Nawigacja

PROJEKTY

Aby uzyskać więcej informacji o projektach realizowanych w naszej placówce, kliknij obrazek poniżej.

Wzory podań

Pliki ze wzorami podań o przyjęcie do szkół działających w SOSW znajdziecie w dziale Pliki do pobrania w kategorii Wzory podań i pism. Podanie należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu Ośrodka
UWAGA! Do otwarcia plików niezbędny jest dowolny, bezpłatny program do odczytywania plików w formacie pdf. Może to być np. Foxit Reader lub Adobe Reader (linki otwierają się w nowych oknach/zakładkach i prowadzą bezpośrednio do stron producentów, gdzie wystarczy kliknąć Download).

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dyrekcja SOSW

Dyrektor:
Zofia Dajczak

Zastępca dyrektora:
Dorota Maciaszek

tel. 95 763 11 05
e-mail: sosw.strzelce@interia.pl

Kalendarz

« Październik 2019 »
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Dzień Dziecka 2019

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej w Naszym Ośrodku. 03.06.2019 członkowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, które działa przy SOSW, zorganizowali piknik dla Naszych podopiecznych, który obfitował w liczne i ciekawe atrakcje: - występ teatralny szkolnej grupy Ikar - Pani Alicja Wałdoch - zabawy, animacje, wata cukrowa, bańki mydlane, malowanie twarzy - Agencja Artystyczna "Dzieje się dzieje" z Gorzowa Wlkp. - Foto- budka - Pan Jacek Wawrowski - pokaz motorów z Motocyklowego Klubu Stróżów Prawa "Blue Knights Poland IX" - gokarty, radiowóz, symulacje - Komenda Powiatowa Policji Strzelce Kraj - malowanie kredą - Pani Agnieszka Chaberko - stanowisko przyrodnicze - Pani Magdalena Adamczak - gry i zabawy sportowe (hulajnogi, hula hop, skakanie przez linę itp.) - Pani Katarzyna Trubacz, Pani Katarzyna Waliszewska, Pan Dariusz Kamzelski, Pan Marcin Chwalencki - obsługa grilla - Pan Władysław Kram, Pan Marek Płachta, - słodki poczęstunek (pączki) - Pani Agnieszka Sprawka Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Bogusław Kierus - Starosta Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego, który przyszedł z życzeniami i słodkimi upominkami dla Naszych dzieci. Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu wielu osób. Część z nich już wymieniono wyżej. Pozostałe osoby, które zaangażowały się w organizację tego dnia: - zakupy - Pani Ewelina Roćko, Pani Małgorzata Sopielewska, Pani Bogusia Gławdel, Pani Gabriela Demczur - przygotowanie grilla - Pani Maria Łabuda, Pani Ewa Szczepaniak, Pani Agnieszka Sprawka - pokaz motorów - Pani Katarzyna Małyszczak - nagłośnienie i dyplomy - Pan Jacek Kielar - nadzór nad Foto budką - Pani Ewa Urbanowicz, Pan Maciej Mizera. - główny organizator - Agnieszka Gierłowska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, które wykonała tradycyjnie Pani Agnieszka Gierłowska.Spotkanie w Warsztacie Terapii Zajęciowej

24 maja 2019 klasa IIIc i IIId SPdP wraz z wychowawcami - panią Alicją Wałdoch i Magdaleną Adamczak, uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez panią pedagog Katarzynę Małyszczak w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Strzelcach Kraj. Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą Warsztatu, zwiedzili wszystkie pracownie, zdobyli wiedzę na temat formalności związanych z zakwalifikowaniem do uczestnictwa w Warsztacie oraz odwiedzili swoich starych kolegów- absolwentów naszego Ośrodka. Uczniowie byli usatysfakcjonowani wizytą a kilkoro z nich już dziś zapowiedziało swoją ogromną chęć uczestniczenia w zadaniach placówki po zakończeniu edukacji w naszej szkole.Młodzieżowa Rada Powiatu

W czwartek 23.05.2019 odbyło się spotkanie Młodzieżowej Rady Powiatu Strzelecko- Drezdeneckiego z mieszkańcami i personelem Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. Dwie uczennice : Aleksandra Miąsko i Nikola Wyrembek, które są przedstawicielkami naszego Ośrodka w Radzie- pod opieką Pani Magdaleny Adamczak - miały okazję przyjrzeć się z bliska jak funkcjonuje DPS, a także poznać w praktyce na czym polega wolontariat. Ola i Nikola niezwykle ambitnie podeszły do powierzonych im zadań i z całym zaangażowaniem starały się umilić czas mieszkańcom DPS rozmową i swoim towarzystwem. Serca dziewczyn szczególnie podbiła 99-letnia Pani Anastazja, przy łóżku której nasze uczennice spędziły sporo czasu , słuchając wzruszającej historii jej życia. Dzień był pełen emocji a Ola i Nikola znów udowodniły jak empatyczni potrafią być nasi uczniowie.


XXVI LUBSKI FESTIWAL ARTYSTYCZNY

W dniach 14-15-16 maja 2019 r. członkowie szkolnego koła teatralnego "Ikar" (opiekun koła: Alicja Wałdoch) po raz kolejny uczestniczyli w Lubskim Festiwalu Artystycznym. Na lubskiej scenie zaprezentowali program pt. "Chrońmy Naszą Ziemię". Oprawa muzyczna, barwna choreografia oraz dobra gra młodych aktorów sprawiły, że publiczność z uwagą i ciekawością oglądała przedstawienie. Uczniowie wystąpili w składzie: Damian Waszczuk, Natalia Klimek, Maciej Litwiniuk, Karolina Miszczak, Paulina Woźniak, Weronika Banaś, Julia Kosmala, Karolina Weremkowicz, Kasia Porucznik, Joanna Suchecka. Młodych artystów do występu przygotowała Pani Alicja Wałdoch. W wyjeździe uczestniczyła również Pani Katarzyna Małyszczak, która zadbała o udokumentowanie pobytu uczniów na festiwalu. Stroje przygotowała Pani Bogumiła Gławdel, elementy choreografii przygotowała Pani Danuta Wakulicz.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ 2019

Udane mistrzostwa dla UKS Sprawni- Razem i reprezentacji SOSW w Strzelcach Kraj. na siatkówce plażowej. Uczniowski Klub Sportowy Sprawni- Razem Strzelce Kraj. wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Kraj., w dniach 10-12.05.2019r. był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju w Piłce Siatkowej Plażowej ZSS Sprawni- Razem w miejscowości Długie. Rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy w kraju z województwa lubelskiego, lubuskiego, pomorskiego, warmińsko- mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Piękna pogoda tego dnia, wyrównany i wysoki poziom zawodów spowodował, że rywalizacja przyniosła uczestnikom najwyższy poziom emocji. Dziewczęta w składzie: * Malwina Gajda, * Nikola Wyrembek * Magdalena Kosmala podobnie jak w roku ubiegłym zajęły 3 miejsce, ustępując miejsca reprezentacji ze Świnoujścia, która zdobyła 1 miejsce i Lublina- 2 miejsce. Jeszcze lepiej spisali się chłopcy w składzie: *Filip Golec *Patryk Łabuńka * Robert Mariański zdobywając 2 miejsce. W meczu finałowym spotkali się z drużyną z Elbląga. W fazie grupowej udało się wprawdzie wygrać z tą drużyna, niestety w meczu finałowym, rywale zachowali więcej sił i okazali się lepsi, zdobywając zwycięstwo w całym turnieju. 3 miejsce zdobyła drużyna z Człuchowa (woj. Pomorskie). Katarzyna Waliszewska i Marcin Chwalencki wraz z dyrekcją SOSW w Strzelcach Kraj. dziękują wszystkim sponsorom, dzięki którym te zawody mogły mieć taką oprawę i przebiegły na wysokim poziomie organizacyjnym: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Kraj., Miasto i Gmina Strzelce Kraj., Nadleśnictwo Strzelce Kraj., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Strzelcach Kraj., Strzelecki Ośrodek Kultury, Gospodarstwo Ogrodnicze w Różankach, Izabela Szczepaniak- Herbet, InstalDom- Sebastian Pietrzykowski, Andrzej Kaczmarczyk, Małgorzata i Piotr Lech.
Prezentacja "Zapobieganie HIV/AIDS"

15.05.2019 uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w spotkaniu ze szkolnym koordynatorem programu profilaktycznego Zapobieganie HIV/AIDS oraz innym chorobom przenoszonym drogą płciową- panią Magdaleną Adamczak. Młodzież oglądała film edukacyjny pt. AIDS- epidemia wciąż niepokonana a później w oparciu o prezentację multimedialną uczniowie poszerzali i utrwalali zdobytą już wiedzę na temat wirusa HIV, AIDS, chorób wenerycznych- ich dróg zarażenia, objawów, leczenia i co najważniejsze- zapobiegania. Uczestnicy byli żywo zainteresowani przedstawianymi zagadnieniami co szczególnie cieszyło prowadzącą. Liczymy, iż działania realizowane na terenie naszej szkoły przez cały zespół nauczycieli i wychowawców w ramach w/w programu przyczynią się do wyeliminowania ryzyka zachorowania na AIDS i choroby weneryczne wśród naszych podopiecznych w przyszłości.


KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ STAROSTY

17.04.2019 w Sali Konferencyjnej w budynku Starostwa Powiatowego w Strzelcach Kraj. odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu plastycznego na Kartkę Wielkanocną. Ze względu na odbywające się w Naszym Ośrodku egzaminy ósmoklasisty, nie mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kategorii "Dzieci i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami" nasi podopieczni zdobyli wiele nagród i wyróżnień: Kat. dzieci: II miejsce - Katarzyna Szutkowska (opiekun A. Gierłowska) III miejsce - Radosław Kwiatkowski (opiekun: B. Bojba) Wyróżnienia: Oskar Wiśniewski (opiekun B. Bojba) Wiktoria Zielińska (opiekun A. Gierłowska) Julia Kosmala (opiekun: A. Gierłowska) Dominika Łukomska (opiekun: M. Kowal) Kat. dorośli: III miejsce - Krystian Błaszczyk (opiekun M. Adamczak) Wyróżnienia: Grzegorz Sęk (opiekun D. Wakulicz) Adam Dziurdzia (opiekun A. Wałdoch) Na zdjęciu: część nagrodzonych osób, odbierających nagrody w imieniu swoich koleżanek i kolegów (fot. A. Gierłowska)


WYNIKI KONKURSU Moja ulubiona postać z bajek Disneya

Ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów ze Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych pt. "Moja ulubiona postać z bajek Disneya" rozstrzygnięty!!! Wyniki: Klasy I - III Szkoła Podstawowa: Miejsce I - Wiktoria Kubiak - Suliszewo Miejsce II - Paulina Świątczak - Suliszewo Miejsce III - Nikodem Pruszyński - Suliszewo Klasy IV - VIII Szkoła Podstawowa: Miejsce I - Amelia Janiec - Suliszewo Miejsce II - Michał Fronczyk - Strzelce Kraj. Miejsce III Mateusz Pasja - Międzyrzecz Wyróżnienia: Justyna Chęcińska - Żagań Maciej Zagozda - Strzelce Kraj. Paulina Tajchert - Międzyrzecz Amanda Chudzińska - Suliszewo Michał Młodziński - Strzelce Kraj. Alicja Polewska - Strzelce Kraj. W kategorii Przedszkole nie nadesłano prac. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Dyplomy i nagrody wkrótce prześlemy pocztą.


Laureat konkursu Mamy talent

Nasz uczeń laureatem konkursu " Mamy Talent" !!! W dniu 21.03.2019 w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu " Mamy Talent 2019" organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich. Po obejrzeniu wystąpień, jurorzy przyznali cztery wyróżnienia oraz trzy nagrody dla laureatów. W gronie laureatów znalazł się Nasz uczeń Damian Waszczuk. Damian wykonał utwór pod tytułem " Moja muzyka", którym zachwycił zgromadzoną na sali publiczność. Serdecznie gratulujemy Damianowi oraz życzymy podobnych sukcesów w przyszłości! Brawo! Szczególne podziękowania należą się Pani Alicji Wałdoch, która przygotowała ucznia do tak znakomitego występu. Zdjęcia: Strzelecki Ośrodek Kultury.Wygenerowano w sekund: 0.06
5,323,370 Unikalnych wizyt