.
Cieszymy się, że mamy swój maleńki udział w niesieniu pomocy bezdomnym czworonogom.


SZKOLNY KONKURS KULINARNY

7 lutego 2018r. w naszym Ośrodku odbył się konkurs kulinarny klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Branżowej. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności kulinarnych oraz wiedzy w zakresie technologii gastronomicznej z towaroznawstwem, podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, jak również integracja uczniów naszej szkoły. Trzy drużyny walczyły w konkurencjach praktycznych i sprawdzających wiedzę teoretyczną. Jury oceniało m.in. poprawność odpowiedzi, strój, porządek na stanowisku pracy, smak oraz estetykę podania potraw. Pierwsze miejsce w konkursie wywalczyła drużyna klasy III ZSZ, wyprzedzając klasę II (miejsce 2) i klasę I Szkoły Branżowej (miejsce 3). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, słodycze i drobne upominki. Konkurs przygotowały panie: Maria Łabuda i Ewa Szczepaniak.Wygenerowano w sekund: 0.02
3,823,822 Unikalnych wizyt