Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Lipiec 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej 2018

Kwalifikacja Michała Fronczyka

Właśnie otrzymaliśmy wspaniałą informację z Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska - Lubuskie, że nasz uczeń Michał Fronczyk zakwalifikowany został do udziału w XI Ogólnopolskich Regatach Kajakowych Olimpiad Specjalnych Polska odbywających się w dniach 21-23 maja  2018 roku w Sławie.
Trenerem Michała jest Pan Dariusz Kamzelski.

Zawody te są bezpośrednią kwalifikacją do Światowych Letnich Igrzysk
odbywających się w Abu Dhabi w 2019 roku.
Trzymamy już kciuki i serdecznie gratulujemy!


Wycieczka na Komendę Powiatową Policji

Dziś grupa uczniów z klas: II-III SP, IV-V SP oraz II ZSZ wraz z Panią Agnieszką Gierłowską i Panem Piotrem Tokarczykiem odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Strzelcach Krajeńskich. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.Osobami, które powitały wszystkich i oprowadziły po komisariacie byli: Pani sierż. Ewelina Kowalczyk oraz Pan sierż. Sebastian Warzecha. Uczniowie z ogromną ciekawością słuchali policjantów, którzy w interesujący i przystępny sposób opowiedzieli o trudnej, odpowiedzialnej pracy policji. Ponadto uczniowie poznali części umundurowania, mogli włożyć hełm, kamizelkę kuloodporną i ochraniacze. Mieli także okazję zobaczyć radiowóz policyjny, przekonać się na własnej skórze, jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie. Wycieczka była bardzo atrakcyjna i wywołała wiele wrażeń.
Projekt "Daj mi szansę"

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, jednocześnie  zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska z Klubu Olimp Strzelce Krajeńskie podczas treningów dwóch sekcji: piłki siatkowej oraz koszykówki w ramach Projektu "Daj mi szansę!" Współfinansowanego w ramach umowy z PFRON
nr ZZB/000430/BF/D z 19 mają 2017r.

"Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku".

Wyróżnienie dla Damiana

Uczeń naszej szkoły Damian Waszczuk wyróżniony został w konkursie piosenki "Scena dla Ciebie",
zorganizowanym przez SOK w Strzelcach Krajeńskich.
Brawo Damian!

Projekt - Przedszkole

Projekt pt. „Rozwój edukacji przedszkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich” znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej, zatwierdzonej przez Zarząd Województwa Lubuskiego. W ramach programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 przedszkole otrzyma dofinansowanie, a całkowity koszt zadania wynosi 200445,93 zł.
Projekt skierowany jest do 10 dzieci uczęszczających do Przedszkola Specjalnego nr 3, funkcjonującego w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Strzelcach Krajeńskich.
W ramach projektu przeprowadzone zostaną dodatkowe zajęcia z zakresu umiejętności polisensorycznych, rozwijające mowę i myślenie, z integracji sensorycznej, rehabilitacyjne i ruchowe, stymulujące rozwój poprzez sztukę (arteterapia), z elementami metody behawioralnej. Ponadto w ramach projektu zakupione zostaną pomoce dydaktyczne i specjalistyczne stanowiące wyposażenie przedszkola.Ratujemy klimat - prelekcja

Dziś w Naszym Ośrodku odbyło się spotkanie uczniów z koordynatorem konkursu plastycznego Ratujemy Klimat, Panią Agnieszką Gierłowską. Jest to konkurs ogólnopolski (Organizatorzy: Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczta Polska), w którym Nasz Ośrodek ma przyjemność brać udział. Chętni uczniowie muszą zaprojektować znaczek pocztowy, na którym należy przedstawić sposoby ochrony klimatu. Aby pomóc uczniom w zrozumieniu tematyki konkursu, Pani Agnieszka wyjaśniła jak zmienia się nasza planeta i klimat i co należy robić by ją chronić. Przypominamy, że gotowe prace należy dostarczyć do koordynatora do 11 maja (etap wewnętrzny). Wywieszone prace zostaną ocenione zarówno przez uczniów jak i nauczycieli (głosowanie), a 3 najlepsze zostaną przesłane do Organizatora w Warszawie.
Życzymy wszystkim powodzenia w konkursie.

Mityng pływacki

21 marca 2018r. w Gubinie na Lubuskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych zawodnicy Klubu ,,OLIMP" zdobyli następujące miejsca: Michał Fronczyk -IV miejsce (25m stylem dowolnym); Grzegorz Sęk- III miejsce (25m stylem dowolnym), I miejsce (25m stylem grzbietowym); Nikola Wyrembek - IV miejsce (25m stylem grzbietowym), V miejsce (25m stylem dowolnym); Piotr Chocianowski -I miejsce (25m stylem grzbietowym, IV miejsce- (25m stylem dowolnym) Sztafeta 4 x 25m stylem dowolnym -IV miejsce.
Opiekunowie: p. Katarzyna Waliszewska i p. Dariusz Kamzelski.

Ratujemy klimat - konkurs plastyczny

Uwaga!!! Konkurs plastyczny!!! Zachęcamy uczniów SOSW w Strzelcach Kraj. (uczestnikami Konkursu może być wyłącznie młodzież w wieku 10-19 lat, uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, na projekt znaczka pocztowego pod hasłem: Ratujemy klimat. Praca powinna przedstawiać konkretne sposoby ochrony klimatu do hasła Ratujemy Klimat;. Tematyka zgłaszanych prac powinna ściśle wiązać się z przesłaniem Ratujemy klimat;, czyli ukazywać konkretne sposoby ochrony klimatu prowadzone nie tylko na dużą skalę przez wyspecjalizowane instytucje, ale również przez każdego z nas. Termin dostarczania prac do koordynatora konkursu: 11 maj 2018 Więcej szczegółów u szkolnego koordynatora konkursu, którym jest Pani Agnieszka Gierłowska oraz na stronie http://oczamimlodych.pl/o-konkursie

Wygenerowano w sekund: 0.03
4,380,368 Unikalnych wizyt