Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Marzec 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Konkurs czystości pokoi

10 stycznia 2019 roku w grupach wychowawczych został podsumowany I semestr oraz ogłoszono wyniki konkursu na najczystszy pokój. W każdej grupie zostały wytypowane pokoje z największą i najmniejszą liczbą zebranych punktów. Najbardziej wytrwali, systematyczni, konsekwentni w utrzymaniu czystości i porządku w pokojach wychowankowie zostali docenieni. Mieszkańcy pokoi, którzy zajęli I, II i III miejsce (p. 9, 15, 22) otrzymali drobny upominek, pochwałę wychowawcy oraz brawa od pozostałych wychowanków. Gratulujemy im serdecznie!!! Następna edycja konkursu już w przyszłym roku szkolnym. Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Kołowrocka.Bal karnawałowy dla najmłodszych 2019

W karnawale same bale!!! 30 stycznia 2019 roku odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów Naszego Ośrodka. Starannie przygotowane przez rodziców, fantazyjne stroje ubarwiły hol tzw. "małej szkoły". Dzieci z grupy przedszkolnej (wych. M. Balcerzak) oraz uczniowie z klas I-III (wych. M. Kowal, A. Gierłowska, B. Bojba) chętnie bawili się na udekorowanym kolorowymi balonami i serpentynami parkiecie. Głównym celem balu było stworzenie radosnej atmosfery, uspołecznianie i integracja dzieci z różnych grup. Imprezę zorganizowały i poprowadziły nauczycielki: Małgorzata Balcerzak i Agnieszka Gierłowska. Fotorelacja na Naszym profilu na FB. Zapraszamy!!!
Jasełka na Bis!

Dzisiaj Nasz Ośrodek odwiedzili wyjątkowi goście - dzieci z paniami opiekunkami ze Żłobka Samorządowego w Strzelcach Krajeńskich. Spotkanie rozpoczęliśmy układem tanecznym do piosenki "Jingle beels", a następnie grupa teatralna prowadzona przez panią Alicję Wałdoch, wystąpiła w przedstawieniu jasełkowym. Dzieci zachwycone prawdziwym żłóbkiem, z pachnącym siankiem, obejrzały cud narodzin Dzieciątka Bożego ,a następnie cierpliwie wysłuchały kilku kolęd i pastorałek przygotowanych przez Panią Agnieszkę Chaberko z pomocą Pani Ilony Rytlewskiej i Pani Beaty Kasowskiej, Trzymamy kciuki za grupę teatralną z Naszego Ośrodka ,która jutro skoro świt wyjeżdża do Międzyrzecza na X Przegląd Twórczości Kolędniczej i Jasełkowej a naszym miłym gościom dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy częściej do Naszej szkoły . Zdjęcia oraz filmik z występu na Naszym profilu na FB.
Lubuskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy Klubu OLIMP, pod czujnym okiem trenera - Pana Dariusza Kamzelskiego, kolejny raz pokazali swoje umiejętności narciarskie. Podczas Lubuskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbywały się w Szklarskiej Porębie od 13 do 16 grudnia 2018 rywalizowało ponad 40 zawodników z 7 klubów reprezentujących swoje szkoły. W pięknej, zimowej scenerii przeprowadzono zawody w narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym oraz w biegu w rakietach śnieżnych. SOSW Strzelce Kraj. reprezentowali w narciarstwie alpejskim niezawodni: Nikola Wyrembek, Grzegorz Sęk oraz Michał Fronczyk, zaś w biegu w rakietach śnieżnych Łukasz Drozdowski, Sebastian Kurysz i Piotr Gronowicz. Nasi narciarze po preeliminacjach zakwalifikowali się do najsilniejszej grupy zaawansowanej, w której to podczas zjazdów finałowych potwierdzili swoją klasę wygrywając złote medale Nikola wśród dziewcząt, a Grzegorz wśród chłopców rywalizując między innymi z Michałem, który wywalczył brąz. Cieszące wyniki uzyskali także "rakieciarze" zdobywając w swoich grupach: Łukasz-srebro, Piotr-srebro i Sebastian-brąz podczas biegu na 100 metrów. Osiągnięcia naszych sportowców dają duże nadzieje na Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w 2020r. Fotorelacja oraz filmik z treningu na Naszym profilu na FB.
WESOŁYCH ŚWIĄT

Jasełka 2018

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Naszym Ośrodku. Dziś również mieliśmy przyjemność oglądać Jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. W pięknie udekorowanej świetlicy zebrali się: Pani Dyrektor Zofia Dajczak, Pani Wicedyrektor Dorota Maciaszek, nauczyciele, opiekunowie, uczniowie i rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O przyjemną atmosferę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Ogromne zaangażowanie młodych artystów , nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Nauczyciele zaangażowani w organizację Jasełek: A. Wałdoch, E. Szczepaniak, B. Gławdel, A. Chaberko, W. Kram, E. Johansen, D. Wakulicz, A. Pytlewska - Fillipov, D. Kamzelski. Fotorelacja: A. Gierłowska Więcej zdjęć na Naszym profilu na Facebooku.

 

Konkurs plastyczny - Moja choinka bożonarodzeniowa

Konkurs plastyczny Moja choinka bożonarodzeniowa dla uczniów zespołów edukacyjno - terapeutycznych, klas SPdP i przedszkolaków rozstrzygnięty ! Konkurs zorganizowała Pani Monika Kowal. Wzięło w nim udział 30 uczniów. W trzech kategoriach wiekowych zostało nagrodzonych 19 uczniów. Miejsca pierwsze zajęli: Mateusz Gapski, Radosław Kwiatkowski, Olgierd Czuja, Damian Matysiak, Nikola Wyrembek i Izabela Michalik. Miejsca drugie zajęli: Mateusz Honikman, Sebastian Korpowski, Bartosz Wodzisławski i Patrycja Marczak. Miejsca trzecie zajęli: Marta Mączka, Krystian Waraksa, Ernest Kowalczyk, Kamila Adamik i Jakub Sęk. Wyróżnienia otrzymali Paweł Dwornik, Michał Fronczyk, Natalia Klimek i Adam Dziurdzia. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Prace konkursowe można podziwiać w świetlicy szkolnej i przy wejściu do Naszego Ośrodka.

 

Koncert świąteczny

Wczoraj, w świetlicy SOSW odbył się niecodzienny koncert. Przed Dyrekcją, wychowawcami i wychowankami grup wychowawczych zaprezentowała się Strzelecka Orkiestra Dęta im. Jerzego Bywalca. Orkiestra zagrała znane kolędy i pastorałki oraz wprowadziła wszystkich zgromadzonych w atmosferę magicznych Świąt Bożego Narodzenia. Inicjatorem koncertu był nauczyciel Naszego Ośrodka, Pan Dariusz Kamzelski, który jednocześnie jest członkiem orkiestry. Wszystkim członkom orkiestry bardzo dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziecie gościć w Naszym Ośrodku.Konkurs plastyczny "Jesienny ludzik"

W grupach wychowawczych odbył się konkurs plastyczny "Jesienny ludzik", którego organizatorem była Pani Katarzyna Kołowrocka. Zadaniem osób biorących udział w konkursie było wykonanie pracy półprzestrzennej z leśnych znalezisk (liście, szyszki itp.). Wychowankowie, którzy wzięli udział w konkursie wykazali się wielką pomysłowością w tworzeniu swoich dzieł. Na konkurs wpłynęło 12 prac,z czego przyznano następujące miejsca: 1 miejsce - Wiktor Miszczak 2 miejsce - Marta Dziurdzia 3 miejsce - Damian Matysiak. Osoby te zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami. Pozostali otrzymali słodki upominek. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Prace można oglądać w holu grup wychowawczych.

Wygenerowano w sekund: 0.88
3,598,163 Unikalnych wizyt